kako postati vojni pilot?

rokks:
posto ste vi svi sigurno stariji i vise znate o ovome od mene pa bih nekoga zamplio da mi odgovori koja srednja skola treba da se zavrsi i koji su dalji uslovi..unapred zahvalan :DD
Mislim da se odabir vrsi vec na drugoj godini vojne gimnazije ako se ne varam, ali posto se skoluje samo par njih godisnje, ako nemas dobru, ali dobru vezu (a posto vec pitas kako se postaje vojni pilot, pretpostavljam da nemas) slobodno zaboravi na to, prijateljski savet. Ako zelis u da budes oficir to je ok, ali vojni pilot realno vrlo tesko bez dobre veze.
 
headmaster:
Koliko godina imes za pocetak? da vidimo da li je vreme da se raspitas o vojnoj gimnaziji ili o akademiji?
Neka me ispravi neko ako gresim, nisam siguran, ali zar se odabir ne vrsi u vojnoj gimnaziji, tako da ako odes na vojnu akademiju iz civilstva onda ne ulazis u odabir. Davno je bilo kad sam se interesavao za vojne skole.
 
U 16. beogradskoj gimnaziji ce postojati 2 odeljenja vojnog smera... i ti klinci ce konkurisati na Vojnu akademiju ravnopravno sa svima ostalima... Ne znam sta bih na tvom mestu... ako hoces da postanes vojni pilot bolje idi u neku civilnu skolu... jer ako odes u tu gimnaziju pa na kraju ne prodjes testove za pilota, moraces da ides na neki drugi smer Akademije... a nisam siguran da to zelis...
 

Back
Top