Mirna Reintegracija RS?

fosilvaso

Buduća legenda
Poruka
37.987
Čini mi se da su političari Srbije mlohavi po pitanju RS, jel' to znači da se i dalje ide Slobinim stopama?
Paralela: Nakon Bljeska i Oluje dolazi mirna reintegracija Podunavlja, a da li nakon operacija 95-e u Bosni treba doći mirna reint. RS u Federaciju?

Naravno, mnogi u svetu rade na tome, a šta radi na tom polju Srbija? To će biti vrhunac, em će toliko Srba ostati u rasejanju, a Srbiju će još ko zna koliko dugo optuživati za zbivanja u Bosni.....
 
svetolik trpkovic:
Па ако су живели интегрисани до 91. преко иљаду година преживеће и ово.

Prihvaćam, dižem ulog: Ako je Vojvodina 'iljadu godina bila pod Ugarima, zašto je ne bi vratili Mađarima....odkuda pravo nekoj budali da je pripoji Srbiji? Zar ćemo priznavati rezultate ratnih plenova i osvajanja?
 
fosilvaso:
Prihvaćam, dižem ulog: Ako je Vojvodina 'iljadu godina bila pod Ugarima, zašto je ne bi vratili Mađarima....odkuda pravo nekoj budali da je pripoji Srbiji? Zar ćemo priznavati rezultate ratnih plenova i osvajanja?

Каква бре будала?Како се оно Војводина припојила Србији?И ако вратиш Војводину Угарској,хођеш ли враћати и Славонију и угарску луку Ријеку?
 
kreativac:
Каква бре будала?Како се оно Војводина припојила Србији?И ако вратиш Војводину Угарској,хођеш ли враћати и Славонију и угарску луку Ријеку?

Kriva adresa za tvoje pitanje: Šta se mene tiče, nek' OVAKVU Hrvatsku krčmi ko god hoće...
 
fosilvaso:
Prihvaćam, dižem ulog: Ako je Vojvodina 'iljadu godina bila pod Ugarima, zašto je ne bi vratili Mađarima....odkuda pravo nekoj budali da je pripoji Srbiji?

Зато што су Срби ту живели пре Мађара, и били већина тих 1.000 година. (Да те подсетим, Угарска је била мултинационална краљевина која је имала целу Хрватску осим Далмације, целу Словачку, пола Румуније и 25% Србије).
 
Bogart:
Зато што су Срби ту живели пре Мађара, и били већина тих 1.000 година. (Да те подсетим, Угарска је била мултинационална краљевина која је имала целу Хрватску осим Далмације, целу Словачку, пола Румуније и 25% Србије).

U enciklopediji se spominju Bugari u Vojvodini, a Srbi su se naseljavali bežeći pred turcima?
 
Bogart:
Зато што су Срби ту живели пре Мађара, и били већина тих 1.000 година. (Да те подсетим, Угарска је била мултинационална краљевина која је имала целу Хрватску осим Далмације, целу Словачку, пола Румуније и 25% Србије).
Srbi nisu bili vecina u Vojvodini sve do posle 45. recimo u Novom Sadu koji je Srpski grad tj. osnovali su ga Srbi do 1918. je nacionalni satav bio 30% Srba,30% Madjara, 30% Nemaca i Bunjevaca i 10% Jevreja i ostalih .Moja familija je jedna od najstarijih vojvodjanskih srpskih porodica i ovde smo oko 400 godina i dobro znam da su te nacional romanticarske price o nekoj navodnoj nasoj vecini u Vojvodini su glupost i mitomanija
 
Bogart:
Зато што су Срби ту живели пре Мађара, и били већина тих 1.000 година. (Да те подсетим, Угарска је била мултинационална краљевина која је имала целу Хрватску осим Далмације, целу Словачку, пола Румуније и 25% Србије).

netacno. Vojvodina je bila vecinski Ugarska sve negde do 19 kada pristizu talasi srpskih doseljenika sa Kosova i drugih krajeva Srbije.

Do 1918. godine Vojvodina nikada nije bila deo Srbije.

Ako smo vec za to da se Kosovo da Albancima onda pre toga treba vratiti Vojvodinu Ugarima jer je Kosovo bilo 1000 godina srpsko a vojvodina je tek nesto manje od 100 godina.
 
svetolik trpkovic:
Srbi nisu bili vecina u Vojvodini sve do posle 45. recimo u Novom Sadu koji je Srpski grad tj. osnovali su ga Srbi do 1918. je nacionalni satav bio 30% Srba,30% Madjara, 30% Nemaca i Bunjevaca i 10% Jevreja i ostalih .Moja familija je jedna od najstarijih vojvodjanskih srpskih porodica i ovde smo oko 400 godina i dobro znam da su te nacional romanticarske price o nekoj navodnoj nasoj vecini u Vojvodini su glupost i mitomanija

tacno je da tada srbi nisu bili vecina ali danas srbi cine 75% stanovnistva Vojvodine.

Vi komunjare i izdajnici treba da odlucite jeste li za princip nemenjanja granica ili etnicki princip.

No vi ste meni jasni. Vi ste za princip uvek i svuda protiv Srba. Tako da kad Srbi hoce da se otcepe od nekoga vi ste za princip nemenjanja granica, a kad drugi hoce da to isto dobiju od Srba vi ste onda za princip samoopredeljenja. Zato vas prezirem i gadite mi se.
 
JerryRopero:
netacno. Vojvodina je bila vecinski Ugarska sve negde do 19 kada pristizu talasi srpskih doseljenika sa Kosova i drugih krajeva Srbije.

Do 1918. godine Vojvodina nikada nije bila deo Srbije.

Ako smo vec za to da se Kosovo da Albancima onda pre toga treba vratiti Vojvodinu Ugarima jer je Kosovo bilo 1000 godina srpsko a vojvodina je tek nesto manje od 100 godina.
crni humor,..ali potpuno istinito!!
 
JerryRopero:
tacno je da tada srbi nisu bili vecina ali danas srbi cine 75% stanovnistva Vojvodine.

Vi komunjare i izdajnici treba da odlucite jeste li za princip nemenjanja granica ili etnicki princip.

No vi ste meni jasni. Vi ste za princip uvek i svuda protiv Srba. Tako da kad Srbi hoce da se otcepe od nekoga vi ste za princip nemenjanja granica, a kad drugi hoce da to isto dobiju od Srba vi ste onda za princip samoopredeljenja. Zato vas prezirem i gadite mi se.
Pa ne podrzavam ja partiju ciji se lider javno deklarisao kao "izvorni lenjinista i marksista " na partijskim sastancima u Sarajevu pocetkom osamdesetih.A glede principa teritorijalne raspodele pravo Srbije na Kosovo je ekvivalentno pravu Madjarske na Vojvodinu ,Baranju i Erdelj .Te teritorije nkad u istoriji nisu bile Srpske/Hrvatske/Rumunske vec su bile deo Ugarske skoro 1000 godina sto je cak mnogo vise nego sto je Kosovo bilo u Srbiji (sve zajedno manje od 300 godina) .Isto tako na tim istorijsko Ugarskim teritorijama su vremenom postali vecina dal apsolutna i relativna Hrvati ,Srbi i Rumuni pa posle ratnog poraza 1918. te zemlje prelaze u sastav ovih drzava isto kao sto je Kosovo istorijski srpska pokrajna na kojoj je druga etnicka grupa vremenom postala apsolutna vecina i konacno slicno kao i Ugari tako i mi ratom gubimo tu pokrajnu iako imamo neko teritorjalno istorijsko pravo na nju .
 
ma ja vas komunjare i izdajnike prepoznajem na kilometar. Ti si isto neki doseljenik najverovatnije iz Like kao Nenad Canak.

Svi Srbi starosedeoci u Vojvodini su oduvek bili nacionalisti. Kao recimo Svetozar Miletic i Jasa Tomic. Nije tu medju Srbima starosedeocima nikad bilo nekih antisrpskih samozvanih liberalnih demokrata. Takvi su danas samo Srbi komunjare kao recimo ona Latinka Perovic, Sonja Biserko, Djindjic, Kandic, Ceda Jovanovic, Biljana Kovacevic-Vuco. Sve deca istaknutih *********. Ne verujem ni da si ti bitno drugaciji. Izdaje vas taj vas izdajnicki antisrpski genetski kod.

Od 1945. do 1990 ste bili Jugosloveni . 1990. kad vam je propala komunisticka ideologija niste znali kojoj ideologiji novoj antisrpskoj da se priklonite, tu ste malo bili zbunjeni, ali dolaskom Sorosa i njegovih antisrpskih liberalnih sektasa u Srbiju nasli ste novo plodno tle i novu ideologiju za unistavanje i proganjanje svega srpskog i pravoslavnog.

Ko sto ste se borili pod plastom komunizma protiv Srpstva i Pravoslavlja u periodu od 1945. do 1990. - to isto nastavljate danas pod plastom tzv. liberalnog kapitalizma . Sve u svemu radite ono cemu su vas vasi roditelji ucili - mrzite proganjate i satanizujete sve sto je srpsko i pravoslavno.

Komunizam i sida su jedine dve bolesti koje umiru sa pacijentom. Tako da cemo morati jos malo da se strpimo pre nego vi komunjare tj liberalne demokrate kako sebe danas nazivete budete bioloski ocisceni iz Srbije.

Sve ce to ilovaca da pozlati....
 
fosilvaso:
Čini mi se da su političari Srbije mlohavi po pitanju RS, jel' to znači da se i dalje ide Slobinim stopama?
Paralela: Nakon Bljeska i Oluje dolazi mirna reintegracija Podunavlja, a da li nakon operacija 95-e u Bosni treba doći mirna reint. RS u Federaciju?

Naravno, mnogi u svetu rade na tome, a šta radi na tom polju Srbija? To će biti vrhunac, em će toliko Srba ostati u rasejanju, a Srbiju će još ko zna koliko dugo optuživati za zbivanja u Bosni.....

Уз сво дужно уважавање фосилвасо, немаш појма. Не пиши о нечему што не знаш. А и то је једна млоооого велика тајна да би свако знао шта се ради по тем питањцу.

Прц.....Милева !
 
JerryRopero:
ma ja vas komunjare i izdajnike prepoznajem na kilometar. Ti si isto neki doseljenik najverovatnije iz Like kao Nenad Canak.

Svi Srbi starosedeoci u Vojvodini su oduvek bili nacionalisti. Kao recimo Svetozar Miletic i Jasa Tomic. Nije tu medju Srbima starosedeocima nikad bilo nekih antisrpskih samozvanih liberalnih demokrata. Takvi su danas samo Srbi komunjare kao recimo ona Latinka Perovic, Sonja Biserko, Djindjic, Kandic, Ceda Jovanovic, Biljana Kovacevic-Vuco. Sve deca istaknutih *********. Ne verujem ni da si ti bitno drugaciji. Izdaje vas taj vas izdajnicki antisrpski genetski kod.

Od 1945. do 1990 ste bili Jugosloveni . 1990. kad vam je propala komunisticka ideologija niste znali kojoj ideologiji novoj antisrpskoj da se priklonite, tu ste malo bili zbunjeni, ali dolaskom Sorosa i njegovih antisrpskih liberalnih sektasa u Srbiju nasli ste novo plodno tle i novu ideologiju za unistavanje i proganjanje svega srpskog i pravoslavnog.

Ko sto ste se borili pod plastom komunizma protiv Srpstva i Pravoslavlja u periodu od 1945. do 1990. - to isto nastavljate danas pod plastom tzv. liberalnog kapitalizma . Sve u svemu radite ono cemu su vas vasi roditelji ucili - mrzite proganjate i satanizujete sve sto je srpsko i pravoslavno.

Komunizam i sida su jedine dve bolesti koje umiru sa pacijentom. Tako da cemo morati jos malo da se strpimo pre nego vi komunjare tj liberalne demokrate kako sebe danas nazivete budete bioloski ocisceni iz Srbije.

Sve ce to ilovaca da pozlati....
Ta predrasuda o tzv, deci komuniza kao liberalnim demokratama je glupost ordinarna jer jednostvano ne moze se usmeriti samo na jednu politicku opcije.Treba biti totalni kreten pa prozivati vrh LDPa i DSA za neke komunisticke korene (kojih ne sporim ima) a u isto vreme previdjati da je kompletan vrh SRSa na celu sa Seseljem izasao iz KPJ osim Vucica koji je bio klinac ali mu je majka Angelina poznati partijski novinar i agitator. Slicna je prica i sa DSSom koji se najvse kao gnusaju komunizma imaju u svom vrhu staljinistickog sudiju Stojkovica i crnogrorski udbaski duo Bulatovic&Jocic i mnogi drugi a o SPSu da i ne govorim.Tako da te price kako su prave patriote i antikomunisti su kao u SRSu i DSSu a zle komunjare i njihova deca su u LDPu i DSSu su glupe generalizacije i jednostano s netacne.Da nisu mozda istoricari Milan St. Protic i Nikola Samardzic deca komunizma a izvorni "lenjinista -marksista" iz partizanske porodice Voja Seselj nije?
 
Meni nije jasno kako neko odavde moze da se zalaze sa jedne strane za nezavisno Kosovo pravdajuci to etnichkim principom da Albanci chine apsolutnu vecinu,a sa druge strane se protiviti na istom principu da se Bosna etnichki dezintegrishe.I kako to da svi koji se zalazu za otcepljenje Kosova zbog etnichkog principa ne zalazu se i za otcepljenje severnog dela od ostatka istim principom?
I ne,nije to upereno protiv Srba,to se samo tako chini:lol:....u svakoj situaciji pravda se ono reshenje koje je na shtetu Srpske nacije ma koliko u svakoj pojedinachnoj situaciji kriterijumi bili razlichiti.
Pa naravno da je logichan zakljuchak da samo antisrpski nastorjene komunjare mogu da gaje takav rezon.
 
JerryRopero:
Vojvodina je bila vecinski Ugarska sve negde do 19 kada pristizu talasi srpskih doseljenika sa Kosova i drugih krajeva Srbije.

Нетачно, Мађари у Војводини никад нису чинили већину. Штавише, у данашњим границама Војводине их није ни било до 18. века. У ове крајеве су колонизовани заједно са Немцима, Словацима и Русинима, и никад нису чинили већину. Откако су Срби изгубили апсолутну већину (50%), никад нису изгубили статус најбројнијег народа.

Do 1918. godine Vojvodina nikada nije bila deo Srbije.

Краљ Драгутин је владао Сремом. Сремом и Банатом су владали српски деспоти. 1526. године, ту је основана српска држава, са седиштем у Суботици и Сегедину, која је само краткотрајно постојала. У 19. веку, та територија се звала Србијом, и имала статус царског војводства.

Ako smo vec za to da se Kosovo da Albancima onda pre toga treba vratiti Vojvodinu Ugarima jer je Kosovo bilo 1000 godina srpsko a vojvodina je tek nesto manje od 100 godina.

Не. Косово је српска етничка територија која је била у саставу српске државе, док је Војводина српска етничка територија која је била у саставу угарске државе. Ако Мађарској треба "вратити" 25% Србије, треба јој "вратити" и Хрватску, Румунију и Словачку. Србији у том случају треба вратити целу Албанију и Грчку до Пелопонеза, јер то никад није била Грчка до 19. века, већ Византија.

Не треба бркати феудалне државе, које у суштини нису биле етничке, са модерним 19-вековним концептом националне државе.
 
Прц Милева:
Уз сво дужно уважавање фосилвасо, немаш појма. Не пиши о нечему што не знаш. А и то је једна млоооого велика тајна да би свако знао шта се ради по тем питањцу.

Прц.....Милева !

Jel' isto tako velika i uspešna tajna kao Slobino rešenje Zapadnih Srpskih Zemalja?
 
bogart:
teritorija srbije iz 19. veka nema nikakve veze sa carstvom Jovana Nenada iz 1526.
Nesino carstvo je zauzimalo backu, malo severnije jos u madjarsku, jedan veoma mali deo srema oko banostora i severni i severozapadni banat.
te teritorije nesine su tek 1918. usle u sastav kraljevine Srbije
 
SIGNATURE 350:
bogart:
teritorija srbije iz 19. veka nema nikakve veze sa carstvom Jovana Nenada iz 1526.

Када сам рекао Србија, мислио сам на војводство Србију и Тамишки Банат, односно војводину Србију Аустријског царства, која је обухватала Банат, Бачку и Срем (осим њихових јужних делова, али то није битно), и имала административно седиште у Темишвару.

То је исто територија Србије, као и краткотрајна држава Јована Ненада из 1526, а која је само обухватала Бачку, а као и Сремска краљевина краља Драгутина (иако по некима она није обухватала "горњи Срем", то јест данашњи Срем.

Име војводине је Србија - војводина је само назив административне јединице на чијем је челу војвода, као што су постојале кнежевине и краљевине. Тако да слободно можемо рећи да је данашња Војводина била Србија читав век пре него што је добила име "Војводина".
 
JerryRopero:
ma ja vas komunjare i izdajnike prepoznajem na kilometar. Ti si isto neki doseljenik najverovatnije iz Like kao Nenad Canak.

Svi Srbi starosedeoci u Vojvodini su oduvek bili nacionalisti. Kao recimo Svetozar Miletic i Jasa Tomic. Nije tu medju Srbima starosedeocima nikad bilo nekih antisrpskih samozvanih liberalnih demokrata. Takvi su danas samo Srbi komunjare kao recimo ona Latinka Perovic, Sonja Biserko, Djindjic, Kandic, Ceda Jovanovic, Biljana Kovacevic-Vuco. Sve deca istaknutih *********. Ne verujem ni da si ti bitno drugaciji. Izdaje vas taj vas izdajnicki antisrpski genetski kod.
Ja te već jednom upozorih da su većina tvojih partijskih saboraca u Vojvodini upravo doseljenici. To ti je uostalom i tvoj veliki šef, ražalovani vojvoda, a bivši marksista-lenjinista koji je upravo doseljenicima delio sremske placeve. S obzirom na količinu neistina koju sam kod tebe uočio, red bi bio da se bar ljudima s vremena na vreme izviniš, pošto vidim da je za tebe to legitiman način borbe za stavove SRS.
 
posto je baranja bila deo vojvodine zajedno sa banatom backom i sremom,
da li neko ima kartu kraljevine srbije u onom periodu kada se prikljucila vojvodina, a dok nije formirana kraljevina shs? posto bi ta karta trebala da izgleda kao danas srbija+makedonija+baranja a ja je nisam jos video
 
SIGNATURE 350:
posto je baranja bila deo vojvodine zajedno sa banatom backom i sremom,

Барања није била део војводства 1849, већ само делови Баната, Бачке и Срема. Та карта "војводине Србије" доста бизарно изгледа, јер је у њу спадао западни Срем са Вуковаром, источни Банат са Темишваром и северна Бачка са Сегедином - крајеви који су били најмање ентички српски, док су крајеви некадашње Војне границе (југ Срема, Бачке и Баната) били изузети.

da li neko ima kartu kraljevine srbije u onom periodu kada se prikljucila vojvodina, a dok nije formirana kraljevina shs? posto bi ta karta trebala da izgleda kao danas srbija+makedonija+baranja a ja je nisam jos video

Србија је тад изгледала као авнојевске Србија + Македонија + Црна Гора + Барања + Западни Срем са Вуковаром. Неки додају и Босну и Херцеговину.

Видео сам негде ту мапу, али немам линк. Ако је поново пронађем, ставићу је.
 

Back
Top