bice interesantno
Prikazujem rezultate 1 do 17 od 17

Tema: bice interesantno

Buduća legenda adem_ks (avatar)
    Učlanjen
    07.01.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    14
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano bice interesantno

Немци предлажу да и сумња буде кажњива

Немачка, као председавајућа Европске уније, намерава овог пролећа да предложи да се расизам и ксенофобија санкционишу као кривична дела у свим земљама Европске уније. У Немачкој, као и у Аустрији, Француској, Шпанији и Белгији, порицање холокауста одавно је кривично дело. Новина је, међутим, што Немци предлажу да се кривично кажњава не само негирање холокауста (у коме је током Другог светског рата страдало око шест милиона Јевреја), већ и свако порицање природе оружаних сукоба који су вођени последњих двадесетак година. Тако би, према писању „Дејли телеграфа”, свако ко би се усудио да посумња у званичну квалификацију сукоба вођених у Африци или на Балкану могао да буде кажњен са три године затвора за кривично дело „порицање геноцида”.

У предлогу закона каже се да би свака држава требало да предузме мере неопходне за кажњавање оних који „јавно опраштају, поричу или знатно тривијализују злочине геноцида, злочине против хуманости или ратне злочине”. Ова одредба која је изазвала највише спорења, како се предлаже, требало би да буде укључена у Статут међународног кривичног суда.

Уколико би овакав захтев био прихваћен то би практично значило да би онај ко пориче или изрази сумњу у размере или карактер злочина у Сребренци могао завршити у затвору. Као основа за тужбу користила би се чињеница да је у Хашком трибуналу правоснажном пресудом генерал Републике Српске Радослав Крстић осуђен због геноцида над муслиманима у Сребреници.

deo teksta preuzet iz "politike"

ovo sam "morao" da dam u javnost. bas je interesantan "tekst". znaci ako mi neko kaze da je moj "covek" pocinio genocid, ja cu reci "mozda jeste, a mozda i nije" ili cu "mudro" cutati

Veoma poznat sinmbad (avatar)
    Učlanjen
    26.06.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    858

Exclamation Re: bice interesantno

...Lorde ovo je klasično prejudiciranje odgovornosti jednog naroda i to Srpskog od strane šiptarskog separatiste ......

Elita
    Učlanjen
    16.06.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: bice interesantno

...kako su se samo setili... mind control i brainwashing
    ...a smetaju im Koreja i Lukasenko

Iskusan Norma Kampl (avatar)
    Učlanjen
    19.10.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    100

Citat Original postavio adem_ks
    у Хашком трибуналу правоснажном пресудом генерал Републике Српске Радослав Крстић осуђен због геноцида над муслиманима у Сребреници.
    Не. Осуђен је, како тамо стоји, због "помагања у геноциду".

Нико још није осуђен за геноцид.

Legenda gica (avatar)
    Učlanjen
    07.01.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    647

U "1984" postoji institut "zlomisli"

Elita
    Učlanjen
    16.06.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

...a zar to nije jos gore...mislim ne moze jedan covek da pocini genocid...kome je bre pomagao?
    ...cula sam da postoji vise tuzbi BiH za genocid...kao jedna je za genocid...druga za pomaganje u genocidu...treca opet za neku radnju uz genocid...valjda ukupno 6... kad im se moze
    Poslednji put ažurirao/la gost 16798 : 16.02.2007. u 22:57

Učlanjen
    07.01.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    14
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio sinmbad
    ...Lorde ovo je klasično prejudiciranje odgovornosti jednog naroda i to Srpskog od strane šiptarskog separatiste ......
    procitaj podvucen deo. mo meni vise ne smes niti u odbrani spomenuti da niste [ nismo, nisu itd] to za sta vas OPTUZE. e tu je POENTA

Učlanjen
    19.10.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    100

Citat Original postavio Andreavk
    ...a zar to nije jos gore...mislim ne moze jedan covek da pocini genocid...kome je bre pomagao?
    ...cula sam da postoji vise tuzbi BiH za genocid...kao jedna je za genocid...druga za pomaganje u genocidu...treca opet za neku radnju uz genocid...valjda ukupno 6... kad im se moze
    Ова пресуда за "помагање" у геноциду", ми како сам негде већ рекла, личи на оно из мађарског филма "Крунски сведок", где судија на почетку суђења, уместо оптужнице, из фасцикле вади - пресуду.

Они су ваљда рачунали да ће свакако успети да после ове, донесу и неку пресуду за сам геноцид. Али, очигледно да им то баш не иде тако по плану.

Elita
    Učlanjen
    16.06.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

procitaj podvucen deo. mo meni vise ne smes niti u odbrani spomenuti da niste [ nismo, nisu itd] to za sta vas OPTUZE. e tu je POENTA

...e tu je zbogom pameti...a ti se naravno tome radujes?

Učlanjen
    19.10.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    100

Овако, за сада, само с том пресудом за "помагање...", ствар им још увек "виси".

Између осталог и зато ја стално говорим да је читава ствар с тим "Трибуналом" - погрешно постављена.

Učlanjen
    07.01.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    14
    Reputaciona moć
    0

...e tu je zbogom pameti...a ti se naravno tome radujes?
    greska, ja mislim ako ti optuzis nekoga za genocid, [pod uslovum da ga sud jos nije osudio, jer ako je osudjen, onda to nije "optuzba"] ja ne smem da ga "branim." to je TO. ajde ti npr. brani sada npr. mladica, i sta ? mozes lako da "popijes" par godina ni "kriv" ni duzan, samo zato sto nisi znao sve "cinjenice"

Elita
    Učlanjen
    16.06.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Norma ako je neko pomagau u genocidu znaci da je genocid pocinjen? ...tu presudu je doneo neki sud u Hagu a ova tuzba je podneta nekom drugom sudu takodje u Hagu...da li je moguce da ovaj drugi sud ne prihvati kao dokaz presudu prvog suda...nesto kao visa instanca?

Elita
    Učlanjen
    16.06.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

greska, ja mislim ako ti optuzis nekoga za genocid, [pod uslovum da ga sud jos nije osudio, jer ako je osudjen, onda to nije "optuzba"] ja ne smem da ga "branim." to je TO. ajde ti npr. brani sada npr. mladica, i sta ? mozes lako da "popijes" par godina ni "kriv" ni duzan, samo zato sto nisi znao sve "cinjenice"
    ...jel` moze i mama koja brani sina iako ga je sud osudio da "popije" tih par godina... svi diktatori ovog sveta od postanka do danas su za njih mala deca

Veoma poznat sinmbad (avatar)
    Učlanjen
    26.06.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    858

Exclamation Re: bice interesantno

...jel` moze i mama koja brani sina iako ga je sud osudio da "popije" tih par godina... svi diktatori ovog sveta od postanka do danas su za njih mala deca
    ...beskorisno je polemisati sa šipcem koji svaku svoju reč koristi da bi osudio i napadao Srpski narod.....

Početnik
    Učlanjen
    08.01.2007.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio sinmbad
    ...beskorisno je polemisati sa šipcem koji svaku svoju reč koristi da bi osudio i napadao Srpski narod.....
    Tacno tako. Druga je prica sto cinjenica ima na pretek.

Učlanjen
    19.10.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    100

Norma ako je neko pomagau u genocidu znaci da je genocid pocinjen? ...tu presudu je doneo neki sud u Hagu a ova tuzba je podneta nekom drugom sudu takodje u Hagu...da li je moguce da ovaj drugi sud ne prihvati kao dokaz presudu prvog suda...nesto kao visa instanca?
    Колико ја знам, барем формално правно, та два суда немају везе. И по томе овај други не би директно, на тај начин могао да користи било какву пресуду првог, који суди за ратне злочине.

Али је ствар, како рекох, што ни у суду за ратне злочине и формално, а и фактички гледано - нема пресуде за сам геноцид.

А сад, политички, све може да се користи, на разне начине, то је друга прича.

А, посебно, што је све то скупа - врло политички вођено, и мало везе с пуким кривичним правом има.

Но, можда је још боље да ово све ипак прокоментарише и неки правник, по могућству непристрасан, и стручан.

Veoma poznat fosilvaso (avatar)
    Učlanjen
    29.08.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    185

Немци предлажу да и сумња буде кажњива

Немачка, као председавајућа Европске уније, намерава овог пролећа да предложи да се расизам и ксенофобија санкционишу као кривична дела у свим земљама Европске уније. У Немачкој, као и у Аустрији, Француској, Шпанији и Белгији, порицање холокауста одавно је кривично дело. Новина је, међутим, што Немци предлажу да се кривично кажњава не само негирање холокауста (у коме је током Другог светског рата страдало око шест милиона Јевреја), већ и свако порицање природе оружаних сукоба који су вођени последњих двадесетак година. Тако би, према писању „Дејли телеграфа”, свако ко би се усудио да посумња у званичну квалификацију сукоба вођених у Африци или на Балкану могао да буде кажњен са три године затвора за кривично дело „порицање геноцида”.
    Onda je bolje da Srbija NIKAKO ne uđe u EU.......Hebate, nahebaće više Srba nego Jevreja u WW2.....
    Sve je apsolutno u totalitarnom režimu!

Slične teme

1. interesantno...
    Autor adem_ks u forumu Politika
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 23.02.2007., 20:04
  2. Interesantno....
    Autor daca75 u forumu Zanimljivi sajtovi
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 28.09.2006., 01:17
  3. Interesantno...
    Autor dmitic u forumu Zanimljivi sajtovi
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 11.09.2006., 05:39
  4. Ovo je interesantno.....................
    Autor Цар Душан u forumu Arhiva
    Odgovora: 23
    Poslednja poruka: 05.11.2004., 16:29

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •