Jeet Kune Do

Uroš77285

Početnik
Poruka
19
Da li iko ima knjigu koju je Bruce Lee napisao zove se Jeet Kune Do ja bih da je kupim ili bar kopiju da mi posaljete.
Moze li mi neko reci kakva je to borilacka vestina i ima li negde kod nas da se trenira???
Pozdrav ;)
 
Ima knjiga a imas i klub koji se bavi Jeet Kun doom,ima ga i u BG i u Pancevu...

zaceo ga je Brus li,koji je prvo ucio wing chun,ali zbog prelaska u Ameriku nije mogao da nastavi da ga uci...

ja treniram wing chun i mislim da je to efikasnija vestina,mada to je moje misljenje jel te :)

24 februara u Pancevu je zakazano "ratnicko vece" na kojem se medju ostalim vestinama mogu videti i wing chun i jeet kun do pa ako mozes ti dodji...ostale informacije mogu ovde a mogu i direktno na email ratnik13@panet.co.yu
 
bruce lee je napiso 4 ili pet knjiga o jeet kune do-u ti verovatno misliš na knjigu tao of jeet kune do ... Veštinu najbolje možeš da opišeš kao kung fu-MMA , bruce lee je prvi koji je ubacio sve vidove borbe u trening i nebi reko da je veština zastrarela jer je glavna filozofija da se stalno uče nove i tehnike stalni razvoj tako da danas imaš jun fan jeet kune do (originalno kako je treniro bruce lee) i jeet kune do koji se "razvija" tj upotrbljava i tehnike iz drugih borilačkih veština u suštini mma, pozdrav 8)
 
Uroš:
Da bas mislim na tu knjugu Tao of jeet kune do :) . Ima li u srbiji mesto gde se JKD moze trenirati ili sta mu je najvise slicno?? Pozdrav
ja sam trenirao u bg, treneri se zovu igor i zika, ranije je to bilo kod sajma na senjaku viktora Igoa 4 i forsira se MMA, dolazili su jedno vreme pele i tasmanijski djavo......
tehnike su super, radi se sparing, bio sam zadovoljan dok sam trenirao, ali posle sam presao na bjj.....
probacu da iskopak kontakt telefon, ne znam da li su i dalje na senjaku
 
Nisu!
Sada su na Crvenom Krstu, u O.S "Sinisa Nikolajevic", u Timockoj ulici.
Treninzi su utorkom i cetvrtkom od 18.30-20h, a subotom i nedeljom od 16. U ustini, Igor je ostao sam kao instruktor, jer je Zika zahvaljujuci povredama, obavezama itd. prestao da drzi treninge.
u sustini, pristup radu i dalje najvise lici na MMA, odnosno to je ono sto u Americi zovu "functional JKD", ciji su najistaknutiji predstavnici SBG ekipa na celu sa MAtt-om Thornton-om i u dobroj meri Burton Richardson i njegova JKD Unlimited ekipa.
za vise informacija pogledajte www.cfc-jkd.org.yu
ps
E. sad sam ukonto ko je Clyde ;)
 
Pozdrav svima. Video sam nekoliko odgovora na to šta je Jeet Kune Do i nijedan nije valjan. Ne može se reći da je najsličniji Vin Čunu. Zapravo, JKD se bazira na tri glavne komponente - Vin Čunu, boksu i mačevanju!
Udarci nogom se dosta baziraju na tajlandskom boksu i kik-boksu - kik-boks je zapravo dominirao u počecima. Što se tiče MMA, to je već veština za sebe, iako je u početku predstavljala mešavinu raznih veština. O evoluciji, potpuno je pogrešno ono što je neko napisao da je MMA bolji od JKD-a ili napredniji. Ne radi se o veštini, već o sportisti ili borcu (na kraju krajeva, JKD nije sport već borilačka, ulična veština). Ne postoje turniri JKD-a u svetu, nigde. Borci JKD-a se takmiče na MMA i drugim turnirima prema pravilima tih sportova. JKD je veština za ulicu koja ne poznaje pravila.

Pozdrav!
 
Tacno tako, JKD je stvoren za ulicnu primenu. MMA je mozda najbolja i najsurovija Sportska varijanta borenja ali nije podobna za slabije i nije u fokusu brza odbrana i bezanje.
JKD obuhvata rad i taktiku protiv vise napadaca, ozbiljni treneri JKD-a takodje ukljucuju u trening svakodnevnu odecu, uzak prostor kao javni prevoz, stepeniste, mracna ulica itd.
Sve u evemu su MMA i JKD dva razna pojma.
A JKD i Wing Chun nemaju mnogo zajednickih tacaka, pogotovo ne u poslednjim godinama stvaranja JKD -a. Izbacen je Chi Sao a forme se nikada i nisu poducavale pod nazivom JKD.
 

Back
Top