Problem sa BIOS-om

vladimir77

Obećava
Poruka
52
Kupio sam Maticnu plocu ASUS P5VD2-X i svaki put kada mi zazvoni telefon upali mi se i racunar koji je modemom vezan za liniju.Pronasao sam opciju Power On By External Modem u BIOS-u i stavio na Disabled ali opet isti problem. Ako moze neko da mi pomogne i kaze sta je potrebno u BIOS-u uraditi da bi iskljucio ovu opciju.
 
vladimir77:
Kupio sam Maticnu plocu ASUS P5VD2-X i svaki put kada mi zazvoni telefon upali mi se i racunar koji je modemom vezan za liniju.Pronasao sam opciju Power On By External Modem u BIOS-u i stavio na Disabled ali opet isti problem. Ako moze neko da mi pomogne i kaze sta je potrebno u BIOS-u uraditi da bi iskljucio ovu opciju.

Imao sam nekada slicnu stvar pa sam stavio prekidac a kada sam ugradio hardverski modem nije mi trebao taj prekidac!
 
Izvuci kabl iz kompa kada ne koristis net :) .Probaj da resetujes cmos i onda podesi opcije za pwr on.Ako to ne uspe,skini novi bios sa Asusove net str i flashuj plocu sa novim biosom.Potom resetuj cmos i podesi pwr on funkciju.Ako ni to ne upali,pa onda ces morati da koristis moj prvi predlog.
 

Back
Top