protiv-minobacacki sistem

Pozdrav
Eto , opet ja.
I gde to čudo da stave?
Za gradske uslove nije.
Čik neka ga oteraju u Bagdad ( mislim zona visokog rizika )
Pregolem je i preskup.
Cenim da je samo za područja gde nema opasnosti da bude uništen.
Npr. da obezbeđuje odnekud neki važan samit ili posetu. ( da ne doleti koji projektil i td. )
 
Veoma bucno i glomazno orudje sa velikim toplotnim odavanjem i rasipanjem zrna....da li je u stanju da se nosi sa samo jedinacnom paljbom ili moze da reaguje na baterijski napad? Neko je samo napunio budjelar na nekom vojnom sajmu...
 
Pjer_Nis:
Nije to nesto novo, to je modifikovani mornaricki sistem phalanx-vulcan. Spregnuti su radar, kompjuter i rotacioni top visoke kadence. Sigurno moze da radi i kao PVO malog dometa.
to je to... I iskljucivo je namenjeno pomorskim snagama, jer jedino je na taj nacin isplativo i adekvatno braniti izuzetno ranjive i skupe uredjaje,i tamo gde nema obimnijih napada, jer ako neko ispali 100 granata :) ovo postaje krajnje neprimenjljivo...
 
točno, ima, ja mislim da je to, više po onom američkom sistemu, "platforma za pokazivanje novih tehnologija#".
mislim da se može dalje razvijati a nekavu primjenu će sigurno naći, pogotovo obranu nekakvih visoko vrijednih ciljeva.
 
Pjer_Nis:
Nije to nesto novo, to je modifikovani mornaricki sistem phalanx-vulcan. Spregnuti su radar, kompjuter i rotacioni top visoke kadence. Sigurno moze da radi i kao PVO malog dometa.
da to je to, vidis nadjose mu dobru primenu i na kopnu ali ... majku mu ne znam kako ce ovo jedno cudo da se snadje protiv minobacackog baraza kad granate padaju ko kisa ....
 
Jedina prakticna primena protiv brdske pesadije, gerile. Tu nema zaklona, to drobi kamenje...Ima par prigodnih video klipova, otprilike, secate se onog helikoptera sto kida iracku pvo i kamion, pa se vraca po ranjenika ?
 

Back
Top