Kontrola uma?
Prikazujem rezultate 1 do 6 od 6

Tema: Kontrola uma?

Zainteresovan član
    Učlanjen
    09.02.2007.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Kontrola uma?

http://forum.krstarica.com/showthread.php?t=137211

Tema zakljucana na politici. OK, mozda joj nije mesto tamo. Kakav je vas komenter na prilozene linkove?

Elita Svabov (avatar)
    Učlanjen
    02.10.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    320

Podrazumevano Re: Kontrola uma?

pa nisam siguran ni da je za prirodne nauke...
    al ajde, da vidimo kako ce se razvijati...ako se ode u ezoteriju ili neke mutne stvari moracu da je premestim negde ni sam ne znam gde...
    Well, of course it's a rat! You have rats in Spain, don't you - or did Franco have them all shot?

Zainteresovan član
    Učlanjen
    09.02.2007.
    Reputaciona moć
    0

Elita Svabov (avatar)
    Učlanjen
    02.10.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    320

hm, zanimljivo, ali kao sto sam rekao, sve mi ovo izgleda kao da je i dalje u povoju...
    uopste ne sumnjam da ce u blizoj ili daljov buducnosti biti moguce citanje misli, a mozda i nece, mozda se sam mozak prilagodi datim uslovima....
    a za one koji se stvarno plase:
    http://zapatopi.net/afdb/
    Well, of course it's a rat! You have rats in Spain, don't you - or did Franco have them all shot?

Zainteresovan član
    Učlanjen
    09.02.2007.
    Reputaciona moć
    0

@Ober

Gde si iskopao taj link, keve ti! Bas si me slatko nasmejao. Ne, ni ja ne verujem u takvu mogucnost, cak ni u dalekoj buducnosti, ali ce, izvesni metodi kontrole uma, sve vise uzimati maha, i sve vise ce biti manipulacija u tom pravcu. Tehnoloski progres ce omoguciti da se ljudima, ako ne bas, citaju misli, ono, da se njihov mozak podvrgne takvoj obradi podataka, da ce se, manje vise, znati, skoro sve o nekoj osobi. Tacnije, znace se u koju, priblizno, "kategoriju", nekog coveka "treba" svrstati. Odlican teren za manipulaciju, priznaces?

Elita Svabov (avatar)
    Učlanjen
    02.10.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    320

pa to sam nasao jednom davno...slucajno naleteo...sto je najogre, ono za osnovu ima prostu nauku - oko glave napravis faradejev kavez i gotovo

nego, sigurno da cemo u buducnosti moci da skladistimo necije misli, secanja, emocije, ili sta je vec potrebno za "cuvanje" necije licnosti. Ovo ce mozda dovesti i do besmtrnosti, jer ako se ustanovi sta je to sto ljude cini ljudima, i pronadje se nacin da se bas to sacuva, eto svih nas u digitalnom obliku...

Slične teme

1. Kontrola uma
    Autor Ripley u forumu Književnost
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 18.08.2008., 17:07
  2. Totalna kontrola
    Autor GranVJ u forumu Politika
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 23.12.2007., 00:01
  3. kontrola
    Autor dejo u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 9