KA EU SAMO UZ SARADNJU S HAGOM

Mit dunavskih rusalki

Zainteresovan član
Poruka
416
KA EU SAMO UZ SARADNJU S HAGOM
Izvor:B92, FoNet, Beta

Brisel, Beograd -- Pregovori sa Srbijom biće obnovljeni kad nova vlada dokaže rešenost za punu saradnju s Hagom, kažu šefovi diplomatija EU.

Šefovi diplomatija Evropske unije razgovarali su u Briselu o evropskoj budućnosti Srbije, kao i o predlogu rešenja statusa Kosova. Ministar inostranih poslova Francuske Filip Dust-Blazi rekao je da su se šefovi diplomatija EU saglasili da se Srbiji jasno zagarantuje perspektiva uključivanja u Uniju, ali je potrebno da nova vlada preduzme konkretne korake u saradnji s Tribunalom za ratne zločine.

Francuski ministar je naglasio da je važno podržati demokratske snage u Srbiji, da treba pomoći predsedniku Srbije Borisu Tadiću i da se "niko ne sme osetiti poniženim". Dodao je da se očekuje da se u pro evropsku vladu uključi i lider DSS-a Vojislav Koštunica, za koga je Dust-Blazi primetio da nije primio Martija Ahtisarija.

Zamoljen da precizira da li će zeleno svetlo za obnovu pregovora EU-Srbija biti dato čim se formira nova vlada u Beogradu, Dust-Blazi je uzvratio da nova srpska vlada mora dokazati da u Srbiji deluju demokratija, pravosudje, pravna država i da se sprovode reforme.

U te reforme, prema njegovim rečima, svakako spada i dostizanje pune saradnje s Haškim sudom.

Evidentno je da je Tadić a samim tim i DS ona snaga za koju se procenjuje da je demokratski i evropski orijnetisana, što se za DSS ne bi moglo reći da ima taj tretman u EU. Istovremeno jasno je stavljeno do znanja da Koštuničini gafovi nisu sa simpatijama primljeni u EU.
Uslovi kao što su: demokratija, pravna država,m pravosudje i td... jasno ukazuju da toga u Srbiji još nema u zadovoljavajućoj meri a što se može staviti na teret Koštunici i njegovoj DSS.
 
Sta znaci rec "saradnja"?
Ako "saradnja" znaci saradjivati, onda je sasvim ocigledno da Srbija saradjuje sa Hagom.
A ako "saradnja" znaci: "Vi imate da uradite sve sto mi zatrazimo od vas, bilo to moguce ili nemoguce, a mi prema vama nemamo nikakvih obaveza.", onda ja priznajem da ne znam sta znaci rec "saradnja".
 
Mit dunavskih rusalki:
Francuski ministar je naglasio da je važno podržati demokratske snage u Srbiji, da treba pomoći predsedniku Srbije Borisu Tadiću i da se "niko ne sme osetiti poniženim". Dodao je da se očekuje da se u pro evropsku vladu uključi i lider DSS-a Vojislav Koštunica, za koga je Dust-Blazi primetio da nije primio Martija Ahtisarija.
[/B]

Koštunica imitira loše poteze izvesnog pokojnog političara...
 
Iron Lord:
Mislio sam na nekog ko je odbijao važne kontakte zbog čega nam se olupalo o glavu posle...
Слажем се.Председник и премијер немају право да одбију посете страних државника и функционера,изузев у рату,или ако су здравствено спречени.8-)
 
Идемо ми да сами ову земљу уредимо како треба. Ионако нас никад неће номиновати за партнере. А Хаг се растура за још три године. Онда је и та прича завршена.
 

Back
Top