Gubitak
Prikazujem rezultate 1 do 9 od 9

Tema: Gubitak

Zainteresovan član Svrca (avatar)
    Učlanjen
    18.01.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    51

Podrazumevano Gubitak

Da li je neko od vas doziveo gubitak kucnog ljubimca (u mom slucaju macka) koji je sa vama bio jako dugo (14god) i za koga ste bili jako vezani, sa kojim ste odrasli... Kako ste se izborili sa tim? Mene retko ko razume, uglavnom mi kazu kako mozes toliko da patis zbog macora?!

Zainteresovan član CicaBg (avatar)
    Učlanjen
    30.08.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    43

Podrazumevano Re: Gubitak

Pre tri godine kokerka Anja.Bila je sa mnom 13 godina.Bukvalno sam odrasla sa njom.I kada je uginula htela sam da vrisnem.Ali meni je najvise pomoglo to sto sam u to vreme vec imala drugog psa.Skrene ti paznju i moras da nastavis dalje.Bice to grozno neko vreme ali polako ce biti lakse.Nikada ih ne zaboravis.Samo manje boli

Obećava dion (avatar)
    Učlanjen
    15.12.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    48

Neke 2 godine sam imala macora Marka (pravo ime mu je bilo Tom, ali ga je moja baba ovako nazvala). Patila sam, ali me je proslo.

Iskusan Zvezdica (avatar)
    Učlanjen
    21.07.2003.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    12
    Reputaciona moć
    244

Nikada nisam imala zivotinju koja je bial tako dugo sa mnom. Ma, ja patim i kada ugine hrcak, koji zivi 2,5 godine. Ja te razumem. Neki ljudi ne mogu da shvate da je za nekoga zivotinja clan porodice. To ne znaci da neko pati za kucnim ljubimcem vise ili jednokako kako bi patio za ne daj boze roditeljem ili bliskom osobom, ali prosto se ne moze gledati na zivotinju kao na neki predmet ili... Ja u stvari ni ne znam kako ti ljudi gledaju na sve to.
    Ono sto osecas sasvim je normalno. Tvoj macak je bio sa tobom sve te godine i naravno da ti nedostaje i da osecas gubitak. Ipak, to je jedna od stvari na koje covek mora da bude spreman kada uzima kucnog ljbuimca- oni zive krace od nas (osim ako ne uzmes kornjacu sa Galapagosa ). Tvoj macak je imao dug zivot (ne znam koliko macke u proseku zive, ali 14 godina mi deluje kao sasvim lep zivotni vek). Ne znam da li ovo moze da te utesi, ali sve sto osecas je sasvim normalno. (Kao sto je normalno dai ljudi koji nisu tako nesto doziveli ne mogu da razumeju, ne nerviraj se zbog toga).

Sto se tice drugog kucnog ljubimca... ovo moze mnogo da pomogne ukoliko vec imas nekoga o kome treba brinuti, prosto te povuce da brines o njemu. Ali mislim da ne treba odmah nakon smrti jednog uzimati drugog ljubimca... Mada nekome i to pomogne.
    Poslednji put ažurirao/la Zvezdica : 17.02.2007. u 23:49

Učlanjen
    18.01.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    51

Već 2 godine imamo još jednog mačka, neka maca lutalica nam se omacila u dvorištu i kada su porasli, samo on nije hteo da ode od nas i tako smo ga zadržali... Njemu sada posvećujem mnogo, mnogo više pažnje, ali opet... nije to isto. Hvala vam

Poznat
    Učlanjen
    19.10.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Годину дана нисам могла да се саставим кад ми је угинуо пас (пре тога нисам држала маце, али сад већ имам мачора којег јако пуно волимо) и било је заиста тешко! Није битно што је мачка у питању, 14 година је дуг период и верујем да ти је тешко и да не можеш да га замениш другом мачком. И плус што си одрасла уз њега ..... хм, једино што могу да кажем да време лечи све. Мени су то говорили а ја сам их онако гледала испод ока са коментаром у себи "ма, не разумете ви ништа, не знате како је то, лако је вама да причате" и на крају је стварно било тако. Прошло је доста времена, и даље мене боли кад га се сетим, али брзо се сетим лепих тренутака проведених са њим и одмах се смирим. Само не боли онако као онда кад је угинуо.

Učlanjen
    18.01.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    51

I ja se nadam da ce s vremenom biti lakse... Sad me polako popusta ali mi je i dalje jako tesko da se suzdrzim da ne zaplacem kada pomislim na to. Mnogo mi nedostaje

Iskusan Zvezdica (avatar)
    Učlanjen
    21.07.2003.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    12
    Reputaciona moć
    244

Naravno da nije isto (taj drugi macak), ali barem imas nekoga o kome treba da brines. Jasno ti je da treba da razmisljas ovako: "nije ovaj macak kriv sto ja toliko patim zbog onog drugog, i on zahteva negu, ne mogu da ga zapostavim". Mozda ce to pomoci, jer i ovaj macan trazi negu. Znam da to nije isto i da time bol ne prestaje, ali barem moras svakoga dana da se koncentrises na brigu o ovom drugom, to bi moglo ma,o da ti olaksa.
    Nemoj se stideti svog bola i pokusavati da ga na sve nacine otera. Jasno je da to tako ne ide. jednsotavno, nakon nekog vremena ces se probuditi sa malo manje bola nego pre i moci ces da se secas lepih trenutaka sa mackom a da ipak ne osecas potrebu da places. Ovo vazi i za ljude, pa mora da vazi i za kucnog ljubimca. Ja sam ostala bez oca kada sam imala 10 godina i necu da lazem da svaki put kada pomislim na njega moram da placem. Naravno da ce mi nedostajati celog zivota, ali mogu da ga se secam pre sa osmehom nego sa tugom. Tvoj macak ej ziveo dug i verujem lep zivot i to je najlepse sto ej mogao da dobije od tebe.

Domaćin Lusy Lusy (avatar)
    Učlanjen
    20.02.2007.
    Tekstova u blogu
    10
    Reputaciona moć
    0

Imala sam divnog macora,nasla sam ga jednog dana na ulici kada sam isla u kupovinu.Bio je tek mace ali je bio faca.Obozavali smo da se ljubimo onako nosic od nosic,i kada bi mi sedeo u krilima a ja ne bi obracala paznju na njega on bi me par puta lupio blago po nosu kako bi se malo ljubili.Nikako nije voleo da vidi neko musko ne poznato u kuci,a devojkama bi se obavezno uvalio u krila.Najvise je voleo samnom da spava u mom krevetu...a onda se jednog dana razboleo,nestao na nedelju dana vratio se samo na jedno vece mjaukao mi pred vratima,izmazio se samnom po poslednji put,otisao i nikad se vise nije vratio.I dan danas zalim za njim!

Slične teme

1. GUBITAK SVESTI
    Autor pleco u forumu Zdravlje
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 24.04.2013., 01:26
  2. gubitak percecpije
    Autor samijak u forumu Filozofija
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 13.10.2008., 21:30
  3. gubitak apetita i sex
    Autor donamileva u forumu Domaće životinje
    Odgovora: 11