BILIJAR - kako ga popularizovati?

usladic

Zainteresovan član
Poruka
160
Evo resio sam da pokrenem ovu temu u nameri da vidim misljenje svih vas koji volite bilijar u svim njegovim varijantama, od osmice, devetke, snookera, itd. Ocigledno je da u jednom delu nase javnosti bilijar jeste vidjen kao sport nekih losih momaka koji ga igraju u nekim zadimljenim podrumima gde se skuplja olos i da ga igraju samo zbog para u koje se klade. Medjutim, i bilijar je SPORT i voleo bih kada bi se i kod nas popularizovao, kada bi se klubovi organizovali u smislu neke sire akcije pokretanja skole bilijara, da bi klinci mogli da shvate ovo kao sport, da se cak i postojeci turniri ucine javnim, tj. da za njih zna vise ljudi od saveza i organizatora i sl.

Znam da je kljucni problem u novcu, ali mislim da, npr. za otvaranje ovih skola bilijara, nije potrebno puno novca, posto oprema u klubovima postoji, dakle potrebno je toliko da se plati nekoliko trenera koji ce tu skolu i drzati. Ova ideja otud sto je sestrin klinac poceo na slican nacin da se bavi veslanjem i eno ga trenira vec 2 godine, i sada naravno placa clanarinu.

Ukoliko se ovde javlja neko iz saveza, neka me slobodno kontaktira, zelim da pomognem ovome kako mogu.

E, sad, pitanje za vas je imate li vi neku ideju na ovu temu? I da li pratite snooker?

I, evo za pocetak, ako neko zeli da sazna vise o snookeru, neka ode na www.worldsnooker.com a uskoro spremam i blog na tu temu, naravno, ostavicu link.
 
Pazi, profesionalno je jako tesko postici iz nule, posebno ovde gde ni u drugim sportovima nema mnogo novca, ali, da, neki konacni cilj za dugi niz godina da bilijar bude sport u kome cemo imati turnire na kojima ce ucestvovati ljudi koji ga treniraju, kao sto je to danas npr. sa pomenutim veslanjem ili bilo kojim drugim sportom.
Svestan sam da je ovo jako tesko, ali znam da ga puno ljudi igra rekreativno, puno njih prati na pomenutom Eurosportu snooker i prosto je steta da nemamo bolje organizovano sve to.
 
Meni je bilijar poprilicno dosadan za gledati, ali mi je zanimljiv igrati. Pre nekoliko meseci sam sebi kupio bilijarski sto za podrum. Dosao sa kompletnom opremom (2 stapa, kugle ...), a jos sam dobio i i deo za stoni tenis da mogu igrati.

IMG_0412-2.jpg
 
Dobio sam ga na snizenju za $200, inace cena mu je $300.

Ovo je obicn kucna verzij i ja sam prezadovoljan sa onim sto sam dobio za cenu. Gledao sam prave stolove, samo za bilijar, a cena je dostizala i $3,000. To je mi je bilo mnogo $$$, a bili su i preveliki da bi stali u moj podrum.

Nemam sliku celog podruma, ali evo jednog dela da vidite kako je sto stavljen. Po dimenzijama je odlicno stao.

IMG_408.jpg
 
Dobro, nije losa cena. Ovde sam isto gledao nesto slicno, ono kao kucna varijanta bilo je oko 300 EUR. Ali zato profi stolovi, devetke idu i do nekoliko hiljada. Al bas me je zanimalo koliko to tamo kosta, da uporedim s ovim cenama ovde. Mogu ti reci da si bas fino uredio taj svoj kutak u podrumu...
 

Back
Top