Nevinost(?)

Romansa

Aktivan član
Poruka
1.716
Evo,verujem da se neko pitao sto i ja,ali ne mogu da nadjem.
Vidim da je 'IN' hvaliti se svojim seksualnim 'uspesima',pa se pitam zasto je danas sramota sacuvati telesnu devstvenost i zasto se podrazumeva da mladi koji se vole moraju imati polne odnose,da devojka ili mladic koji ih nisu imali verovatno su ruzni ili im 'nesto fali',zasto je postalo normalno da se sopstvena intima deli sa drugima a da ne tako malo postuje.
Zasto se smatra da je cuvanje nevinosti 'puritanska' vestina??
 
ne smatram da je sramota "sacuvati telesnu devstvenost", svako ima pravo izbora i ja licno takve ljude ne osudjujem (ne vidim razloga zasto bih)...malo se tu sta moze prokomentarisati...to je tako...drustvo nam postavlja neke norme i standarde, a nas je izbor hocemo li ih pratiti, ili cemo ostati verni svom stavu i misljenju...
 
Sekice, to cuvanje nevinosti ima smisla u jednom odredjenom kontekstu, a uslov je da onaj za koga se cuvas to stvarno i zavredjuje. Ljubav uvek ima smisla, i sve sto cinis ili izostavljas nje radi ne moze biti glupo ili bez veze, pitanje je samo da li je ta jedna karta na koju sve polazes adut ili tropa. vecina nas je navikla da su karte mahom tropa i tako se probijamo od deljenja do deljenja, tebi zelim vise srece.
 
Romansa:
zasto se podrazumeva da mladi koji se vole moraju imati polne odnose,da devojka ili mladic koji ih nisu imali verovatno su ruzni ili im 'nesto fali',zasto je postalo normalno da se sopstvena intima deli sa drugima a da ne tako malo postuje.
Zasto se smatra da je cuvanje nevinosti 'puritanska' vestina??

Izvini, ti kad kupi$ televizor.. jel ga izvadi$ iz kutije, ukljuchi$ u struju i krene$ da gleda$ "Sve za ljubav" na Pinku ili ga neotpakovanog ubaci$ u mrak podruma? Kada uzme$ bananu, jel je gurne$ gde joj nije mesto ili je olju$ti$ i pojede$?!

Za one ostale naravnouchenije je: "Ne drzhite svog partnera u podrumskoj kutiji, vec ga lju$tite!"
 
Romansa:
Evo,verujem da se neko pitao sto i ja,ali ne mogu da nadjem.
Vidim da je 'IN' hvaliti se svojim seksualnim 'uspesima',pa se pitam zasto je danas sramota sacuvati telesnu devstvenost i zasto se podrazumeva da mladi koji se vole moraju imati polne odnose,da devojka ili mladic koji ih nisu imali verovatno su ruzni ili im 'nesto fali',zasto je postalo normalno da se sopstvena intima deli sa drugima a da ne tako malo postuje.
Zasto se smatra da je cuvanje nevinosti 'puritanska' vestina??
zavisi koliko ti je godina.. ako imas 19 godina, tvoj stav je o.k. :p ako imas 25+, vec se zabrini :-? , ako imas 30 vec zalazis u opasne vode :( , a sa 30+ tesko da ti ima opmoci. :cry: telesna devstvenost je protvprirodna stvar posle odredjenih godina..ljudi nisu ikone, vec ziva bica od krvi i mesa sa zudnjama, potrebama i osecanjima...ko sve ovo previse potiskuje neminovno je da ce se razboleti. a i sam ideja o preteranom potiskivanju ukazuje na postojanje psihickih problema. naravno hvalisanje i promuskuitet su takodje poremecaji..
 
feles:
zavisi koliko ti je godina.. ako imas 19 godina, tvoj stav je o.k. :p ako imas 25+, vec se zabrini :-? , ako imas 30 vec zalazis u opasne vode :( , a sa 30+ tesko da ti ima opmoci. :cry: telesna devstvenost je protvprirodna stvar posle odredjenih godina..ljudi nisu ikone, vec ziva bica od krvi i mesa sa zudnjama, potrebama i osecanjima...ko sve ovo previse potiskuje neminovno je da ce se razboleti. a i sam ideja o preteranom potiskivanju ukazuje na postojanje psihickih problema. naravno hvalisanje i promuskuitet su takodje poremecaji..
e da znas, jedna devojka koja spada u kategoriju 30+ a imala je bar po njenim navodima samo jednog decka pre mene dovodila me je do ludila svojom nespretnoscu tako da se svaki pokusaja sexa zavrsavao neuspehom, jbt. neosvojiva kao Bastilja, i to ne nekom namerom, jednostavno neznanje a po malo i zatucanost. Zato na vreme poceti da te princ koga si konacno nasla ne oceni kao prakljacu i ne napusti bas zato sto si tako cedna.
 
feles:
zavisi koliko ti je godina.. ako imas 19 godina, tvoj stav je o.k. :p ako imas 25+, vec se zabrini :-? , ako imas 30 vec zalazis u opasne vode :( , a sa 30+ tesko da ti ima opmoci. :cry: telesna devstvenost je protvprirodna stvar posle odredjenih godina..ljudi nisu ikone, vec ziva bica od krvi i mesa sa zudnjama, potrebama i osecanjima...ko sve ovo previse potiskuje neminovno je da ce se razboleti. a i sam ideja o preteranom potiskivanju ukazuje na postojanje psihickih problema. naravno hvalisanje i promuskuitet su takodje poremecaji..


upravo je tako.
 
Romansa:
Evo,verujem da se neko pitao sto i ja,ali ne mogu da nadjem.
Vidim da je 'IN' hvaliti se svojim seksualnim 'uspesima',pa se pitam zasto je danas sramota sacuvati telesnu devstvenost i zasto se podrazumeva da mladi koji se vole moraju imati polne odnose,da devojka ili mladic koji ih nisu imali verovatno su ruzni ili im 'nesto fali',zasto je postalo normalno da se sopstvena intima deli sa drugima a da ne tako malo postuje.
Zasto se smatra da je cuvanje nevinosti 'puritanska' vestina??

Овде си помешала две ствари: на једној страни су невини - на другој страни су они који на сва звона ''причају о својим сексуалним успесима''...:roll: ... Испада као да су то супротности, а, у ствари, немају везе једно са другим!
Ето, и Аца је невин, па дрви ли дрви о сексу...
С друге стране, толики људи који често и нормално воде љубав, па немају потребу да се ''хвале'' тиме пред другима...
Значи, алтернатива ''хваљењу сексуалним успесима'' није ''чување телесне девствености'' (и обрнуто), него нормалан и здрав сексуални живот (а ко га има, нема потребе да се хвали њиме! :wink: )
 
Romansa:
Evo,verujem da se neko pitao sto i ja,ali ne mogu da nadjem.
Vidim da je 'IN' hvaliti se svojim seksualnim 'uspesima',pa se pitam zasto je danas sramota sacuvati telesnu devstvenost i zasto se podrazumeva da mladi koji se vole moraju imati polne odnose,da devojka ili mladic koji ih nisu imali verovatno su ruzni ili im 'nesto fali',zasto je postalo normalno da se sopstvena intima deli sa drugima a da ne tako malo postuje.
Zasto se smatra da je cuvanje nevinosti 'puritanska' vestina??


Tebi je krajnje vreme da prestanes muciti pi,cu. Cekajuci "princa" mozes se torbati s njegovim "konjusarem", lakse je za iscekati.:wink:
 
Hellen,nisam tako mislila,ali ocito je ispalo tako.
Nisam ih postavila kao jedine dve mogucnosti,ovu drugu(hvaljenja)navela sam kao pojavu koja mi se ovde cini cestom.
Htela sam da pitam da li neko smatra da je ,i pored sve ljubavi koju oseca,izgubio nesto vise od puke telesne nevinosti,i koliko mu je to vredno u odnosu na to sto dobija.
 
Neki ljudi su kao psi, verni samo svome gazdi, drugi kao macke, maze se sa svima, a verni su samo sebi. Nemam pojma, mislim da se ipak radi o licnosti, a ne o prihvatanju nekog stava.
 
Htela sam da pitam da li neko smatra da je ,i pored sve ljubavi koju oseca,izgubio nesto vise od puke telesne nevinosti,i koliko mu je to vredno u odnosu na to sto dobija.

Нисам баш схватила ово питање....
Да ли се губљењем невиности ГУБИ нешто вредно? ТО питаш?

Ако то урадимо онда када и то заиста желимо, са особом са којом желимо, ако смо емотивно и физички зрели за то....нема шта да се изгуби. Напротив, добија се мнооого...
Секс је природан, леп и радостан, није прљав, ружан и нечастан...
А сам чин губљења невиности је само једна од степеница у нашем одрастању и сазревању, није то нешто тако судбоносно нити нешто посебно вредно и битно!
 
Romansa:
Hellen,nisam tako mislila,ali ocito je ispalo tako.
Nisam ih postavila kao jedine dve mogucnosti,ovu drugu(hvaljenja)navela sam kao pojavu koja mi se ovde cini cestom.
Htela sam da pitam da li neko smatra da je ,i pored sve ljubavi koju oseca,izgubio nesto vise od puke telesne nevinosti,i koliko mu je to vredno u odnosu na to sto dobija.
ne nista vise nije izgubio :neutral:
_ducky__by_gadgetsguru-1.png
 
sve je to individualno.
sada mi pade na pamet prica jedne ribe sa faksa,..
ovako,ona izgleda dobo,kao avion,prelijepa je i pametna,ma kao san,..i jedan dan onako ona uhvati da mi prica o svojim vezama i kaze;a sa tim deckom sam bila 11 mjeseci prije nego sto smo zavrsili u krevetu,a ona je i tada bila na faksu,znaci imala je 20-21 godinu.
i ja gledam,nista joj ne hvali,i pitam je kako je to moguce,..
 

Back
Top