Igla u plastu sena...

  • Začetnik teme Butterflies And Hurricane
  • Datum pokretanja
B

Butterflies And Hurricane

Gost
Slobodni ste. Mastate o pravom/pravoj...

Da li mislite da je pronalazenje odgovarajuce osobe moze da se opise kao "pronalazenje igle u plastu sena", ili posmatrate situaciju na malo pozitivniji nacin i cekate da naidje neko ko bi imao dovoljno potencijala, a zatim kada naidje takav/takva uzimate "materijal"...i krecete da pravite svoje "umetnicko delo"?

Receno mozda pomalo metaforicno , ali verujem da smo se razumeli... :)
 
Pipi Langstrumpf:
Ono sto vidis to dobijas... nista gore nego naci osobu pa je "mesiti". Tako se pravi gomila nesrece.


Ne bih se slozila sa tobom. Ne treba niko da pokushava da promeni necije karakterne osobine, ali vremenom ljudi ako imaju dobar start u smislu kapiranja, mogu da izgrade cudo...To je neko moje vidjenje stvari...Niko se ne dobija na gotovo, ai ako se dobije, bash u tim okolnostima nastane pakao.
 
Ja sam već pronašao pravu...Tj. ona je pronašla mene :D I to na ulici...
Ja sam radio u ulici gde je ona živela, pa smo se sretali svakodnevno, počelo je sa ćao-ćao, a onda mi je jedan dan ona prišla i rekla da mi da sam jako sladak i da nije mogla da se uzdrži da mi to ne kaže....i tako je počelo....i traje do dana današnjeg...i to sa velikim uspehom bez nekih velikih prekrajanja, samo sa malim prilagođavanjem i tolerancijom...i to je to! :-D
Nema tu šta da se traži, to jednostavno naiđe kad se najmanje nadaš, iako to zvuči kao kliše, kod mene je potpuno tačno! Pozz
 
Butterflies And Hurricane:
Slobodni ste. Mastate o pravom/pravoj...

Da li mislite da je pronalazenje odgovarajuce osobe moze da se opise kao "pronalazenje igle u plastu sena", ili posmatrate situaciju na malo pozitivniji nacin i cekate da naidje neko ko bi imao dovoljno potencijala, a zatim kada naidje takav/takva uzimate "materijal"...i krecete da pravite svoje "umetnicko delo"?
Vidi trnova ruzhice.. igle nisu vi$e tako tanke kao pre i ne ubadaju u prst vec u ono mesto gde ne boli. Danas trnove zhure da nadju svoju iglu ili vi$e njih :lol:. A ni seno nije na ceni kod prinaca kao nekad.. hehe

Butterflies And Hurricane:
Receno mozda pomalo metaforicno , ali verujem da smo se razumeli... :)
razumem pomalo od svega i od svakoga
 
Konstantin79:
Ja sam već pronašao pravu...Tj. ona je pronašla mene :D I to na ulici...
Ja sam radio u ulici gde je ona živela, pa smo se sretali svakodnevno, počelo je sa ćao-ćao, a onda mi je jedan dan ona prišla i rekla da mi da sam jako sladak i da nije mogla da se uzdrži da mi to ne kaže....i tako je počelo....i traje do dana današnjeg...i to sa velikim uspehom bez nekih velikih prekrajanja, samo sa malim prilagođavanjem i tolerancijom...i to je to! :-D
Nema tu šta da se traži, to jednostavno naiđe kad se najmanje nadaš, iako to zvuči kao kliše, kod mene je potpuno tačno! Pozz
......super, ovo je scenario za neki američki film....... :lol:
....happy end uvek i na svakom koraku.... :roll:
 
Radi se na vezi, to je ok. Gomila kompromisa,ustupaka i sve sto ide uz to. Mora tako. Ali to radis sa osobom koja ti odgovara sasvim, mislim, zbog koje to vredi raditi. Koju postujes takvu kakva je i prihvatas sa svim manama. Onda brusite ponasanje kako niko ne bi bio "nagazen". Ali upoznati osobu koja ima potencial da bude ono pravo, pa od nje pokusati napraviti "ono pravo" -to ne funkcionise. Nisi se izrazila precizno cini mi se.
 
Konstantin79:
Ja sam već pronašao pravu...Tj. ona je pronašla mene :D I to na ulici...
Ja sam radio u ulici gde je ona živela, pa smo se sretali svakodnevno, počelo je sa ćao-ćao, a onda mi je jedan dan ona prišla i rekla da mi da sam jako sladak i da nije mogla da se uzdrži da mi to ne kaže....i tako je počelo....i traje do dana današnjeg...i to sa velikim uspehom bez nekih velikih prekrajanja, samo sa malim prilagođavanjem i tolerancijom...i to je to! :-D
Nema tu šta da se traži, to jednostavno naiđe kad se najmanje nadaš, iako to zvuči kao kliše, kod mene je potpuno tačno! Pozz
I ja sam pronasla pravog. Kada sam prestala da trazim i prihvatila ono sto je bilo ocigledno. Prava osoba uopste ne mora da ima osobine za koje smo mi ubedjeni da mora da ih ima. Prava osoba je prava zato sto ona voli nas a mi nju. I onda je sve lako.
 
Ljudi, za ovu temu treba otvoriti poseban forum, mnoooogo je, brate komplikovano! Moz da se desi da pola zivota zivis sa nekim i mislis da je to ta osoba, pa tek onda skapis da si se gaaadno zajebo. U jedno sam siguran, nije sve u hemiji, ljubavi i osecanjima. S druge strane, neki ljudi, koliko god se trudili, ne mogu da ostvare uspesnu vezu. Evo mog primera (ako vas ne mrzi da citate). Bio sam sa jednom curom 2,5 godine. Solidno se slagali, ljubav cvetala, iako nismo imali previse zajednickih tacaka. Malo prilagodjavanja, malo razumevanja, pocelo da se razgovara i o braku i, onda, dosao je prelomni momenat- koncert Sunshine-a u Nisu. Ona se pojavi u nekom kompleticu ko da se spremila za neko krstenje, svadbu i sl, ziv me blam pojeo. Sad ce da me sigurno neka napadne da sam seljak i da tu nema nista lose, al to je trebalo videti. Pod 2, nije imala pojma ko su Sunshine i pod 3, izveselila se tamo ko na svadbi. Tu ja, naravno, izbedacim, pocnem da razmisljam u cemu je problem i skapiram da mi i nismo imali nekih zajednickih tacaka, dok nismo poceli da ih pravimo zajedno. Ok, nema veze, nastavicemo, nije to strasno. Posle par meseci, dolaze u Nis Str8 Jackin, ja odusevljen (obozavam ih), ali ona hoce sa mnom!!! Cim sam je zamislio tamo, shvatio sam da ne zelim da ceo zivot pravim ustupke. Nisam otisao na koncert, sutradan sam raskinuo i do dan-danas se nisam pokajao. I dalje trazim pravu, imao sam hiljadu promasaja, ali ne nameravam da odustanem.
P.S. Prastajte na ozbiljnosti i smaranju, moro sam da se "olaksam"
 
Pravilno si postupio,dakle. Ona nije bila ta. Imala je samo potencial da to bude. A svi "promasaji" u nasim zivotima uopste nisu promasaji, vec sluze da shvatimo sta trazimo u vezi i od veze, sta mozemo da damo a sta da prihvatimo. I onda naidje ona prava i ti tacno znas da je to ona prava i nema sanse da si se zaj***.
 
Pipi Langstrumpf:
Pravilno si postupio,dakle. Ona nije bila ta. Imala je samo potencial da to bude. A svi "promasaji" u nasim zivotima uopste nisu promasaji, vec sluze da shvatimo sta trazimo u vezi i od veze, sta mozemo da damo a sta da prihvatimo. I onda naidje ona prava i ti tacno znas da je to ona prava i nema sanse da si se zaj***.
....pipi a .... :roll:
 
Moz da se desi da pola zivota zivis sa nekim i mislis da je to ta osoba, pa tek onda skapis da si se gaaadno zajebo.

Не, то само значи да та особа јесте била ПРАВА у једном периоду нашег живота...(то може да траје и деценијама), а онда схватимо да смо се МИ променили, да су нам потребе другачије него раније и да нам та особа више не одговара као некад...
Онда сретнемо следећу ПРАВУ особу, и тако цео живот....
Нема ИДЕАЛНИХ особа, идеалних партнера и идеалних односа који тако идеални трају од сада до вечности....ПРАВИ су сви они за које осећамо да су ПРАВИ, и прави су док год се тај наш осећај не промени....
 
Ma OK je to kad "igla u plastu sena" trazi "Iglu u plastu sena', mada ja ovo jos nisam videla :wink:. Najcesce nesavrsene osobe (tj normalne, prosecne) traze mnogo vise nego sto same mogu da pruze. Nije to samo potraga za pravim, nego ujedno i za osobom kojoj ces ti biti prava :) . Nekad se ovo drugo previdi pa nastaju problemi.
 
gost2004:
Ma OK je to kad "igla u plastu sena" trazi "Iglu u plastu sena', mada ja ovo jos nisam videla :wink:. Najcesce nesavrsene osobe (tj normalne, prosecne) traze mnogo vise nego sto same mogu da pruze. Nije to samo potraga za pravim, nego ujedno i za osobom kojoj ces ti biti prava :) . Nekad se ovo drugo previdi pa nastaju problemi.
...eh ta prava ....
 
2pike:
Ljudi, za ovu temu treba otvoriti poseban forum, mnoooogo je, brate komplikovano! Moz da se desi da pola zivota zivis sa nekim i mislis da je to ta osoba, pa tek onda skapis da si se gaaadno zajebo. U jedno sam siguran, nije sve u hemiji, ljubavi i osecanjima. S druge strane, neki ljudi, koliko god se trudili, ne mogu da ostvare uspesnu vezu. Evo mog primera (ako vas ne mrzi da citate). Bio sam sa jednom curom 2,5 godine. Solidno se slagali, ljubav cvetala, iako nismo imali previse zajednickih tacaka. Malo prilagodjavanja, malo razumevanja, pocelo da se razgovara i o braku i, onda, dosao je prelomni momenat- koncert Sunshine-a u Nisu. Ona se pojavi u nekom kompleticu ko da se spremila za neko krstenje, svadbu i sl, ziv me blam pojeo. Sad ce da me sigurno neka napadne da sam seljak i da tu nema nista lose, al to je trebalo videti. Pod 2, nije imala pojma ko su Sunshine i pod 3, izveselila se tamo ko na svadbi. Tu ja, naravno, izbedacim, pocnem da razmisljam u cemu je problem i skapiram da mi i nismo imali nekih zajednickih tacaka, dok nismo poceli da ih pravimo zajedno. Ok, nema veze, nastavicemo, nije to strasno. Posle par meseci, dolaze u Nis Str8 Jackin, ja odusevljen (obozavam ih), ali ona hoce sa mnom!!! Cim sam je zamislio tamo, shvatio sam da ne zelim da ceo zivot pravim ustupke. Nisam otisao na koncert, sutradan sam raskinuo i do dan-danas se nisam pokajao. I dalje trazim pravu, imao sam hiljadu promasaja, ali ne nameravam da odustanem.
P.S. Prastajte na ozbiljnosti i smaranju, moro sam da se "olaksam"
znachi stvarno ne mislim nishta loshe, ocu reci razumem te, al choveche ja se pokidah od smeha od ovih tvojih prelomnih momenata
 
E, ti prelomni momenti stvarno izgledaju tako! Gledas osobu pa se mislis: boze,ko je bre ovo....
A muzika je vrlo bitna, kada su u pitanju osobe kod kojih to povlaci i odredjenu zivotnu filozofiju i nacin zivljenja. Nije bitno koji ce cd pustiti uz kafu ujutru, vec muzika moze da determinise odredjeni nacin razmisljanja i ponasanja tj sklop licnosti. Ljudi koji vole rok,metal, bluz,gotik - oni tu muziku vole zato sto tako razmisljaju i tako zive. Oni drugi koji vole narodnu,klasicnu,dzez takodje. E pa neka razmisljanja ne idu zajedno. Nije to presudno naravno, ali to moze da mu dodje kao kap u casi koja ce da prelije...
 

Back
Top