Vojska spremna na sve zahteve drzavnog rukovodstva

SIGNATURE 350:
rece cini mi se Stankovic. ne secam se od reci do reci, ali tako nesto je bilo u smislu da je Vojska Srbije spremna da odgovori na sve zahteve Drzave, da se nista ne brinemo jer je vojska pod civilnom upravom...

vase misljenje o tome koja je politicka pozadina ove izjave, i kakvu poruku ovo treba da salje?

Znači da se i vojska demokratizuje...ujedno podsećaju političare da je u demokratiji ONA, tj. civilna vlast odgovorna za donošenje odluka vezanih i uz prava i obaveze vojske....
 
Torrente-BG:
Vecina sluzi ;a ona manjina sto sluzi regularno...sa njima i sa ovim naoruzanjem koje poseduju i Dzeronimo bi ih razguzio da je ziv i da je u Srbiji sa lukom,strelom i sekiricom

upravo tako torrente. dosmanlije su totalno razbucale nasu vojsku po americkom naredjenju. nadam se da ce im kad tad biti sudjeno zbog ove veleizdaje i unistavanja odbrambene moci nase drzave.
 
Vojska je u procesu transformacije. Svima neko radi, a ja sam bio u Komandi 1. brigade među dokumentaijom i to na vrlo dobrom mestu da se sve vidi.
Piše na papiru 10 vozila PUCH, svi u voznom stanju, lice mesta 7 na klocnama, neki i bez sedišta...
Tako se to čuvalo do sada. I to nije od Tadića i Davinića već od raspada SFRJ, samo je tih ranijih godina to bilo manje staro i izraubovano, a sad je došlo do grla.
Ranije su skidali sa jednog pa stavljali na drugo, pa sa drugog na treće i onda dođeš sa devetog na deseti i imaš 9 krševa, i jedan koji prokišnjava.
 
Vojska od 91. (u stvari i pre, ali ajd' da zaokruzimo) apsolutno tone i propada... mislim, Milosevic je Policiji dao artiljeriju... a vojska je samo stajala i trulila...

Inace, vojska stiti drzavu i njen pravni poredak, sto znaci da ona stiti vladu, a ne "narod", sto je sasvim normalna stvar, i tako se radi u svim drzavama ovog sveta... i tako se radilo oduvek...

I nemojmo zaboraviti da jedna Spanija, koja ima nekoliko puta bogatiju vojnu tradiciju od nase, ima trenutno oko 80.000 vojnika...
 
ja ne mislim da je bedna ko sto vi tvrdite, i mislim da bi u slucaju njene potrebe vrlo brzo pokazala kakva je.
a inace takva je kakva je jer je drzava u buli, i mora se sto manje para davati na neprofitabile grane kao sto su penzije i vojska, jer oni samo trose a ne zaradjuju. logicno je da su takvima sasekli budzet prvo, da bi imali da krpe rupe na drugim mestima kada je slaba privreda
 
mozhda smo dobri samo u nekim ljudima, vojnicima, oficirima, al ovako.... nemojmo se zayebavati.
spremni za sve izazove? kao shto je nato bombardovanje? oni 1000 letova za nocj a mi sa dvajes' MIGova. juhu. yebemo keve svima.
a izjava ministra shalje klasichnu poruku mazanja ochiju tipa "ne mozhe nam niko nishta jachi smo od sudbine".
 
У књизи ''Уметност ратовања'' Сан-цу каже:
''Уопште, у рату, сачувати земљу(државу) недирнуту је најбоље, уништити државу је друга најбоља опција.

Сачувати војску нетакнуту је најбоље, уништити војску друга најбоља опција.

Сачувати батаљон нетакнут је најбоље, уништити батаљон је друга најбоља опција.

Сачувати чету нетакнуту је најбоље, уништити чету је друга најбоља опција.

Сачувати одред нетакнут је најбоље, уништити одред је друга најбоља опција.

Дакле победити у сто од сто битака, није највећа надмоћ;

покорити непријатељску војску без битке је највећа надмоћ.

Стога, најбоља ратна стратегија је напасти непријатељски план, друга најбоља стратегија је напасти непријатељски савез, следећа је напасти непријатељску војску , а најгора је напасти утврђен град....
.....

Пет фактора по којима знам ко ће победити:
Онај ко зна када може да се бори а када не може-ће победити

онај ко зна како да користи и мале и веће снаге-ће победити

онај ко зна да уједини више и ниже чинове у заједничкој сврси-ће победити

онај ко је спреман да чека неприпремљеност(непажњу) противника-ће победити

онај генерал који је способан и коме се владар не меша у рад-ће победити.

Због тога ја кажем:

Онај ко познаје непријатеља и познаје себе неће бити у опасности ни у стотину битака;

Онај ко не познаје непријатеља, а познаје себе, понекад ће победити, а некад и изгубити;

Онај ко не познаје непријатеља, али ни себе, биће у опасноати у свакој борби.''

Српска војска тренутно није спремна да одговори на неки нови косовски рат(или било који други), барем не ако хоће да победи. Треба бити мудар и реалан.
А та изјава је(по мени) више политичка ма да и каже на крају да ни он не верује да ће доћи до... знате већ чега.
 
Torrente-BG:
Razumem se dovoljno posto mi kum radi u istoj i pored njega znam jos dosta njegovih kolega.
Vojska nam je na najnizim granama od postanka srpske drzave.

fosilvaso:
Ni Staljin nije verovao da će ga Hitler napasti, pa ovaj stigao do Moskve!
Da nebi i Srbija prošla tako...

Tri pozdrava za čike iz vojnog odseka:

PRVI

DRUGI
...
...
JA SAM MIRKO IZ JEDNO SELO KOD KRALJEVO
 

Back
Top