Hrvatski M-84 izvezeni u Kuvajt tokom rata u Hrvatskoj

E... Rusi nisu u stanju ni votku da naprave kako treba... Poljaci i Svedjani ih prave bolje, a uskoro ce Poljska postati "postojbina" votke, bas kao i Skotska viskija... a o Ruskom naoruzanju i tehnici i da ne govorimo... T90 je traktor sa gusenicama... MiG i Suhoj avioni su dobri... kao poljoprivredni da zaprasuju komarce i useve... Ruska mornarica trune u lukama, vojnici su im gladni i bosi, s za motorna vozila su im i kamioni iz WWI daleka buducnost, za mehanizaciju im nema ravnih... ako ne racunamo sve ostale zemlje... raketni sistemi su im dobri... samo zato sto su ih razvili Nemci... a artiljeriju vuku iz 1812...
 
Silent Bob:
E... Rusi nisu u stanju ni votku da naprave kako treba... Poljaci i Svedjani ih prave bolje, a uskoro ce Poljska postati "postojbina" votke, bas kao i Skotska viskija... a o Ruskom naoruzanju i tehnici i da ne govorimo... T90 je traktor sa gusenicama... MiG i Suhoj avioni su dobri... kao poljoprivredni da zaprasuju komarce i useve... Ruska mornarica trune u lukama, vojnici su im gladni i bosi, s za motorna vozila su im i kamioni iz WWI daleka buducnost, za mehanizaciju im nema ravnih... ako ne racunamo sve ostale zemlje... raketni sistemi su im dobri... samo zato sto su ih razvili Nemci... a artiljeriju vuku iz 1812...
Ne znam sta da kazem na ovo, pretpostavljam da ne mislis ozbiljno.
 
Obersturmfuehrer:
pa, silent bob nije daleko od istine kad je u pitanju stanje u ruskoj vojsci....
ja pricao sa rusima o tome, tako da imam informacije iz prve ruke :)

Hhahahahaah, svasta ce covek da cuje ovde ... I sta ti jos rekao taj "Rus" ...?
A koliko je rusko oruzje "lose" vidimo primer u Iraku, Avganistanu i pre par meseci u Libanu kada je rusko oruzje razlupalo ove ko staru kantu ...
 
hektorius:
U ratu se pokazalo kolika je mana smestaj municije,jedan precizni pogodak i kupola leti doslovno u zrak,a koliko sam informisan ni u novoj verziji ab1 nije se puno menjalo u vezi toga. Nadam se da ce nesto raditi na tom polju,ako ikada budemo u mogucnosti proizvoditi ga.
Bas o tome ja i pricam, medjutim moras da znas da je na svakog tako unistenog tenka islo mnogo likvidiranih boraca za rpg-om ! Prosto to je mana m-84-orke, ali ona nije toliko drasticna da je cesto dolazila do izrazaja, sta vise mnogo je ljudi ostavljalo glave da bi jedan tenk bio unisten! nasta treba reci i to da je retko koji tenk bio otpisan, velika vecina je samo bila odnesena u remontni zavod i tamo popravljena!
 
HS1911:
:D u hr su bile najače firme po tom pitanju u ex yu, mislim na preciznost, kvalitetu i kadrove. recimo u hr ti je bilo dosta prigovora u stilu..."" većina namjenske industrije je bila u bosni i srbiji i to je još jedan dokaz veliko srpskih planova :lol: :lol: "", glupani. ali nije se ta industrija tek tako bez plana gradila u bosni i srbiji, dobro se razmišljalo što i gdje napraviti, nije to tek bez plana tamo izgrađeno.
ima prica hs , da je to tamo gradjeno iz razloga sto bi se ta indusrtrija trebalo sto vise izmestiti od mesta eventualnog napada kroz austriju, sto je tada cinilo pro americki blok, medjutim, pitam ja onda zasto je jedan od osnovnih za tu namensku bitnih projekata bio smesten u sloveniji? prosto birane su fabrike koje tome mogu da pridju ozbiljno, i tu se gledalo da se napravi neka ravnoteza iznad republika,ali prosto gledano, srbija i bosna su tada imale fabrike mnogo modernijeg tipa, sto se toga tice, koje su odgovarale standardu....! to je cini mi se potpuna istina!
 
Silent Bob:
E... Rusi nisu u stanju ni votku da naprave kako treba... Poljaci i Svedjani ih prave bolje, a uskoro ce Poljska postati "postojbina" votke, bas kao i Skotska viskija... a o Ruskom naoruzanju i tehnici i da ne govorimo... T90 je traktor sa gusenicama... MiG i Suhoj avioni su dobri... kao poljoprivredni da zaprasuju komarce i useve... Ruska mornarica trune u lukama, vojnici su im gladni i bosi, s za motorna vozila su im i kamioni iz WWI daleka buducnost, za mehanizaciju im nema ravnih... ako ne racunamo sve ostale zemlje... raketni sistemi su im dobri... samo zato sto su ih razvili Nemci... a artiljeriju vuku iz 1812...
da da, sve si u pravu, ako izuzmemo sve sto si rekao!
 
Deratizator:
Hhahahahaah, svasta ce covek da cuje ovde ... I sta ti jos rekao taj "Rus" ...?
A koliko je rusko oruzje "lose" vidimo primer u Iraku, Avganistanu i pre par meseci u Libanu kada je rusko oruzje razlupalo ove ko staru kantu ...
nesto je u iraku odkinulo kupolu od abramsa i odbacilo je 100 metara iza , nezna se sta , ali se zan da je u pitanju ruski sistem rucnoprenosivog protiv tenkovsog orudja!!!
 
Znam coveka koji se za vreme rata borio u HVO-u u posavini,sad je u svedskoj,uglavnom,ranjen je u jednoj akciji kad su pokusali docekati 84-u u zasedi,cekajuci je sa tri strane naoruzani zoljama i osama. Kaze,da im je jedan tim poginuo kratko nakon sto su ispalili projektil, pretpostavlja da je tenk odmah uzvratio na ono mesto odakle je pucano. U pokusaju da ga jos jednom pogode nisu uspeli jer je 84-ka opet opalila i pri tom njega tesko ranila,imao je kasnije oko 20-tak operacija na licu ovde u nemackoj. Posle je bila bezanija,sam je govorio kako su svi imali strahopostovanje prema 84-ki. Ovo me podsetilo na price kako 84-ka u kratkom vremenu moze utvrditi odakle je pucano. Cuo sam price od vojnika rs kako su hrvati na kupresu koristili motore krosere,jedan vozi a drugi koji sedi ozada ima zolju,i kad opali - gas! Ne znam sta je od ovog istina,ja nista nisam video.
 
hektorius:
Znam coveka koji se za vreme rata borio u HVO-u u posavini,sad je u svedskoj,uglavnom,ranjen je u jednoj akciji kad su pokusali docekati 84-u u zasedi,cekajuci je sa tri strane naoruzani zoljama i osama. Kaze,da im je jedan tim poginuo kratko nakon sto su ispalili projektil, pretpostavlja da je tenk odmah uzvratio na ono mesto odakle je pucano. U pokusaju da ga jos jednom pogode nisu uspeli jer je 84-ka opet opalila i pri tom njega tesko ranila,imao je kasnije oko 20-tak operacija na licu ovde u nemackoj. Posle je bila bezanija,sam je govorio kako su svi imali strahopostovanje prema 84-ki. Ovo me podsetilo na price kako 84-ka u kratkom vremenu moze utvrditi odakle je pucano. Cuo sam price od vojnika rs kako su hrvati na kupresu koristili motore krosere,jedan vozi a drugi koji sedi ozada ima zolju,i kad opali - gas! Ne znam sta je od ovog istina,ja nista nisam video.
Ja sam posavinu pregazio i uzduz i popreko, bion sam u izvidjackom odeljenju 16 motorizovane brigade, dakle u svim zivim akcijama ucestvovao, od novog sela, preko obodnog kanala, do slavonskog i bosanskog broda, pa sve do bitaka za gradacac, dakle tu sam glavom i bradom! Verovatno to sto ti je pricao, misli na 16mbr ili eventualno na 329ok. brigadu, tj prvu brigadu, koje ime dobija kasnije! samo mi reci gde je to bilo? ali , jedno da znas, da je kroz celu posavinu, inace najopremljenija, i verovatno najuvezbanija 16.mbr gazila sve pred sobom, i do kraja rata drzala tako cuveni i za srbiju bitan koridor, ocu reci, na svaki unisten(bolje reci ostecen, jel su svi ti tenkovi remontovani) tenk, mnogo je ljudi za osama i rpg-ovima ostalo vecno da leze u kanalima i rovovima! Mi smo napade pravili, tako sto je prag cistila svako eventualno skroviste, bunker , isli bilo sta slicno, i to sa 2000 m , sto je daleko iznad dometa bilo kog pt sistema koji su hrvati imali, ja sam isao iza i cistio, ono sto sam ja u recimo nosov selu video, ono je vise nego naivno mesto za cekanje tenka!
 
Nemam pojma gde je to tacno bilo,ja posavinu ne poznajem,kao sto rekoh,ne mogu da tvrdim sta je istina,ali njegova prica kako je 84-ku tesko unistiti nije mi bila neverovatna. Tip je razvaljen totalno,kaze da je trcao stotine metara pridrzavajuci donju vilicu da mu ne ispadne,to mu verujem jer se jasno vidi na njemu. Naslusao sam se svakakvih prica dole tada,izmedju ostalog,kako su hrvati u bosni 95-e bezuspesno pokusavali sa 2 mi-24 unistiti ukopan m-84 negde kod grahova.
 
kada ukopas tenk, njemu nemos nista!!! viri samo ono sto je najace, granata mu ne moze nista, helikopter, ili bilo sta slicno, ce mono pre dobiti iglu u glavu nego sto ce on unistiti tenk! Ako se cujes snjim pitaj ga to za posavinu? jer ja sam u posavini bio, non stop, i moja je jedinica ucestvovala u svim akcijama! Recimo na obodnom kanalu, oni su se tako ukopali , i ogromne nade polagali u tada tek pridosle protiv tenkovske sisteme ''milano'' , ali od toga se nije bas puno obistinilo, sta vise, cistio se teren preventivnim dejstvima po bilo kom sumlnjivom objektu, mestu, zbunu ili rovu!!! tako da se tu uspesi, tada vrlo modernih pt sistema nisu bas bili na visokom nivou, sta vise, na vrlo niskom!
 
ZORANNS83:
kada ukopas tenk, njemu nemos nista!!! viri samo ono sto je najace, granata mu ne moze nista, helikopter, ili bilo sta slicno, ce mono pre dobiti iglu u glavu nego sto ce on unistiti tenk! Ako se cujes snjim pitaj ga to za posavinu? jer ja sam u posavini bio, non stop, i moja je jedinica ucestvovala u svim akcijama! Recimo na obodnom kanalu, oni su se tako ukopali , i ogromne nade polagali u tada tek pridosle protiv tenkovske sisteme ''milano'' , ali od toga se nije bas puno obistinilo, sta vise, cistio se teren preventivnim dejstvima po bilo kom sumlnjivom objektu, mestu, zbunu ili rovu!!! tako da se tu uspesi, tada vrlo modernih pt sistema nisu bas bili na visokom nivou, sta vise, na vrlo niskom!
Tesko da cu ga ista pitati,otisao je u svedsku. Ako ti nesto govori,pricao je kako su na koridoru dvogledima posmatrali nase cisterne i kolone vozila kako idu prema zapadu. E sad,na kom je to mestu moglo biti,ako uopste, ti bolje znas.
 
Silent Bob:
E... Rusi nisu u stanju ni votku da naprave kako treba... Poljaci i Svedjani ih prave bolje, a uskoro ce Poljska postati "postojbina" votke, bas kao i Skotska viskija... a o Ruskom naoruzanju i tehnici i da ne govorimo... T90 je traktor sa gusenicama... MiG i Suhoj avioni su dobri... kao poljoprivredni da zaprasuju komarce i useve... Ruska mornarica trune u lukama, vojnici su im gladni i bosi, s za motorna vozila su im i kamioni iz WWI daleka buducnost, za mehanizaciju im nema ravnih... ako ne racunamo sve ostale zemlje... raketni sistemi su im dobri... samo zato sto su ih razvili Nemci... a artiljeriju vuku iz 1812...
Jel ovaj cicica na Avataru u tvojoj glavi? :)
 
Deratizator:
Hhahahahaah, svasta ce covek da cuje ovde ... I sta ti jos rekao taj "Rus" ...?
A koliko je rusko oruzje "lose" vidimo primer u Iraku, Avganistanu i pre par meseci u Libanu kada je rusko oruzje razlupalo ove ko staru kantu ...
U ruskoj vojsci jest stanje boze sacuvaj,finansijsko,ali efikasnost i kvaliteta njihovog oruzja? To bi bilo kao da raspravljamo o tome da li je sunce vruce ili hladno,kad bi sad primere nabrajao trajalo bi mesec dana.
P.S. AK.47 je ubio vise ljudi nego atomska bomba.
 
Neko mi skoro rece da su rusi najveci zlikovci zato sto prave 20 potea razornije atomske bombe od Amera. Nije ni njemu lako. :) Ameri nemaju jacu A-bombu od Rusa zato sto su sve genije do genija a ne zato sto su dodri. Ste videli onog crnju sto se kandiduje za americkog predsednika, kaze da ce povuci trupe iz Iraka do 2008. godine-smejurija. A ona krava, Klintonova zena, necu ni da komentarisem. Samo mi ovaj crnja vise lici na coveka. Tragikomedija ljudske propasti:lol: Bolesna zemlja, nego ni oni nisu do veka! :)
 
Ma, svi su isti. To sam video juce na TV-u. Do 2008. da povuku vojsku iz Iraka, pa nemaju tamo vise sta da traze. Povuku vojsku a ostane njihov uticaj... poznata prica. A kad vidim onu gamad americku na nekom mitingu dok sere njihov moguci buduci predsednik, ne bi mi bilo zao da upadnem tamo sa deset kila dinamita da ocistim vazduh.:)
 
Sukhoi:
Ma, svi su isti. To sam video juce na TV-u. Do 2008. da povuku vojsku iz Iraka, pa nemaju tamo vise sta da traze. Povuku vojsku a ostane njihov uticaj... poznata prica. A kad vidim onu gamad americku na nekom mitingu dok sere njihov moguci buduci predsednik, ne bi mi bilo zao da upadnem tamo sa deset kila dinamita da ocistim vazduh.:)
hi,hi jos kada bi to moglo ovako preko tastature da ne izlazis iz kuce
smiri malo dozivljaj sa tim sta bi ti uradio ovima ili onima
 
hektorius:
Crnac da postane predsednik u USA? Kad se sunce ugasi...Ali kad bi se nekim cudom i desilo nece biti nista bolji od drugih,svi rade na isti sablon,rat negde mora da bude,svejedno gde,samo da ga ima,biznis. Boli njih k...c za siptare,iracane ili druge "ugnjetavane"narode. Ako ce vec traziti ugnjetavane ne moraju izlaziti van svoje drzave da bi ih nasli.
a sta su rusi drugaciji, kao imaju osecaj prema ljudima koje zajebu, pa sam su nas zajebali dovoljno puta u zanjih 150 god. da treba da ih pljujemo do kraja zivota, ali zahvaljujuci ljudima kao ti, oni su nam ipak "najveci" saveznik, dok nas opet ne zajebu!
 
dejina81:
a sta su rusi drugaciji, kao imaju osecaj prema ljudima koje zajebu, pa sam su nas zajebali dovoljno puta u zanjih 150 god. da treba da ih pljujemo do kraja zivota, ali zahvaljujuci ljudima kao ti, oni su nam ipak "najveci" saveznik, dok nas opet ne zajebu!
Gde si procitao da pisem o njima sa bezuvetnom ljubavlju? Rec je samo o oruzju. Osim toga,koji su nam bolji saveznici bili u istoriji, rusi ili ameri? Ne laprdaj bez veze.
 
Da su rusi stvarno bili 100% uz nas onda bi rekli amerima : ako napadnete srbiju, napali ste nas, slicno kao sto ameri podrzavaju izrael, iako nije ljubav ta koja pokrece takav odnos izmedju njih, vec novac.Znam ja tacno na sta mislis, i ja sam razocaran sto je tako, a zasto je tako...pa...ima tu svega pomalo. Kako Bora Djordjevic rece :"nece rusi na amere da im ovi ne zamere ". Mozda im je dosta vlastite bede da bi se sad o nama brinuli, u nekoj vecoj meri.
 

Back
Top