OSLOBODJENJE vs OKUPACIJA

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

adem_ks

Buduća legenda
Banovan
Poruka
33.624
zasto se na kosovu [najvecem delu] upotrebljava rec oslobodjenje, kada se spomene 1998 g. dok kod vas okupacija? zasto svet kaze da je morao intervenisati radi oslobodjenja mog naroda od srbije, a srbi kazu, da su oni [EU, NATO] okupirali kosovo. ista "zbunjujuca" terminologija se upotrebljava kod srba i kada su drugi delovi EX juge u pitanju.kod srba, ONI su "rusili" jugu ["oni" mi se oslobodili, i sl sa svakom "izdajnickom" repoblikom]. zasto????
 
То је окупација дела територије суверене државе Србије. Окупација траје незванично од 1998. а званично од лета 1999. и трајаће на велику жалост. По мени ДА повратак КиМ у оквире Србије али НЕ и интеграција скоро 2 милиона Албанаца у српску државу.
 
adem_ks:
zasto se na kosovu [najvecem delu] upotrebljava rec oslobodjenje, kada se spomene 1998 g. dok kod vas okupacija? zasto svet kaze da je morao intervenisati radi oslobodjenja mog naroda od srbije, a srbi kazu, da su oni [EU, NATO] okupirali kosovo. ista "zbunjujuca" terminologija se upotrebljava kod srba i kada su drugi delovi EX juge u pitanju.kod srba, ONI su "rusili" jugu ["oni" mi se oslobodili, i sl sa svakom "izdajnickom" repoblikom]. zasto????


vidiš

to se i ja pitam

izgleda da smo mi svi u krivu
a ti pojedini Srbi jedini u pravu

jer vjerujem da u Srbiji (u to sam se i uvjerio) postoje masa ljudi (koji baj-d-vej nisu izašli na izbore) ne koriste pojmove koje si naveo
 
Pa to je zato shto svako shiri svoju propagandu.
Za Srbe je u vezi Kosova okupacija za Albance oslobodjenje.
Za Hrvate je proterivanje Srba oslobodjenje za Srbe etnichko chishtjenje.
Klasichna situacija stavljanja odredjenog chinjenichkog stanja u kontext nacionalnih interesa svoje nacije.
I zashto ti mislish da je bash tvoja "istina"istinitija od tudje?
 
pa zato so je KIM dio Srbije,a ne neki nedefinisani "cardak ni na NEBU NI NA ZEMLJI" I VI SIPTARI TO JAKO DOBRO ZNATE,ZNATE DA NISTE SVOJI NA SVOME NEGO DA STE NA TUDJEM I DA CE jednom-prije -ili kasnije doci vrijeme da "polozite racune"za sva zvjerstva koja na KIM,toj koljevci Srba,radite vec dugo vremena.
 
kyoatia:
vidiš

to se i ja pitam

izgleda da smo mi svi u krivu
a ti pojedini Srbi jedini u pravu

jer vjerujem da u Srbiji (u to sam se i uvjerio) postoje masa ljudi (koji baj-d-vej nisu izašli na izbore) ne koriste pojmove koje si naveo

ma znam ja to, pa ja skoknem tamo jednom ili dva puta godisnje, nego ovde su glasni oni drugi pa rekoh da cujem njih
 
Enfroz2891.:
Pa to je zato shto svako shiri svoju propagandu.
Za Srbe je u vezi Kosova okupacija za Albance oslobodjenje.
Za Hrvate je proterivanje Srba oslobodjenje za Srbe etnichko chishtjenje.
Klasichna situacija stavljanja odredjenog chinjenichkog stanja u kontext nacionalnih interesa svoje nacije.
I zashto ti mislish da je bash tvoja "istina"istinitija od tudje?


jel to mene prozivaš?

ako jest
reći ću ti sljedeće
svaka od bivših republika je imala PRAVO Ustavom SFRJ na samostalnost
uostalom zašto se vi dan danas još ne zovete Jugoslavija
ako vam toliko mio taj naziv?!?!

nadalje
bilo kakvo protjerivanje je protjerivanje

samo bi se i tu dalo diskutirati
politika Hrvatske 95 nije bila protjerivanje Srba iz Krajine nego vraćanje teritorije
a to što ih je Mladić prestrašio da će im se svašta dogoditi ako ostanu u krajini pa ljudi se spakirali na traktore i otišli do mogu njemu zahvaliti

s druge strane...
zločina je nesumljivo u akciji Oluja bilo
i za to trebaju oni koji su ih počinili NAJSTROŽE odgovorati
jer politika nije bilo etničko čišćenje nego povrat teritorije


da je bilo etničko čišćenje tada svijet nebi bio uz nas a ni velik broj Hrvata za tu akciju (uključujem i sebe u to)
 
Enfroz2891.:
Pa to je zato shto svako shiri svoju propagandu.
Za Srbe je u vezi Kosova okupacija za Albance oslobodjenje.
Za Hrvate je proterivanje Srba oslobodjenje za Srbe etnichko chishtjenje.
Klasichna situacija stavljanja odredjenog chinjenichkog stanja u kontext nacionalnih interesa svoje nacije.
I zashto ti mislish da je bash tvoja "istina"istinitija od tudje?

ma ne, ja to nikada ne mislim, hocu reci nemam ja monopol na tu istinu.... nego je problem da nas ima "mnogo" koji "gresimo" u odnosu na VAS
 
goxy:
Ademe ti bas mutis vodu....Nisam bas siguran koja ti je namera....Pratio sam neke tvoje komentare na sajtu ''Politike'' i ok su....Ovde si nekako kurazniji :-)

DA MUTIM VODU??? ne bih rekao ali... i "tamo" i ovde sam isti, mada ovde malo otvoreniji, mislim nema cenzure, ali kao i uvek, ne volim "patrijote" koji se stalno busaju, pa ma kakve vere, boje ili nacije bili. nekako sam alergican na takve...*ebi ga [ih]
 
:lol:Vidi ga kako se digo....
Pa naravno,nije etnichko chishtjenje kada se vecinsko stanovnishtvo iseli sa jedne teritorije pod naletom neprijateljkski nastrojene vojske....to je mirno preseljenje,da,da...:lol:
Kakve veze ima koga podrzava svet?Svet nekog podrzava iz svog interesa a ne jer je to shto taj radi moralno ispravno.
Mozesh ti ovde da prichash shta hocesh i da se busah raznim argumentacijama ali sushtina je da je pod naletom Hrvatske vojske 260 000 ljudi pobeglo sa dela teritorije na kojoj su bili apsolutna vecina,i to 260 000 ljudi pripadnici samo jedne etnichke grupacije.Ako to nije etnichko chistjenje ja onda ne zna shta jeste.:lol:A ako nije bilo namere,pa ja ne znam kako se to utvrdjuje:lol?Milosevic je imao nameru da proteruje Albance sa Kosova 1999.,a Tudjmani nije imao da proteruje Srbe 1995.,...reko Klinton,treba mu verovati.:lol:
 
adem_ks:
ma ne, ja to nikada ne mislim, hocu reci nemam ja monopol na tu istinu.... nego je problem da nas ima "mnogo" koji "gresimo" u odnosu na VAS
Pa znash kako ...Volter je rekao"History is a lie most comonly agreed upon"..isto vazi i za istinu.To shto vas svet podrzava trenutno ne znachi da to radi zbog toga shto ste apsolutno i u vezi svega u pravu.
 
Enfroz2891.:
:lol:Vidi ga kako se digo....
Pa naravno,nije etnichko chishtjenje kada se vecinsko stanovnishtvo iseli sa jedne teritorije pod naletom neprijateljkski nastrojene vojske....to je mirno preseljenje,da,da...:lol:
Kakve veze ima koga podrzava svet?Svet nekog podrzava iz svog interesa a ne jer je to shto taj radi moralno ispravno.
Mozesh ti ovde da prichash shta hocesh i da se busah raznim argumentacijama ali sushtina je da je pod naletom Hrvatske vojske 260 000 ljudi pobeglo sa dela teritorije na kojoj su bili apsolutna vecina,i to 260 000 ljudi pripadnici samo jedne etnichke grupacije.Ako to nije etnichko chistjenje ja onda ne zna shta jeste.:lol:A ako nije bilo namere,pa ja ne znam kako se to utvrdjuje:lol?Milosevic je imao nameru da proteruje Albance sa Kosova 1999.,a Tudjmani nije imao da proteruje Srbe 1995.,...reko Klinton,treba mu verovati.:lol:

gle neda mi se natezati

ti budi uvjerenja da je "ceo svet protiv vas"
a kad porasteš i shvatiš da nije tako
proći će godina i godina
a moda i koja decenija...
nema veze


poživio ti meni i sto samo da shvatiš :-D
 
adem_ks:
zasto se na kosovu [najvecem delu] upotrebljava rec oslobodjenje, kada se spomene 1998 g. dok kod vas okupacija? zasto svet kaze da je morao intervenisati radi oslobodjenja mog naroda od srbije, a srbi kazu, da su oni [EU, NATO] okupirali kosovo. ista "zbunjujuca" terminologija se upotrebljava kod srba i kada su drugi delovi EX juge u pitanju.kod srba, ONI su "rusili" jugu ["oni" mi se oslobodili, i sl sa svakom "izdajnickom" repoblikom]. [B]zasto[/B]????

Moze to malo konkretenije?

Mislim, na koje druge republike mislis, kada kazes da ih Srbi smatraju
okupiranim?

Mene vise brine sto se VI "Albanci" smatrate okupiranim od MZ pa
tu i tamo kada Vam se nadigne ( a izgleda da Vam se cesto nadize)
popalite neke crkve, ali se i samoubijate..

Ste Vi neki naslednici onih Harakiri likova?
 
samo bi se i tu dalo diskutirati
politika Hrvatske 95 nije bila protjerivanje Srba iz Krajine nego vraćanje teritorije
a to što ih je Mladić prestrašio da će im se svašta dogoditi ako ostanu u krajini pa ljudi se spakirali na traktore i otišli do mogu njemu zahvaliti

Ma nemoj?!Zato ste proterali oko pola miliona Srba iz Krajine,a one koji su ostali ste poubijali na najgori moguci nacin.Ima snimaka u kojem vasi "hrabri" vojnici sa muslimanima ubijaju izbeglice od kojih su vecina bili starci,zene i deca.Kao drugo, avioni NATO pakta su bombardovali polozaje srpske artiljerije,a vi ste samo usli u Krajinu koja je bila prazna.I to vasa pobeda?Pitam se kako biste prosli da niste imali pomoc NATO pakt i Ameriku?Sta bi se desilo da niste cvileli njima za pomoc.Jer 4 godine iskustva govore da sam u pravu.K_urac biste vi usli u Krajinu....
I jeste Mladic bio u pravu.Znamo mi sta su Hrvati bili u drugom svetskom ratu.Jer taj vas nacisticki gen se ne gubi.Treba li da se prica o gatackom polju,o jamama kod Gacka 1941.?O Bozicu 1942.koji su nam pripadnici tvog naroda onako lepo cestitali.O Jasenovcu,o deci Kozare,o Staroj Gradiski?Ne stoji dzabe natpis na jednoj katedrali u Nemackoj "Sacuvaj me Boze kuge,gladi i Hrvata"....Misli o tome.....
I zapevaj malo svoju pesmicu u znak zahvalnosti Necima kao ona vasa pevaljka 1991.
Kako bese ide...Danke Deutschland?
 
deki12345:
samo bi se i tu dalo diskutirati
politika Hrvatske 95 nije bila protjerivanje Srba iz Krajine nego vraćanje teritorije
a to što ih je Mladić prestrašio da će im se svašta dogoditi ako ostanu u krajini pa ljudi se spakirali na traktore i otišli do mogu njemu zahvaliti

Ma nemoj?!Zato ste proterali oko pola miliona Srba iz Krajine,a one koji su ostali ste poubijali na najgori moguci nacin.Ima snimaka u kojem vasi "hrabri" vojnici sa muslimanima ubijaju izbeglice od kojih su vecina bili starci,zene i deca.Kao drugo, avioni NATO pakta su bombardovali polozaje srpske artiljerije,a vi ste samo usli u Krajinu koja je bila prazna.I to vasa pobeda?Pitam se kako biste prosli da niste imali pomoc NATO pakt i Ameriku?Sta bi se desilo da niste cvileli njima za pomoc.Jer 4 godine iskustva govore da sam u pravu.K_urac biste vi usli u Krajinu....
I jeste Mladic bio u pravu.Znamo mi sta su Hrvati bili u drugom svetskom ratu.Jer taj vas nacisticki gen se ne gubi.Treba li da se prica o gatackom polju,o jamama kod Gacka 1941.?O Bozicu 1942.koji su nam pripadnici tvog naroda onako lepo cestitali.O Jasenovcu,o deci Kozare,o Staroj Gradiski?Ne stoji dzabe natpis na jednoj katedrali u Nemackoj "Sacuvaj me Boze kuge,gladi i Hrvata"....Misli o tome.....

(podebljano) ej nisi li ti malo kontradiktoran sam sebi!?

drugi tvoj "psalam" nebih ni komentirao
 
Није ЕУ и НАТО дошао на Космет да вас "ослободе" и није дошао понајмање због вас.Они су дошли ради својих интереса, и наравно дошли су на тај начин што су окупирали туђу територију јер су војно најјача сила на свету.Е сад, што наши политичари нису били визионари и што нису гледали мало више у будућност дозволили су да све то прође на онакав начин као што је било 99-те.Да је на место таквих наших слепаца био неко виспренији и лукавији неби вама пало на памет да радите ово што радите у последњих десет година...., гарант !
 
проф.Гроф
Registrovan korisnik
"Они су дошли ради својих интереса"

jedan moj drug se zaposlio, i sav radostan, javlja mi juce lepu vest... sada cu ja da mu kaze "ma nije te onaj primio da bi tebi bilo dobro vec da bi te iskoristio... ma napustaj posao odmah... ne daj kapitalistima [privatnik, plata oko 400 e.] da te iskoriste..ccccc
 
ej nisi li ti malo kontradiktoran sam sebi!?

drugi tvoj "psalam" nebih ni komentirao

Sto se tice prvog itekako je bilo tako....Pobili ste sve one koji su ostali...uglavnom babe i dede...I to ste ih zive spaljivali,a pogledaj na youtube.com sta su vase crne mambe radile izbeglickoj koloni.O avionima NATO pakta prica se zna...Zna se i da ste usli u praznu Krajinu,ako izuzmemo dede i babe koje ste poklali i zapalili....Hrabra vojska nema sta.
O Drugom svetskom ratu bolje cuti,jer se zna sta ste bili....I zna se da su vasi hrabri vojnici(ustase)isli u Staljingrad,i na sve u svemu istocni front.Bojis se istine je li o drugom svetskom ratu?Zna se ko ste bili tada i na cijoj ste strani bili....Natpis na katedrali isto postoji....
 
adem_ks:
проф.Гроф
Registrovan korisnik
"Они су дошли ради својих интереса"

jedan moj drug se zaposlio, i sav radostan, javlja mi juce lepu vest... sada cu ja da mu kaze "ma nije te onaj primio da bi tebi bilo dobro vec da bi te iskoristio... ma napustaj posao odmah... ne daj kapitalistima [privatnik, plata oko 400 e.] da te iskoriste..ccccc


Ово нема везе са оним што сам ја написао а најмање има везе са овом темом....
Није у питању колика је плата и хоћеш ли боље да живиш , него је у питању да су НАТО и ЕУ дошли на Космет и извршили окупацију само ради својих интереса а не да би ослободили тамо некакав народ.А што се тиче плате од 400 е кажи твом другу да ћу ја да му дам и 800 е само да ти одврне осигураче увек када хоћеш овде да постујеш.....Ето видиш , то је мој интерес! :lol:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top