Proslost partnera!

Pitas ono za sta smatras da moze da utice na vezu, i to posle par meseci, recimo. Ja obicno pitam da li ima nerasciscenih racuna u bivsim vezama. Ako me za to u startu slaze, do qurca veza i sve... U stvari, pitaj ono sto si spreman/a da cujes...
 
imam standardni test pitanja.
stavim ga na stolicu i uperim mu lampu u lice.
...(zar je to u biti uopshte i bitno...? razumem da proshlost delom definishe choveka, i da predstavlja deo lichnosti, ali nije lepo preturati po tudjim stvarima - bar ne bez dozvole... mislim da se pitanja proshlosti sama reshavaju usput...)
 
Nije dobro ni znati baš sve...Ponekad kad čačkaš više nego što treba ume posle da bude loš osećaj u stomaku...Najbolje je poverenje i iskrenost, ali ako postoji neka stvar zbog kojih se i sam-a kaješ i od kojih ti je bedak i da pomisliš na njih, to bolje ni ne priznaj partneru...Nekad je bolje živeti u blaženom neznanju.
Naravno, tu prvenstveno mislim na neke posebne situacije koje su ti se desile i u koje si došao nekim idiotskim sticajem okolnosti (pogotovo pod uticajem alkohola), a ne na ono što si svesno radio. Govorim iz ličnog iskustva. Ja sam tako u naletu iskrenosti otkrio nešto iz prošlosti od čega mi se i dan danas malko gadi i devojka nije rekla ništa, ali videlo se da joj nije jasno što sam to uradio...E pa nije jasno ni meni...E takve stvari se ne govore, nije obavezno da se znaju.
 
Znala sam da ce biti odgovora tipa "zar je proslost bitna" i "vazni smo samo mi i danas" , ali iskreno zar bas nikad ne pomislite na bivse vaseg partnera, recimo dok vodite ljubav? Da se ja pitam ne bi me nikad interesovalo ono sto je bilo pre mene u necijem zivotu, ali cini mi se da je nekad jako korisno znati!
 
Zex:
Pitas ono za sta smatras da moze da utice na vezu, i to posle par meseci, recimo. Ja obicno pitam da li ima nerasciscenih racuna u bivsim vezama. Ako me za to u startu slaze, do qurca veza i sve... U stvari, pitaj ono sto si spreman/a da cujes...

Ne moze da me slaze, ali ako nije rascisceno sve i sa bivsim i sa sadasnjim i sa buducim vezama onda stvarno do qrca sve.Na primer "Ozenjen sam" to je rasciscena bivsa veza, ja cu mu reci "Ja sam ti devojka"."Imam devojku zove se Radojka", ja cu mu onda reci, "Od danas sam ti i ja devojka" i to je rasciscena situacija, ali "Ovo, ono" e to vec ne moze.
 
ma sve jedno mi.
ne pitam nesto,nisam ni preterano zainteresovana,a ako hoce da mi kaze nece mi smetati,u smisllu da cu biti ljubomorna.jer necu...
a svoju proslost i neke sstvari vezane za mene volim da zadrzim za sebe...jednostavno ne osecam se prijatno da neka osoba zna sve o meni,tako da govorim do odredjene mere,a neke stvari nema potrebe niko da zna...
_ducky__by_gadgetsguru-1.png
 
Do djavola, mene su bash gushile sa takvim ispitivanjima !
I ja znam da im nece prijati da pricham o tome, i lepo im to kazem, ali ne - moraju one da znaju i sve do jedne tvrde da nece imati problem kada budu bile upucene. Na kraju, kada im ispricham, naravno da im je loshe. Josh ja ne ispricham ipak sve. Samo sam se sa jednom zeznuo i isprichao i one detalje koje je zahtevala, a koje joj je bolje da nikada nije saznala.

U svakom sluchaju, svaki put kada sam isprichao, u meri toga koliko sam isprichao, toliko mi se i obilo o glavu. Shto sam vishe rekao, vishe sam krvi iskijao.

Ljudi su vecinom ljubomorni, ali strashno je shto to nece sebi da priznaju i josh povrh svega sami provociraju svoju ljubomoru.
 
ja mislim da se sa pitanjima stvara ljubomora,uporedjivanje sa prethodnicama,javlja se crv sumnje,a to sve unistava vezu.Koliko on hoce sam da kaze,neka kaze,ja ne pitam nista,a ne zelim ni da on pita mene,sama cu reci koliko hocu i sta hocu da kazem i to onda kad ja hocu.
 
...ako zeli da prica , spremna sam da slusham...ako on zeli da zna spremna sam da pricam...
...nekad price mogu da budu zaista zanimljive i poucne...
...ali sad je samnom,tu prestaje svaki uticaj bivsih,sem kao drugarica...
 

Back
Top