VLADARICE

kuvar

Zainteresovan član
Poruka
275
Sta mislite o zenama koje su vladale carstvima i kraljevstvima.Kao Kleopatra,Nefretiti,Katarina Velika,Marija Terezija i druge.Da li mislite da su zene sposobne da vode jednu zemlju.Ja mislim da jesu i da je to istorija dokazala,mozda su u nekim slucajevima bile i sposobnije od muskaraca ali to je samo moje misljenje.
 
Државама владају конкретне особе, а не мушкарци или жене, тако да ово питање нема баш много смисла. 99,99% мушкараца никад није владало државама, а исто тако и 99,99% жена.

Чак и ако бисмо доказали да је Клеопатра била бољи владар од Тутанкамона, или Марија Терезија од Фрање Јосифа, то не чини жене успешнијим владарима од мушкараца, него само ове конкретне жене у односу на ове конкретне мушкарце.

А да обогатим још једним примером, шта вреди што је IQ просек Европе већи од просека црне Африке, када је сваки црнац-математичар интелигентнији од 95% Европљана? Са генерализацијама је јако незгодно играти се.
 
To je tvoje misljenje i postujem ga ali ipak se ne slazem sa tobom mislim da u to vreme je samo jedna osoba imala apsolutnu vlast i da je sve zavisilo od njene sposobnosti.A to da li je Kleopatra bila bolji vladar od Tutankamona govori istorija.
 
Blo je isto kao i muskaraca slazem se ali na nasem lepom balkanu jos vazi ono zena za kuhinju a muskarac za rad i sve ostalo istorija dokazuje da smo svi ravnopravni i da zene mogu da rade isto sto i mi i da su sposobne.
 
451714_22-1.jpg
MirjanaMarkovic.jpg


Izvinjavam se zbog off topic, ali...

... vladarice su vladarke samo dok njihovi vladari vladaju.

Posle toga, *bem li ga ko su?

Zar to ne ilustruju rečito ova dva primera sa fotosa?
 
Gazdarica:
Mislis kao Margaret Tacer? :lol:
Nisam na nju mislio, ali hvala ti što si me podsetila na tu svetsku političku figuru.

Da se i ostali podsete Čelične lejdi i njene vladarke, evo jednog zanimljivog kolaža fotosa (kao što se vidi desno, i mi smo *onja za trku imali...)



Margaret Hilda Tačer, baronica Tačer (Grantam, 13. oktobar 1925 - ), britanska političarka, poznata kao Čelična lejdi (Iron Lady).
Po zanimanju advokat i hemičar, Margaret Tačer 1974. godine postaje prva predsednica konzervativne stranke, a potom i prva predsednica vlade Ujedinjenog Kraljevstva, koji je položaj držala od 4. maja 1979. do 28. novembra 1990. godine, što je najduži mandat jednog predsednika vlade Ujedinjenog kraljevstva od 1827. godine.
Ostaće zabeležena kao jedna od najkontroverznijih političarki 20. veka, sa podjednakim brojem onih koji je idealizuju i onih koji je osporavaju. Ono što joj, međutim, niko ne može osporiti jeste činjenica da je pokazala više odlučnosti nego bilo koji drugi političar njene generacije. Poznata je po odličnim odnosima sa Ronaldom Reganom, koji ju je izuzetno cenio i smatrao svojim najbližim savetnikom kao i po načinu na koji je Ujedinjeno Kraljevstvo odvela u Foklandski rat 1982. godine.
(*ttp://sr.wikipedia.org/sr-el/)
 
kleopatra je bila zena vizionar. ono sto su ona i cezar zamislili ispunilo se 400 god kasnije{istocno i zapadno rimsko carstvo}. ali ona je ujedno bila i zena koja je volela i majka 4-oro dece. i istorija je opet zapamtila kao velikog vladara i veliku zenu!!!!!!!!!!!!!!
 

Back
Top