Kad demokrate preuzmu svet...

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
civilizacija ide u propast svejedno...
u tome sam pesimista

za 30 godina ćemo ostat bez nafte, za 50 bez gasa, za 100 bez pitke vode

vodit će se ratovi
zemlje trećeg svijeta pojest će glad, siromašnost i pre svega bolesti...
razvijene zemlje će onečistiti i sj.... ozon i prirodni okoliš

a mi koji smo između ta dva svijeta
ćemo posebno nadrapat (da ne stavim neku drugu riječ pa pokupim ban;))

to je moj komentar
za obje temme
 
Генерално везано и за ову тему али и за ону што се тиче десничара, мислим да ни једни ни други неће много помоћи овој нашој цивилизацији њиховим радом уопште а поготову планети Земљи и њеној постепеној загреваности. За сто година питање је хоће ли неко и бити у свету демократа, левичар или националиста. Свако ће да се брине о животном опстанку, политика и религија ће бити на крајњем месту а ратови ће да се воде само због умеренијег дела планете, на којем ће моћи нормалније да се живи а који ће бити богато питким водама.........
 
Kad bi mi neko objasnio, zasto demokratizam iskljucuje nacionalizam (sto je po meni katastrofalno) ili, zasto nacionalizam iskljucuje demokratiju (sto je jos katastrofalnije(!
Ne moze se ovako odrezati kao skalpelom, prosto nije moguce.
Ja ne znam nijednu zemlju ciji se politicari ne bore prvo za nju, onda za ostale, jer, i Buch u svakom govoru kaze: Mi, Amerikanci i ostatak sveta...Nemci kazu: Mi, Nemci i drugi narodi, recimo.......i sl.
Uglavnom se izjednacava nacionalizam i shovinizam, sto ne bi trebalo. Inace, i nacionalizam i demokratija se zloupotrebljavaju prvo od strane politicara onda i naroda.
Neko zacrta da je demokrata, i to je, makar bio i autokrata!
Nacionalista je skoro uvek na udaru. Njemu se ne daje pravo da je i demokrata, i to samo zato sto na prvo mesto stavlja svoju zemlju i svoj narod, ali ne na ustrb drugih drzava i naroda.
 
Зашто би знали?Све наше странке су лидерске,и ту ни Д од демократије нема!И ниједан од начина гласања није демократски осим плебисцита.То је само добро нашмикана владавина једне групе људи.:)
 
misoni:
Зашто би знали?Све наше странке су лидерске,и ту ни Д од демократије нема!И ниједан од начина гласања није демократски осим плебисцита.То је само добро нашмикана владавина једне групе људи.:)

Molim Vas, unutar stranke se tajnim glasanjem bira rukovodstvo. Zar vi sumnjate u to?
 
kyoatia:
civilizacija ide u propast svejedno...
u tome sam pesimista

za 30 godina ćemo ostat bez nafte, za 50 bez gasa, za 100 bez pitke vode
za vodu ne znam kako ce ici,voda ne moze negde jednostavno nestati,ako ispari pashce negde na drugom mestu...opet negde na planteti...nadam se na balkanu :-D

a sto se tiche energenata,ko zna sta ce se desiti za 30 godina...postoje mnogi alternativni vidovi energije,od vodonika,preko suncheve svetlosti pa do onog famoznog helijuma 3 sa meseca...
 
*BILJA*:
Kad bi mi neko objasnio, zasto demokratizam iskljucuje nacionalizam (sto je po meni katastrofalno) ili, zasto nacionalizam iskljucuje demokratiju (sto je jos katastrofalnije(!
Ne moze se ovako odrezati kao skalpelom, prosto nije moguce.
Ja ne znam nijednu zemlju ciji se politicari ne bore prvo za nju, onda za ostale, jer, i Buch u svakom govoru kaze: Mi, Amerikanci i ostatak sveta...Nemci kazu: Mi, Nemci i drugi narodi, recimo.......i sl.
Uglavnom se izjednacava nacionalizam i shovinizam, sto ne bi trebalo. Inace, i nacionalizam i demokratija se zloupotrebljavaju prvo od strane politicara onda i naroda.
Neko zacrta da je demokrata, i to je, makar bio i autokrata!
Nacionalista je skoro uvek na udaru. Njemu se ne daje pravo da je i demokrata, i to samo zato sto na prvo mesto stavlja svoju zemlju i svoj narod, ali ne na ustrb drugih drzava i naroda.
Управо тако.
 
serb_pagan:
za vodu ne znam kako ce ici,voda ne moze negde jednostavno nestati,ako ispari pashce negde na drugom mestu...opet negde na planteti...nadam se na balkanu :-D

a sto se tiche energenata,ko zna sta ce se desiti za 30 godina...postoje mnogi alternativni vidovi energije,od vodonika,preko suncheve svetlosti pa do onog famoznog helijuma 3 sa meseca...

samo pagane
to će bit skup sport za povlaštene...
da ne govorim kao budući inžinjer prometa da će utjecati i na marže kod transporta ljudi i dobara, cijene usluga i roba
 
serb_pagan:
a sto se tiche energenata,ko zna sta ce se desiti za 30 godina...postoje mnogi alternativni vidovi energije,od vodonika,preko suncheve svetlosti pa do onog famoznog helijuma 3 sa meseca...

Tako nekako, pa i ugalj smo na mnogim mestima prestali koristiti, a ima ga još dosta...šta fali bio-dizelu, još samo jednom da nafta drastično poskupi, ne bi me čudilo da se masovno pređe na tako nešto......Kod nas je biljno ulje već jeftinije od dizel-goriva...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top