Gluten

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

she s only 18

Obećava
Poruka
97
Evo o cemu je rec; Moja mala kumica (6) je alergicna na gluten, svi oni koji znaju o cemu se radi, znaju da je jako tesko pronaci hranu koja ne sadrzi gluten (nalazi se u brasnu, mleku, zacinima, keksu, cokoladi i cemu sve ne...) te roditelji moraju da nalaze pomenute proizvode, kojih nema svuda, a cesto su mnogo skuplji nego oni koji sadrze gluten, pored toga, nasa drzava se i ne zalaze za nabavku takvih proizvada i slabo ih uvoze
E sad, nasli smo da u Hrvatskoj postoje organizacije ili udruzenja koja puno pomazu oko nabavke, ispitivanja itd, na kraju Hrvatska pored toga sto u velikoj meri uvozi, ona i proizvodi hranu bez glutena, sto je u Hrvatskoj cini dostupnijom i jeftinijom
Zanima me da li ste culi da postoji nesto slicno i kod nas, s obzirom da kod nas malo ko zna o cemu se radi, cak i doktori tesko otkrivaju sta uzrokuje alergiju, ako ste culi nesto o tome ili nekim novim proizvadima koji su na ispitivanju pokazali da ne sadrze tragove glutena, molim vas pisite, sigurna sam da mozemo mnogo da pomognemo ljudima koji su alergicni, u napred hvala
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top