Ostavka ministra unutarnjih poslova Kosova

David Coverdale

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
422
Ostavka ministra unutarnjih poslova Kosova

12-02-2007



Ministar unutrašnjih poslova Kosova je dao ostavku nakon oštrih kritika koje su mu upućene zbog načina na koji je policija odgovorila tijekom vikenda na prosvjede u kojima su dvije osobe poginule.

Fatmir Redžepi je ponudio svoju ostavku danas, dva dana nakon što je policija koristila suzavac i gumene metke kako bi rastjerala nekoliko hiljada prosvjednika. Policija je takodjer izvršila raciju danas u toku dana, na urede organizatora prosvjeda.

Kosovski Albanci su izašli na proteste zbog nezadovoljstva planom Martija Ahtisaarija, koji ne daje punu neovisnost ovoj srbijanskoj pokrajini.

Istodobno i vlasti u Beogradu odbijaju plan, insistirajući na tome da je Kosovo integralni dio njihove države.
U Brusselsu je UN-ov izaslanik za Kosovo i autor plana, finski diplomata Marti Ahtisaari, predstavio ministrima vanjskih poslova Unije svoj plan. Sam plan je podijelio i zemlje unutra Unije, s obzirom da Cipar, Rumunjska, Španjolska, i Grčka, izražavaju strah da bi davanje velike autonomije Kosovu moglo poslužiti kao presedan za druge regione u Evropi.
 
Prishtinë, 13 shkurt - Kryeministri i Kosovës, Agim Çeku ka pranuar dorëheqjen e Ministrit të Punëve të Brendshme, Fatmir Rexhepi duke e cilësuar atë si akt moral. Kryeministri e quajti këtë veprim të ministrit Rexhepi sakrificë në dobi të popullit të Kosovës, ndonëse siç tha ai, sipas ligjeve në fuqi ministri i Punëve të Brendshme nuk mund të ketë përgjegjësi direkte për humbjen e jetëve të dy qytetarëve të Kosovës dhe plagosjen e dhjetëra të tjerëve gjatë protestave të së shtunës në Prishtinë.

novi ministar UP je g. blerim kuci. njega je imenovao premijer g. a. ceku. koji je inace naglasio da ministar rexhepi ne moze imati direktnu odgovornost za dogadjaj, znaci cisto moralni akt.
 
DellBoy-011:
Foliraža, nije reagovala kosovska policija već medjunarodna

Folovi, to nam valjda pokazuju kako su šiptarske vlasti veće demokrate od one Slobine, koliko je Srba dobilo po pi*ki i niko nikada nije dao ostavku...

Ili je EU-barabama stalo do svakoga šipka, nema veze što tamo od tih šipaka ginu i Srbi, tada nisu tražili ostavku toga ministra.....
 
adem_ks:
Prishtinë, 13 shkurt - Kryeministri i Kosovës, Agim Çeku ka pranuar dorëheqjen e Ministrit të Punëve të Brendshme, Fatmir Rexhepi duke e cilësuar atë si akt moral. Kryeministri e quajti këtë veprim të ministrit Rexhepi sakrificë në dobi të popullit të Kosovës, ndonëse siç tha ai, sipas ligjeve në fuqi ministri i Punëve të Brendshme nuk mund të ketë përgjegjësi direkte për humbjen e jetëve të dy qytetarëve të Kosovës dhe plagosjen e dhjetëra të tjerëve gjatë protestave të së shtunës në Prishtinë.

novi ministar UP je g. blerim kuci. njega je imenovao premijer g. a. ceku. koji je inace naglasio da ministar rexhepi ne moze imati direktnu odgovornost za dogadjaj, znaci cisto moralni akt.

Puno teksta a malo prevoda...
 
Učlanjen:: 07.01.2007.
Poruke: 342 Re: Ostavka ministra unutarnjih poslova Kosova

--------------------------------------------------------------------------------

Prishtinë, 13 shkurt - Kryeministri i Kosovës, Agim Çeku ka pranuar dorëheqjen e Ministrit të Punëve të Brendshme, Fatmir Rexhepi duke e cilësuar atë si akt moral. Kryeministri e quajti këtë veprim të ministrit Rexhepi sakrificë në dobi të popullit të Kosovës, ndonëse siç tha ai, sipas ligjeve në fuqi ministri i Punëve të Brendshme nuk mund të ketë përgjegjësi direkte për humbjen e jetëve të dy qytetarëve të Kosovës dhe plagosjen e dhjetëra të tjerëve gjatë protestave të së shtunës në Prishtinë.

prishtina 13.februar- "glavni" ministar kosova, agim ceku prihvatio je ostavku ministra unutrasnjih poslova, f. rexhepija, navodeci da cinjenicu kao moralni akt. "glavni" ministar je nazvao ovaj cin ministra rexhepija zrtvom u korist naroda kosova, posto kako je on naveo, po zakonu na snazi, ministar U P ne moze snositi direktnu odgovornost za gubitak zivota dva gradjana kosova i ranjavanje desetina drugih tokom subotnjih demonstracija u prishtini.

ne verujem da sam propustio neko slovo
 
adem_ks:
unutrasnjih poslova, f. rexhepija, navodeci da cinjenicu kao moralni akt. "glavni" ministar je nazvao ovaj cin ministra rexhepija zrtvom u korist naroda kosova, posto kako je on naveo, po zakonu na snazi, ministar U P ne moze snositi direktnu odgovornost za gubitak zivota dva gradjana kosova i ranjavanje desetina drugih tokom subotnjih demonstracija u prishtini.

U demokratiji, i po zakonu, ministar MUP-a snosi odgovornost ako su oni poginuli jer su recimo njemu podređeni policajci prekršili pravilo službe, prekoračili ovlasti itd....Jel' on ispitao okolnosti, ili samo lupeta, kao mnogi ministri i premijeri....
 
fosilvaso:
Zato ti navijaš za nezavisno Kosovo i fotelju u EU Veću i UN-u, još ako znaš i engleski, trebaće oni onda dosta prevoditelja za albanski jezik........U prevodu, i zbog toga NEĆETE dobiti nezavisnost....Ajde dečko, o*ladi....

a sto se ti bunis, pa neces ti da me placas... a znam po malo i engleski [doduse danas ga ovde svako zna] i rumunski i hrvatski i bosanski i crnogorski i...
 
adem_ks:
a sto se ti bunis, pa neces ti da me placas... a znam po malo i engleski [doduse danas ga ovde svako zna] i rumunski i hrvatski i bosanski i crnogorski i...

Naravno da ću i ja to plaćati, plaćam porez, RH od toga vraća kredite, od toga se plaćaju i te stvari.....Imam valjda pravo glasa po pitanju trošenja i moje love!
Ima bre da im sve po spisku u UN-u jer troše novce bez veze, a milijarda ljudi nema pitku vodu, gladuje, raja po svetu crkava kao muve.....a oni za prevodioce.....mrš, belosvetske barabe...
 

Back
Top