Dominacija muskaraca nad zenama u politici i njeni koreni
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 29

Tema: Dominacija muskaraca nad zenama u politici i njeni koreni

Buduća legenda *BILJA* (avatar)
    Učlanjen
    30.09.2006.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    72
    Reputaciona moć
    1638

Podrazumevano Dominacija muskaraca nad zenama u politici i njeni koreni

Odakle poticu koreni predrasuda da su zene losije u polititci u odnosu na muskarce?
    Zar zene nisu po prirodi finije i mnogo manje agresivne od pomenutih takmaca muskog roda? U prirodi zene nije da ispoljava svoju agresivnost cak i onda kad je poseduje, dok muskarci to cine i onda kad su krhki i u snazi i pameti.
    Cak i ta agresivnost kod zena izrazava se na mnogo konvencionalniji nacin nego kod muskaraca.
    Na kraju krajeva, zenama i kulturna pravila zabranju ispoljavanje agresivnosti.
    Zene su mnogo manje sklone nasilju i po prirodi stvari jer su slabije, dok muskarci cesto agresiju upotrebljavaju kao sredstvo da kontrolisu svoje okruzenje i donekle i potcinjavanje.

Iz kog razloga zene osecaju nelagodu, cak i kad im se dodeli neko vazno mesto u politici (i svagde drugde, ali, na politici je akcenat)?
    Da li iz svesti da su manje cenjene (skoro uvek manje placene) da moraju uloziti dupli trud da bi se odrzale i bile podrzane?

Konflikti s kojima se srecu zene u politici, cesto se odraze na mentalno zdravlje zene, na njeno samopuzdanje, jer, to je jedini nacin da ga nekako i negde utope, dok ce muskarac politicar za tako nesto iskoristi casu piva ili nekog zestokog ****, ili i "ponesto" drugo!

Zato zene radije postaju pomagaci umesto predvodnika, rade iza kulisa umesto na pozornici, sluze za zamenike ili potpredsednike .

Sve ovo je narocito izrazeno, kao sto rekoh - u politici, koja je najveci biznis otkad je veka i sveta. Muskarci cine sve da obeshrabre zene.
    Ako se nadje i koja malo samopouzdanija (ili malo vise) dobice eptitet mushkarace ili zle, a ima i gorih.

Procitala sam negde da u SAD postoje kursevi koji uce zene kako da sakrije svoje liderske ambicije i sigurnost, i da u javnosti vise placu, mucaju...sve da bi "omeksale svoj imidz".

Ali ih, zato, uzimaju u politiku i kao kamuflazu iza koje se kriju ekstremni i militantni politicari.
    Nekoliko primera: Kondoliza Rajs, Meri Cejni..i nekih jos koje su aktuelne ili su do skora bile, a u dalekoj proslosti ima takodje dosta primera, od svete Tereze do Jovanke Orleanke.....

Ili, sto je jos gore, cesto se i izaberu na neko vazno mesto, ali samo zato da se ne bi mesale u svoj posao. Ponekad su samo ikebane, ali, ima i onih (one su u manjini) koje su itekako korumpirane, primitivne ili bezobrazne. Tu ima dosta primera i na nasoj politickoj sceni, ali nije u tome poenta.

Ne znam ko rece, ali upamtih :Igraj kao muskarac, pobedi kao zena", i uspeh je zagarantovan. Ne znam koliko je to tacno, ali zvuci "obecavajuce"!

Ističe se vanesssa56 (avatar)
    Učlanjen
    28.01.2007.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Dominacija muskaraca nad zenama u politici i njeni koreni

EVO:

Tako dominiraju zene u politici !

Iskusan Alekasandar2 (avatar)
    Učlanjen
    25.01.2006.
    BS "Galactica", on the way to Earth....I hope
    Reputaciona moć
    99

Ти све нешто у БДСМ фазону...

Iron Lord nije na forumu
    ne vadi prst iz uveta odkad je čuo da uvo više uživa
    Elita Iron Lord (avatar)
    Učlanjen
    23.12.2004.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Alekasandar2
    Ти све нешто у БДСМ фазону...
    Sve to košta!

p.s. skraćenice stranog porekla moraju da se pišu latiničnim slovima iako pišemo ćirilicom.

Učlanjen
    28.01.2007.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Iron Lord
    Sve to košta!

p.s. skraćenice stranog porekla moraju da se pišu latiničnim slovima iako pišemo ćirilicom.

Kako skracenice "zvushe" na cirilici

Učlanjen
    25.01.2006.
    Reputaciona moć
    99

Citat Original postavio *BILJA*
    Odakle poticu koreni predrasuda da su zene losije u polititci u odnosu na muskarce?
    Zar zene nisu po prirodi finije i mnogo manje agresivne od pomenutih takmaca muskog roda? U prirodi zene nije da ispoljava svoju agresivnost cak i onda kad je poseduje, dok muskarci to cine i onda kad su krhki i u snazi i pameti.
    Cak i ta agresivnost kod zena izrazava se na mnogo konvencionalniji nacin nego kod muskaraca.
    Zene su mnogo manje sklone nasilju i po prirodi stvari jer su slabije, dok muskarci cesto agresiju upotrebljavaju kao sredstvo da kontrolisu svoje okruzenje i donekle i potcinjavanje.
    радоваћете да чујеш да ће ове године на војну академију бити уписано 40 жена, за све родове укључујући ловачку авијацију. Подржавам и сматрам да жена може да постане све што може мушкарац.

Међутим, све жене кој есу икада биле на положајима моћи, одрицале су се женствености и попримале мушке карактеристике, од Катарине Велике која је псовала, јахла коње (и подоста племића) до маргарет Тачер, Сиринаво Бандаранаике, мадлин олбрајт, Карле Дел Понте.
    Али када неко мрзи неку особу што је на неком месту он аје више мрзи што је женско. кога више мрзимо, Клинтона, Солану или Олбрајтову и Дел Понте?

Друго, из искуства знам да су жене управо оне које врше полну дискриминацију према женама. Жена која је на управљачком месту никаа неће одабрати жену за заменика, у 90% случајева увек бира мушкарца чак иако има мање квалификације, а увек свака шефица више кињи жена на послу од мушкараца.

Učlanjen
    25.01.2006.
    Reputaciona moć
    99

Citat Original postavio vanesssa56

Kako skracenice "zvushe" na cirilici
    МиГ-29, БРДМ-2, БОВ, СС-Н-2 итд...
    Лепше је на Ћирилици...

Učlanjen
    28.01.2007.
    Reputaciona moć
    0

......Подржавам и сматрам да жена може да постане све што може мушкарац....

Jedino ako se izvrshi PRANSPLANTACIJA, ali ni tad nebi bilo TO - TO, nego bi bila ONA !

Učlanjen
    25.01.2006.
    Reputaciona moć
    99

Citat Original postavio Iron Lord
    Sve to košta!

Не. Само међународне мерне јединице се пишу како је написано, све друго се пише на језику домаћина.
    А И БДСМ се изговара исто и на Српском и део је Српског језика.

Врати тему на Политику, јер је реч о политици а не о женама посебно

Učlanjen
    28.01.2007.
    Reputaciona moć
    0

Не. Само међународне мерне јединице се пишу како је написано, све друго се пише на језику домаћина.
    А И БДСМ се изговара исто и на Српском и део је Српског језика.

Врати тему на Политику, јер је реч о политици а не о женама посебно
    Vidid vidi...
    Ti sve nesto o politici, a ovamo o BDSM-u. Vrlo cudno ?!!?
    Znachi, neka BiljaNa promeni temu u BDSM !

Učlanjen
    25.01.2006.
    Reputaciona moć
    99

Citat Original postavio vanesssa56
    Vidid vidi...
    Ti sve nesto o politici, a ovamo o BDSM-u. Vrlo cudno ?!!?
    Znachi, neka BiljaNa promeni temu u BDSM !
    Можда сам конзервативац, али се разумем у свашта... знам шта да избегавам.
    А теби би препоручио МДОМ, можда промениш мишљење.

Iskusan sevilja (avatar)
    Učlanjen
    04.09.2005.
    Reputaciona moć
    0

[QUOTE=*BILJA*]Odakle poticu koreni predrasuda da su zene losije u polititci u odnosu na muskarce?

JA BAS MISLIM DA SMO MI ZENE RADIKALNIJE I DA VLADAMO DA BI SE STALNO VODILI RATOVI, DA BI SE STALNO SPLETKARILO I DA BI SE STALNO SMISLJALE ZAVERE!

Učlanjen
    28.01.2007.
    Reputaciona moć
    0

[QUOTE=sevilja]
    Citat Original postavio *BILJA*

JA BAS MISLIM DA SMO MI ZENE RADIKALNIJE I DA VLADAMO DA BI SE STALNO VODILI RATOVI, DA BI SE STALNO SPLETKARILO I DA BI SE STALNO SMISLJALE ZAVERE!
    Eto iskrenog odgovora !
    BRAVO !

Veoma poznat
    Učlanjen
    23.11.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

zbog toga vi vladate iz senke ...........

fuj ..........koji celulit............

Ističe se mojra (avatar)
    Učlanjen
    25.05.2005.
    Reputaciona moć
    0

to sto se neko ne istice na javnoj sceni ne znaci da je manje mocan i uticajan. zene imaju uticaja na donosenje odluka na svim nivoima...samo ne vole sve da se trpaju u prvi red. dominacija muskaraca je samo privid, realnost je sasvim drugacija. da li je gorica gajevic imala vise uticaja od mire markovic? ko je bio uticajniji od jovanke broz u jugoslaviji?
    ko veruje da je segolen rojal uticajnija od bernardete sirak koja se nikada nije bavila politikom? ili da je bilo koji drugi politicar francuske mocniji od nje?

Iron Lord nije na forumu
    ne vadi prst iz uveta odkad je čuo da uvo više uživa
    Elita Iron Lord (avatar)
    Učlanjen
    23.12.2004.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    0

Iskusan
    Učlanjen
    26.03.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

радоваћете да чујеш да ће ове године на војну академију бити уписано 40 жена, за све родове укључујући ловачку авијацију. Подржавам и сматрам да жена може да постане све што може мушкарац.

Међутим, све жене кој есу икада биле на положајима моћи, одрицале су се женствености и попримале мушке карактеристике, од Катарине Велике која је псовала, јахла коње (и подоста племића) до маргарет Тачер, Сиринаво Бандаранаике, мадлин олбрајт, Карле Дел Понте.
    Али када неко мрзи неку особу што је на неком месту он аје више мрзи што је женско. кога више мрзимо, Клинтона, Солану или Олбрајтову и Дел Понте?

Друго, из искуства знам да су жене управо оне које врше полну дискриминацију према женама. Жена која је на управљачком месту никаа неће одабрати жену за заменика, у 90% случајева увек бира мушкарца чак иако има мање квалификације, а увек свака шефица више кињи жена на послу од мушкараца.
    E, a zasto je psovanje ili jahanje iskljucivo muska stvar?

Mislim, odricanje od zenstvenosti... bljak! Ako je zenstveno biti slaba, jadna i pasivna (seksualno i uopste)... ko se toga ne bi odrekao?

Psovanje je prosto i kod muskaraca i kod zena - iako oba pola ponekad osecaju potrebu da opsuju! A jahanje konja (ili plemica) je sasvim prirodna stvar...

ps. Citala sam neki razgovor sa Karlom del Ponte, njen otac nije hteo da joj dozvoli da se skoluje... Fuj. Zamisli da ga je poslusala i da je ostala tamo gde se rodila da muze krave ceo zivot... Sta je bolje za NJU (govorim o lichnom ostvarenju, oslobodjenju i uspehu) - da ceo zivot bude -zenstvena - sluzavka, ili izuzetno uspesna zena kojoj ce neki balvan od muskog soviniste - koji i sam ima trbusinu, celu i prosirene vene - da prebaci nedostatak zenstvenosti?
    Poslednji put ažurirao/la gost 52128 : 17.02.2007. u 16:03

Iskusan sevilja (avatar)
    Učlanjen
    04.09.2005.
    Reputaciona moć
    0

Veliko je pitanje i sta je za koga uspeh?
    Objektivno, zene cak politika i uopste javne f-je manje interesuju nego muskarca.Postoje one koje streme toj vrsti uspeha, ali velika vecina ce se opredeliti za toplo porodicno gnezdo.Priroda!

Poznat
    Učlanjen
    02.11.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1936

Citat Original postavio sevilja
    Priroda!
    Pri-ru-daaaa...

Iskusan sevilja (avatar)
    Učlanjen
    04.09.2005.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Julian_Duranona
    Pri-ru-daaaa...

Juco, pile, pa znas da sam malko zensko....desifruj mi ono odozgo! Ljubim te!

Poznat
    Učlanjen
    02.11.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1936

Ma nista, pile moje... Tako ide pesma jedne grupe. Pesma se zove "Priroda". Rege, opusteno samo... pusti politiku.
    Nego, nema te nesto... Da nisi profurala s nekim?

Iskusan sevilja (avatar)
    Učlanjen
    04.09.2005.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Julian_Duranona
    Ma nista, pile moje... Tako ide pesma jedne grupe. Pesma se zove "Priroda". Rege, opusteno samo... pusti politiku.
    Nego, nema te nesto... Da nisi profurala s nekim?

Ja s nekim??? A da to nisi ti??
    Ju, ju Juliane!
    Znas da si samo ti u mom srcu!

Iskusan
    Učlanjen
    26.03.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Veliko je pitanje i sta je za koga uspeh?
    Objektivno, zene cak politika i uopste javne f-je manje interesuju nego muskarca.Postoje one koje streme toj vrsti uspeha, ali velika vecina ce se opredeliti za toplo porodicno gnezdo.Priroda!
    Da mi je znati gde vi nalazite ove mudrosti
    Otkud znaš da je priroda? Priroda je uredila da žene rađaju decu ali NIJE uredila da je ženi mesto pored šporeta! Politikom treba da se bave ljudi koji imaju određene osobine i sposobnosti bilo da su oni muškarci ili žene. Pa pre necelog veka nije bilo prirodno da žene glasaju ili idu u školu, a one što su nosile pantalone su izazivale skandal - valjda je bilo PRIRODNIJE da budu utegnute u korset

Početnik
    Učlanjen
    01.02.2007.
    Reputaciona moć
    0

svaka cast na odgovoru muvalo,slazem se sa tobom
    ili se vade na prirodu ili na patrijahalno vaspitanje,u svakom slucaju pronalaze nacin da zenu vrate pored sporeta,da bude sluskinja i masina za radjanje pravdajuci time da ona najvise i treba toj svrsi da sluzi.

Poznat
    Učlanjen
    02.11.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1936

Ja s nekim??? A da to nisi ti??
    Ju, ju Juliane!
    Znas da si samo ti u mom srcu!
    Ma znam pile... Nego sam se uplasio. Dok se ja nakanim da te izvedem na ples i veceru uz svece, ima da dodje neki intelektualac i da te pokupi. Mnogo sam neodlucan... A ruku na srce, zadala si mi visoke kriterijume. Dva svetska jezika! 'Ej, dva!!! Pa i maternjim se frljam...
    A o tangu da i ne govorim.
    I ne slusaj ovu muvalo. Ona ti je najveci feminista na Forumu. 'Bes mi sve ako nisam znao da ce se ona prva da se primi, cim vidi temu. Samo sto je perfidna, ne upada u oci kao ove ostale sto skacu na grbacu i cupaju za kosu.
    Ona hoce da te odvoji od sporeta i spreci da zivis u skladnoj zajednici kako je odvajkada bilo... Da zivis s mackama.

Slične teme

1. Sta se svidja zenama kod muskaraca?
    Autor Markan u forumu Žene
    Odgovora: 108
    Poslednja poruka: 20.03.2013., 15:09
  2. KORENI ZAVERE
    Autor WEISHAUPT u forumu Zanimljivosti
    Odgovora: 18
    Poslednja poruka: 29.05.2008., 00:58
  3. KORENI ZAVERE
    Autor ILLUMINAT u forumu Filozofija
    Odgovora: 6