Još jedan zločinac iza rešetaka

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Eraserhead

Ističe se
Poruka
2.374
Jankoviću 34 godine zatvora za Foču
16. februar 2007. | 14:50 | Izvor: BIRN
Sarajevo -- Gojko Janković osuđen je na 34 godine zatvorske kazne za zločine nad civilima i više silovanja na području Foče u BiH.

Pred Sudom BiH, Janković, bivši vođa paravojne grupe, koja je delovala u okviru Vojske Republike Srpske, proglašen je krivim za ubistva, mučenja, silovanja i seksualno porobljavanje Bošnjaka u Foči. Među najtežim zločinima za koje je oglašen krivim je silovanje 12-godišnje A.B. u Karaman kući u selu Miljevina kraj Foče, te višestruko silovanje nekoliko maloletnica od 15, 16 i 17 godina.

Janković je proglašen krivim za sedam od devet tačaka optužnice. Proglašen je krivim po pet tačaka, u kojima se okrivljuje za silovanja, mučenja i silovanja, i držanje u seksualnom ropstvu.

Veće ga je proglasilo krivim i za prisilno preseljenje stanovništva, protivzakonito zatvaranje, ubistva i mučenja Bošnjaka sa područja opštine Foča, koja je počinio kao vođa paravojne formacije, u periodu od aprila 1992. godine do novembra 1993. godine.

Zaštićenu svedokinju 186 Janković je više meseci držao u seksualnom ropstvu na više lokacija u i oko Foče.

Tužilaštvo je čitalo iskaze ove zaštićene svedokinje, u kojima je optužila Jankovića za zlostavljanje i silovanje. "Znala sam da je imao ženu i troje djece. Jedna mu je kćerka bila godinu mlađa od mene. Druga djeca su bila još mlađa”, rekla je ona.Janković je drugi po redu optuženi za zločin silovanja u Foči koji je, nakon što je njegov predmet prebačen iz Haškog tribunala na procesuiranje pred Sudom BiH, proglašen krivim za te zločine.

Obrazlažući presudu, predsedavajuća Veća Zorica Gogala je rekla da sudije pri donošenju odluke nisu imale razloga sumnjati u dokaze koje je prodočilo Tužilaštvo BiH protiv Jankovića.

Sudsko veće je Jankovića oslobodilo krivice po dve tačne optužnice i to za ubistvo Ređe Pekaza, koje se, prema navodima optužnice, desilo u julu 1992. godine. Pekaz je, zajedno sa grupom civila, uhapšen u selu Trošanj, a potom doveden u krug hidrocentrale Buk Bijela, gde je zlostavljan, a potom ubijen.

Takođe, zbog nedostatka dokaza, Janković je oslobođen dodatne tačke optužnice, u kojoj se tereti za silovanje zaštićene svedokinje E u Foči 1992. godine.

Suđenje Jankoviću je trajalo devet meseci, tokom kojih su saslušana ukupno 53 svedoka. Uz to su pročitane tri izjave koje su zaštićene svedokinje dale haškim istražiteljima, te saslušana dva veštaka i izneseno preko 120 materijalnih dokaza obe strane.

Pored toga što je Sudsko veće Jankovića proglasilo krivim, prvi put su doneli odluku da optuženi sam mora nadoknaditi troškove postupka, te su oštećene svedoke uputili na parničnu raspravu.

"Kao jedina olakšavajuću okolnost koju smo uzeli u razmatranje je činjenica da je Janković porodičan čovjek", obrazložila je sudija Zorica Gogala.

Optužnica protiv Gojka Jankovića prvobitno je podignuta pred Haškim tribunalom.

“Pitala sam ga kako može silovati nekoga ko ima godina kao njegova kćerka. To ga je jako ljutilo. Nisam smjela insistirati na odgovoru", rekla je 1998. godine haškim istražiteljima svedokinja 186.

Nakon osam godina skrivanja, Janković se predao u martu 2005. godine, potom je prebačen u pritvorsku jedinicu u Ševeningenu, ali je slučaj ustupljen Sudu BiH 8. decembra 2005. godine.

Tužilaštvo BiH je prilagodilo i proširilo optužnicu, te su nakon opsežne istrage obezbedili i nove svedoke.

Prema tvrdnjama Tužilaštva BiH, koje je predvodio tužilac Filip Alkok, Gojko Janković je od aprila 1992. godine bio na čelu manje paravojne formacije, koja je delovala u sklopu IV bataljona Vojske Republike Srpske, u sastavu Fočanske taktičke grupe.

Janković je, prema navodima Tužilaštva, delovao zajedno sa haškim optuženicima Jankom Janjićem, Bebanom Vasiljevićem i Draganom Zelenovićem.

U završnim rečima Tužilaštvo je tražilo najmanje 30 godina zatvora za Jankovića, a sam optuženi i njegov branilac su tražili oslobađajući presudu smatrajući da krivica nije dokazana.

Obe strane imaju pravo žalbe Apelacionom veću koje će doneti pravosnažnu presudu.
 
Eraser, mnogo ces veci efekat postici ako budes napadao sve zlocince, a ne samo Srbe, veruj mi da ovo vise niko ne cita , i ljudi ne registruju uopste!
sve dok neko ne objasni disproporciju haskih optusenika i broja izbeglica i poginulih u ratovima, svim ratovim, niko nece ni slusati ni verovati tebi i drugima!
Ovo je jos jedna od prici Vesne Pesic, :" Ako j averujem , verujes i ti"! NEBULOZNO
Neutralnbi ljudi ce uvek pre verovati svojim , nego tudjim ocima!!! Uvek bilo!
 
Hmmmm.. Nemam nista protiv da se monstrumi ovog tipa debelo kazne.. I treba, ipak je napravio nesto sto nije moralo da se uradi ni po koju cijenu.... Dokazivati muskost nad djecom i nije hrabrost a cojstvo da ne govorimo..

Dakle, podrzavam svaku presudu koju za ovakve zlocine bukvalno bilo ko donese..

Sa jednom opaskom, a ne pokusavajuci ni jednim momentom da opravdam presudjenog..

Samo bih da postavim pitanje:

KO ce i da li ce iko da sudi zlocincima i da li ce iko da pokrene Zlocine koji su pocinjeni 19.12.1992. godine nad porodicom Visnjic i ostalima u selima kod Foce..
Na krsnu slavu poklano je 72 mjestana ovog sela..

Da li ce neko da sudi tim zlocinima???
 
Drug erasedhead je ocigledno impresioniran ovakvim slucajevima, kao i njegovi partijski pajtosi, koji su svaki pomak u ovom procesu vec vise puta postavljali na ovom forumu.
Valjda neki manijak treba da dokaze "srpsku genocidnost"? U tom slucaju, letimicno pogledavsi cedu, covek bi mogao da zakljuci da su Srbi hronicni narkosi?!
A da, ceda nije Srbin :D
 
Inace kad vec voli da cita o silovanjima, evo jos teksta cisto za bolju obavestenost (o zlocinima izvesnog Mušana Topalovića Caca i njegove jedinice iz sastava bosanske armije:

Silovanja do smrti
4. jul 2006

Piše: Vlastimir POPOVIĆ
Bosanske vlasti su krajem 1993. godine uhapsile veliki broj vojnika, pripadnika 10. brdske brigade Mušana Topalovića Caca. Topalović je ubijen u dramatičnoj akciji hvatanja u centru grada. Pripadnici ove vojne formacije - ako se tako može nazvati - bili su u prvi mah optuženi za genocid nad civilnim (srpskim) stanovništvom. To je bilo prvo i jedino priznanje zvaničnog Sarajeva o zločinu iz verskih i nacionalnih pobuda, ali je on pripisan kriminalcima koji su se oteli kontroli.

Suđenja su bila svojevrsna farsa. Optuženi su čak javno priznavali zločine, ponašali se kao heroji, ali je većina krvoloka puštena. Između ostalih, na slobodi se našao i Jasmin Šljivo. Vratio se da „ratuje“ u 10. brdskoj brigadi, dok početkom 1995. nije proglašen za vojno nesposobnog. Prema sopstvenoj izjavi, oboleo je od epilepsije i šizofrenije, a nije potpuno razjašnjeno kako se našao na srpskoj teritoriji, kada je zarobljen.
Nastavljamo citiranje izjave Jasmina Šljiva, date pred istražnim organima Republike Srpske 5. aprila 1996. godine, uz neznatna skraćenja, a prenoseći je onako kako je napisana i potpisana.
- Prema mojoj procjeni, za vrijeme dok je Topalović komandovao brigadom, na Kazanima, kao i na drugim mjestima po gradu, pripadnici ove jedinice ubili su više od 3.000 ljudi, uglavnom srpske nacionalnosti. Pojedinačna ubistva vršena su uglavnom po dojavama Puškar Sakiba.
- PREKO Ćamila Bibera Ćame, špijuna u brigadi kojom je komandovao Zulić Mustafa, saznao sam da su njeni pripadnici takođe masovno ubijali Srbe i to iza Kozije Ćuprije prema Lipišnici. Pričalo se da je tamo ubijeno oko 1.500 Srba.
- Cijela naša grupa je bila zatvorena nakon što je Topalović Mušan ubijen od strane Avde Hebiba. (Hebib je bio načelnik policije Stari grad, kome je Topalović ubio sina koga je držao kao taoca - primedba V. P.). Bili smo u Centralnom zatvoru, a komandanti u zatvoru „Viktor Bubanj“. Iako sam ja sve priznao šta smo radili tokom 1993. godine, nikada nismo osuđeni, niti smo snosili neke posljedice. Nakon izlaska iz zatvora, mene su fizički maltretirali Jusuf Lendo i Suvad Milić, jer sam na istrazi sve rekao. Koliko mi je poznato, Samir Bejtić je pobjegao prilikom ubistva Mušana Topalovića i sada se nalazi u Zenici u 7. muslimanskoj brigadi. Takođe sam čuo da je izvršio korekcije na licu, te da je dobio novo ime i prezime.
- U našoj jedinici je pored ubistava bilo vrlo zastupljeno i silovanje djevojaka i žena. Uglavnom su silovane djevojke i žene srpske narodnosti, a prve koje se sjećam je bila Nedeljka Lakić, čije sam silovanje ranije opisao. U februaru 1993. godine je Samir Bejtić iz škole „Moris - Moca Salom“ u prostorije jurišne čete doveo nastavnicu srpskohrvatskog jezika Jasnu Biogradlić, staru oko 35 godina. Istu je fizički maltretirao, a za krevet su je vezali on i Jusuf Lendo i skinuli joj odjeću. Silovanje je započeo Bejtić, a nakon njega je sudjelovalo 20-25 pripadnika jurišne čete. Nastavnica je preživjela i danas predaje bosanski jezik u istoj školi.

- Nakon tri ili četiri dana Jusuf Lendo i Suvad Milić dovode tri djevojke. Ne sjećam se njihovih imena, ali znam da im je Jusuf psovao srpsku majku. Lendo i Milić su fizički maltretirali djevojke, sve tri su vezane za krevet. Nad njima su silovanje izvršila tridesetorica vojnika jurišne čete. Nakit sa djevojaka su uzeli Lendo i Milić. Nakon silovanja djevojke su istjerane iz prostorije praćene podrugljivim komentarima i prijetnjama.

- KRAJEM februara Jusuf Lendo i Suvad Milić doveli su dvanaest godina staru djevojčicu srpske narodnosti. Nad njom je izvršeno silovanje na taj način što su sa nje odjeću skinuli, a Jusuf Lendo je djetetu ruke vezao za krevet. On je prvi izvršio silovanje, a zatim su to isto učinili Suvad Milić, Hodža Amir, Ljaljaj Enver i Kajanija Ferid. Dijete je sve vrijeme plakalo. Kada je Kajanija počeo silovanje, djevojčica je umrla. Ja sam, takođe, imao namjeru da učestvujem u silovanju. Tijelo umrlog djeteta Jusuf Lendo je stavio u kesu za otpatke i odvezao u jamu Kazani.

- U martu 1993. godine Kajanija Ferid je doveo Sanelu Pekić, Muslimanku, staru oko 20 godina. Istu smo prijetnjama prisilili da se svuče, pa smo je silovali, Lendo, ja, Kajanija, Milić i još oko 20 jurišnika. Nakon silovanja Saneli smo dali punu kesu cigareta. Sutradan je Kajanija doveo Kantar Lejnu, mislim da je hrvatske nacionalnosti, staru 17 godina. I nju smo silovali kao i Sanelu, a na kraju joj je Jusuf Lendo zaprijetio da nikome ne priča. I njoj je poklonjena puna kesa cigareta.
- Poslije četiri ili pet dana sa ulice su Lendo i Milić pokupili dvije bliznakinje, Mirjanu i Slađanu, stare oko 20 godina, plave kose, krupnije građe. Njih dvije su udarane kožnim kaišima. Zavrtane su im bradavice na dojkama. Neki od jurišnika su ih zubima grizli. Nad istima je silovanje izvršilo oko 30 jurišnika.
- Početkom aprila 1993. godine Jusuf Lendo je doveo Renatu Radmilović, staru 19 godina. I nju smo silovali kao prethodne. Silovanje je trajalo par sati i kada ju je možda dvadeseti vojnik silovao, Renata je umrla. Njeno tijelo su Lendo i Milić spakovali u dvije vreće za otpatke, odvezli do Kazana i bacili u jamu.

PRIVILEGIJE I OBAVEZE
- PO mojoj procjeni, u prostorijama jurišne čete tokom 1993. godine je silovano 50-60 djevojaka i žena. Svim silovanjima nisam prisustvovao zbog obaveza u jedinici, kao i zbog toga što nisam uvijek ni bio pozvan.
- Sve vrijeme dok je Topalović Mušan komandovao brigadom, pripadnici te jedinice su po gradu imali privilegije i nisu nikome ni za šta odgovarali.

http://www.novosti.co.yu/code/navig...27&feljton=5350

Doduse vecina ovih zlocinca NECE NIKADA OTICI IZA RESETAKA.
 
filatelista:
Gov.o osuđeno i neka crkne u zatvoru. Sramota me što je taj Srbin i ništa više.
Sto bi tebe bilo sramota zbog toga?
Sta ako ste isti horoskopski znak ili imate istu boju ociju; valjda mu i to dodje kao nekakav 'razlog za sramotu'?!

To sto je neki manijak iskoristio rat da siluje, nema apsolutno nikakve veze sa mnom, niti me je sratmota ni u trunkama zbog njegovih zlocina.
Ovde je opet u pitanju odnos prema zrtvama: muslimanske se poshtuju, dok za silovane srpske zene niko ne haje. E TO JE PRAVI PROBLEM, a ne nekakva 'kolektivna sramota/krivica' ili sta li vec erasedhead pokusava da nametne nekome.
 
Salvantis:
Sto bi tebe bilo sramota zbog toga?
Sta ako ste isti horoskopski znak ili imate istu boju ociju; valjda mu i to dodje kao nekakav 'razlog za sramotu'?!

To sto je neki manijak iskoristio rat da siluje, nema apsolutno nikakve veze sa mnom, niti me je sratmota ni u trunkama zbog njegovih zlocina.
Ovde je opet u pitanju odnos prema zrtvama: muslimanske se poshtuju, dok za silovane srpske zene niko ne haje. E TO JE PRAVI PROBLEM, a ne nekakva 'kolektivna sramota' ili sta li vec erasedhead pokusava da nametne nekome.

Naravno da me sramota, jer se taj krio iza zaštite Srba. Otišao u nameri da siluje, a sve pod parolom zaštite srpstva. I zato što kad je uhapšen da su mnogi graknuli u njegovu odbranu.
Ja žrtve ne delim, ali nemam nikad nameru da kad osude jednog skota, to pravdam drugim skotom.
Čuo sam večeras da je ubijen svedok tužilaštva u procesu protiv Haradinaja
Albansko gov.o
 
filatelista:
Naravno da me sramota, jer se taj krio iza zaštite Srba. Otišao u nameri da siluje, a sve pod parolom zaštite srpstva. I zato što kad je uhapšen da su mnogi graknuli u njegovu odbranu.
Ja žrtve ne delim, ali nemam nikad nameru da kad osude jednog skota, to pravdam drugim skotom.
Čuo sam večeras da je ubijen svedok tužilaštva u procesu protiv Haradinaja
Albansko gov.o
Opet: to sto je neki manijak silovao za vreme rata, nije nesto zbog cega ja imam potrebu da osecam bilo kakvu kolektivnu krivicu. Nikakvu.
"silovao pod parolom zastite srpstva"? Ma ajde! Evo iz onog mog teksta se vidi da su takve bande (muslimanske u konkretnom slucaju) silovale cak i 'svoje'. Ja ne govorim o izjednacavanju zlocinaca, vec zrtava. To je ono sto nacelno upravo neki 'borci za istinu' govore, a zapravo se radi potpuno suprotno: srpske zrtve se nipodastavaju i na najgori moguci nacin zaboravljaju.
Naravno cilj svega toga je upravo da se isklucivo Srbima nametne nekakav kompleks genocidnosti, dok se tudji zlocinci aboliraju. A to je zlocin sam po sebi, i to ogroman.
 
Gledaj, ja se ne osećam krivim za njegove postupke, ali me je sramota da je takva džukela to radila pod plaštom nečeg drugog.
Žrtve su svagde iste, bile srpske, hrvatske, bošnjačke, iračke....
To što mi imamo samo jedne koji propagiraju zaštitu srpskih i druge koji imaju nameru da pričaju samo o muslimankim žrtvama, je veliki problem ovog društva.
neću tajiti da je Nataša Kandić jedan od velikih krivaca za takvo stanje. Koliko je meni poznato ona je direktor fonda za humanitarno pravo i sve žrtve ulaze u njenu ingerenciju, a što ona voli da priča samo ono što prija Sarajevu i Zagrebu, to je definitivno problem nje kao ličnosti.
 
Neki pominju koliko je Srpkinja silovano. Da to je istina,silovano je mnogo Srpkinja,ali da li to ublazava ili potire jedan ovakav zlocin jednog Srbina? Da li jedan takav monstrum treba da bude deo nas? Mislite da takav covek ne bi sutra,iako je Srbin,silovao i neku Srpkinju? Hm...ako su oni zveri,zar i mi treba da budemo iste sveri kao i oni?
 
filatelista:
Gledaj, ja se ne osećam krivim za njegove postupke, ali me je sramota da je takva džukela to radila pod plaštom nečeg drugog.
Žrtve su svagde iste, bile srpske, hrvatske, bošnjačke, iračke....
To što mi imamo samo jedne koji propagiraju zaštitu srpskih i druge koji imaju nameru da pričaju samo o muslimankim žrtvama, je veliki problem ovog društva.
neću tajiti da je Nataša Kandić jedan od velikih krivaca za takvo stanje. Koliko je meni poznato ona je direktor fonda za humanitarno pravo i sve žrtve ulaze u njenu ingerenciju, a što ona voli da priča samo ono što prija Sarajevu i Zagrebu, to je definitivno problem nje kao ličnosti.
Da je ona jedini primer ovoga navedenog, radilo bi se o izolovanom slucaju usamljenog fanatika opterecenog sumanutim fiks idejama i licnim traumama. Medjutim u pitanju je citava grupa ljudi (i organizacija), cak se moze reci nacin misljenja, koji se medijski i na svaki drugi nacin namece. Da ne spominjem i politicke partije kojima je tzv. 'suocavanje sa prosloscu' sustinski deo politickog programa i ideologije.
Istovremeno na onoj drugoj strani takvih primera nema uopste. Gledao sam pre na televiziji neku bosnjacku babetinu (ne mogu da se setim imena trenutno), koja bi valjda trebala da bude njihova Kandicka. Covece! Pa ta mrzi Srbe vise od Alije ....

A Hag recimo forsira potpuno isti nacin razmisljanja: "Srbi su agresori, Srbi su izvrsili genocid, srpski mastermind plan o osvajanju sveta, Srbi ovo, Srbi ono...dok su ovi drugi samo u retkim slucajevima i pojedincano, pocinili neka minorna nedela, za koje ih treba blago opomenuti i pustiti kuci" (ako ih uopste i treba optuziti, a uglavnom ne).
I Haradinaja ce osloboditi......
 
Calogero:
Neki pominju koliko je Srpkinja silovano. Da to je istina,silovano je mnogo Srpkinja,ali da li to ublazava ili potire jedan ovakav zlocin jednog Srbina? Da li jedan takav monstrum treba da bude deo nas? Mislite da takav covek ne bi sutra,iako je Srbin,silovao i neku Srpkinju? Hm...ako su oni zveri,zar i mi treba da budemo iste sveri kao i oni?
Ko kaze? Ja upravo pola sata govorim (tj. pisem) da takvi manijaci nemaju nikakve veze sa mnom, ili Srbijom uopste ...
Druga stvar je ovde pravi problem; al da se ne ponavljam po peti put, sve vec lepo pise u par prethodnih postova :roll:
 
Ne osuđujem delovanje partija, isti su mi oni koji forsiraju samo srpske i oni koji forsiraju samo ne srpske. To mi je potpuno identično i gade mi se podjednako.
Ali nevladin i civilni sektor, da ne kažem humanitarni tu razliku ne treba da prave. Ja razumem potrebu da se više priča o zločinima koje smo mi počinili, jer je prirodno da prema tome imamo najveću zadršku i rezervu, ali ne obraćati pažnju i ne govoriti i o srpskim žrtvama je glupost. Gledam predsednika HHO, Čička, i čovek priča i o Ovčari i o Bljesku i Oluji, i o Kistanju i Maslenici. Što će reći da priča o žrtvama. Samim tim ima veći kredibilitet i njegova reč se više vrednuje.
Što se tiče Haga, kao vreme, ili se prilagodiš ili nastradaš.
Bošnjaci ispadaju žrtve ovog rata i to je fakat. Imaju ubedljivo najmanje optuženih i to je tako
Da li je Hag pravedan, nije, da li je pošten, nije, da li možemo protiv njega, ne.
 
filatelista:
Ne osuđujem delovanje partija, isti su mi oni koji forsiraju samo srpske i oni koji forsiraju samo ne srpske. To mi je potpuno identično i gade mi se podjednako.
Ali nevladin i civilni sektor, da ne kažem humanitarni tu razliku ne treba da prave. Ja razumem potrebu da se više priča o zločinima koje smo mi počinili, jer je prirodno da prema tome imamo najveću zadršku i rezervu, ali ne obraćati pažnju i ne govoriti i o srpskim žrtvama je glupost. Gledam predsednika HHO, Čička, i čovek priča i o Ovčari i o Bljesku i Oluji, i o Kistanju i Maslenici. Što će reći da priča o žrtvama. Samim tim ima veći kredibilitet i njegova reč se više vrednuje.
Što se tiče Haga, kao vreme, ili se prilagodiš ili nastradaš.
Bošnjaci ispadaju žrtve ovog rata i to je fakat. Imaju ubedljivo najmanje optuženih i to je tako
Da li je Hag pravedan, nije, da li je pošten, nije, da li možemo protiv njega, ne.
Ma kakav Cicak?! Jedna protiv Hrvata pedeset protiv Srba. To je klasican primer njihovog "borca za istinu". Kod Kandicke je slicno, samo joj uglavnom fali i ona jedna (protiv Srba opet, naravno; makar da obrne pa da bude delimicno i prihvatljiva).

Sto se tice Haga, ako je vec ekstremno neobjektivan i pristrasan, ko ga ebe. Prosto. Nije to unutrasnji sud pa da nemamo izbora.
 
Salvantis:
Ma kakav Cicak?! Jedna protiv Hrvata pedeset protiv Srba. To je klasican primer njihovog "borca za istinu". Kod Kandicke je slicno, samo joj uglavnom fali i ona jedna (protiv Srba opet, naravno; makar da obrne pa da bude delimicno i prihvatljiva).

Sto se tice Haga, ako je vec ekstremno neobjektivan i pristrasan, ko ga ebe. Prosto. Nije to unutrasnji sud pa da nemamo izbora.

Lapsus, Puhovski, ne Čičak
gledao sam dokumentarni film:Oluja nad Krajinom.
jedan od retkih koji se drznuo da priča o tome
ne kažem da je super objektivan, ali uz pomoć Hedla iz Osjeka, počelo je ovo sa Glavašem
i uz politiku, naravno :roll:
 
filatelista:
Lapsus, Puhovski, ne Čičak
gledao sam dokumentarni film:Oluja nad Krajinom.
jedan od retkih koji se drznuo da priča o tome
ne kažem da je super objektivan, ali uz pomoć Hedla iz Osjeka, počelo je ovo sa Glavašem
i uz politiku, naravno :roll:
Puhovski je bas jedan od retkih. Zapravo jedini ;)
Ali cak i on vise napada Srbe nego Hrvate (sto je i normalno buduci da je sam Hrvat), tako da se ni po znacaju, ni po delovanju, a rekoh ni po brojnosti pogotovo, ni u sali ne moze porediti sa 'nasima' (to nasi vrlo uslovno i sirokoooo ovde)

Setih se one nediceve (valjda):
"Od sada ce Srpkinje radjati komuniste, a Hrvatice ce i dalje radjati Hrvate...."
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top