kazne za parkiranje

ja imam dosta toga da kazem... samo me niko ne slusa... al' nema veze... ne sprecava me to... ne sprecava ni neke politicare da pricaju a nemaju sta da kazu... jao... sili mi, ja sam ukapirao da je ovo svastara a ne politika... ne, ozbiljno... kao... 'ajde da ludujemo... idemo da park... ma dajte ljudi... ne b... sili... :D slattko sam se nasmejao... eto nama lespeg dana... kao... sta bi vas usrecilo ovoh trenutka? pa sili... ha ahaha...
 
Ne znam odakle si ali ti mogu reći kako je u Novom Sadu to regulisano.Ako ne platiš u roku ideš na sud,naravno ako auto glasi na tebe i srbijanske su table.Ako ti je auto na CG ili BiH table kad ti napišu tri kazne,u slučaju da nijednu nisi platila,kad ti nađu auto na parkingu paukom ga odvoze i ne dobijaš auto nazad dok ne platiš sve tri kazne i usluge pauka.
Da su lopovi-lopovi su!Jer po zakonu i ustavu auto je privatna svojina i nema pravo niko da ti ga oduzme i kad ti ga oduzmu ti možeš da ih tužiš.Zbog toga cena usluga parking servisa ne prelazi 4500din jer je to jeftinije od sudskih troškova.
Ne znam da li sam ti pomogao,ali takva je situacija u NS.SREĆNO!!!
 
Ja pre neki dan bio sam bratom do grada i mi se parkirali ispred neke zgrade, a nismo platili parking...
Kasnije doshli kad ono kazna stoji ispod brisacha, on samo uzeo to, zguzvao i bacio...
Ne znam kako to ide, ali mi smo se tad tako izvukli...:)
Pozz

:)
 
stvar je u tome da imam vise opomena jer nisam placala kazne pa su se nagomilale da me prsoto boli da odvojim toliki kes za lopove.
A da sam placala parking - placala sam, ali se desavalo da mi istekne maksimalno vreme od recimo 3 sata, a baja naravno vreba trenutak pa pise kaznu pre nego sto stignem da pomerim kola jer ne mogu da izlazim s posla kad hocu itd.
Znaci i kad hocu da im placam reket sto dolazim kolima na posao (a moram!), nece da me puste d ato prodje tek tako. A pritom cak ni u zonama ne mogu da nadjem mesto jer je broj parking mesta smanjen a ne povecan kao sto lazu. A gde ide sav taj kes koji dobijaju od nas vozaca jer su ulice katastrofa a parkiranje postaje nemoguce. Sve u svemu bicu ocajna ako budem morala da im iskesiram jos i za kazne. Da li neko saoseca sa mnom. Anybody?
 
Kao dugogodisnji vozac solidarisem se sa tobom, ali samo emotivno(iako mi nedostaju vremena-parkiras i ne brines ).
Kakav je takav je ali je ZAKON. Znaci parkiras se plati 25din umesto 1550din pa izvagaj sama.
A zone su smisljene zbog takvih da se ne zakucaju od 9-17 nego da mora da se cirkulise da svako moze da stane na sat-dva. Ubuduce javni prevoz ili taxi...Ili kola do obliznje garaze, tj najblize pa rekreacija...Da je tesko tesko je ali sta ce se.

btw izracunaj da ne ides kolima i te kazne, parkinzi, docices do povece sume koja te moze stimulisati.
 
Imam dve kazne koje datiraju poodavno. Takodje sam dobivao opomene da ce me utuziti ali sam ih zguzvao pa u kantu kao i opomene zaturene pod brisac. Niko me nejuri, auto normalno registrujem mada sam cuo da hoce da ti to nakace da moras da platis ako ces da registrujes auto mada ja tih problema nisam imao. Moj komsija kuca do mene ih takodje ima ihihi......nista se nedesava. Zato ti savetujem da se neuzbudjujes. Vec bi bilo aktuelno da su nekome to na silu naplatili. Ovako, ja mislim da to ide ono APP-ako prodje, prodje.........
 
Na drugu stranu moj rezon je da kad nekome dugujes, mora postojati granica iznad koje mu se isplati da to potrazuje!
Tako da ako srecnici sa po nekoliko kazni budu dovoljno cekali neko ce doci to da naplati.
Zamislite da neko duguje 50-100.000 dinara za kazne, kao nece da ga tuze i uteruju?
A sa druge strane isto je kao za sve javne servise(ako sam se pravilno izrazio).Dugujes -tuze +neka kamata+neki troskovi.Ne platis sve ponovo i na kraju od 1000din duga izadje 5000..
 
Po toj logici ni struju, infostan, telefon pa i robu u prodavnici ne moras da platis.
Sve to moze da prodje ali kad tad ce doci trenutak za placanje...
Licno znam osobu X koja 20 godina(i slovima dvadeset) nije platila infostan, ali kad je prodala kucu da vidis kako je sve obaveze izmirila!
Kao sto rekoh moze da prodje to neplacanje kazni, ali u jednom trenutku ce oni to naplatiti.Pa da nemaju neki uticaj ne bi ni izboksovali da naplacuju parking na prvom mestu.
 
Imam polozen vozacki ispit od 1979 god i ako ces mi verovati prijavljen sam na drugoj adresi i NIKADA nisam dinara dao drzavi za kazne.Sve je zastarelo i evo cist sam ko suza. Porez za kucu, infostan, struju i hleb pekaru placam redovno jer to mora da nebih bio uskracen. Nekazem da se nesto nece promeniti mozda ali do sad je bilo kako nam je bilo. Mozda nam uz registraciju prikace i parking sto sam i nacuo da ce biti ali zasada je libero. Registrovao sam auto bez problema a i moj komsija koji ima mali milion kazni za parking. Najbolje je cuvati pare u dzepu pa ako bas prigusti tek onda platiti. Oggy, ti si verovatno stariji gospodin i vaspitan si da placas sve blagovremeno i da ti je mirna glava. Ja to razumem ali nedam pare ako nemoram. Parking servis je jedna mafijaska organizacija a ne sluzba koja bi nama posteno i regularno raspodelila ono malo parkinga sto ima u gradu. Pozdrav !
 
Pa da sam stariji gospodin tesko. Jedino -15-20god od tebe. Ali se dobro secam da je jedno vreme uz registraciju bilo potrebno doneti placen porez(toga se sigurno secas). Kazne ne placam uredno iz razloga jer sam imao samo jednu cim su krenuli sa tim parkinzima (iz toga sam valjda nesto naucio).
Sta ce biti ne znam i mnogo me ne interesuje(iz gore navedenog razloga), ali mene glava ne boli.Pa taj parking je 20-30din a kazna 1500(ili vec koliko)!
 

Back
Top