MOZE LI IKO DA MI OBJASNI...
Prikazujem rezultate 1 do 6 od 6

Tema: MOZE LI IKO DA MI OBJASNI...

Guest

Podrazumevano MOZE LI IKO DA MI OBJASNI...

Kad nisam na internetu, sam od sebe kompjuter mi se konektuje svakih par minuta! To me stvarno, jako jako izludjuje! Pomagajte!!!
    Pozdrav svima!

Herkules.
    Guest

Podrazumevano

Pa verovatno ti je usao virus u kompjuter

Zainteresovan član
    Učlanjen
    22.10.2003.
    Reputaciona moć
    55

Podrazumevano

Ima više načina da sprečiš kompjuter da se 'sam' povezuje na Internet
    u Start->Settings->Controla Panel->Internet Options u 'listu' Connections čekiraš Never dial a connection, ovo bi trebalo da spreči automatsko aktiviranje konekcije,
    Izbriši password iz konekcije i otkači Save password, moraćeš da kucaš svaki put kad budeš hteo da uspostaviš konekciju ...

Ovo su samo privremeni načini (i važi samo ako je/su u pitanju tvoja/e konekcija/e, ako si 'zakačio neki auto dialer stvar je sasvim drugačija)
    najbitnije je da utvrdiš koji to program aktivira i uspostavlja konekciju kako bi trajno rešio taj problem ...

Za detalnija objašnjenja daj malo više detalja ... koji je Windows u pitanju, otkad se to dešava ...

Ovo pitanje si trebao da postaviš u 'Softver' ili u 'Operativni sistemi' ...

Neverni Toma
    Guest

Podrazumevano lepse je bez...

mozda i moze, ali nece!

Guest

Podrazumevano

Citat Original postavio kvazimodo
    Ima više načina da sprečiš kompjuter da se 'sam' povezuje na Internet
    u Start->Settings->Controla Panel->Internet Options u 'listu' Connections čekiraš Never dial a connection, ovo bi trebalo da spreči automatsko aktiviranje konekcije,
    Izbriši password iz konekcije i otkači Save password, moraćeš da kucaš svaki put kad budeš hteo da uspostaviš konekciju ...

Ovo su samo privremeni načini (i važi samo ako je/su u pitanju tvoja/e konekcija/e, ako si 'zakačio neki auto dialer stvar je sasvim drugačija)
    najbitnije je da utvrdiš koji to program aktivira i uspostavlja konekciju kako bi trajno rešio taj problem ...

Za detalnija objašnjenja daj malo više detalja ... koji je Windows u pitanju, otkad se to dešava ...

Ovo pitanje si trebao da postaviš u 'Softver' ili u 'Operativni sistemi' ...
    Znam da je ovo trebalo negde drugde da pitam ali, sta sad…Nadam se da nije velik problem!
    U Control Panelu je vec sve namesteno kako si rekao.I dalje se konektuje.
    U pitanju je WindowsXP. Desava se vec dosta dugo, virus sigurno nije u pitanju. To se dogadja od kada mi je sestra cackala po racunaru i naravno, sad ne zna (kao ni ja) da vrati na staro. Izbrisan je password kao i telefon na koji se poziva ali, i dalje pokusava vec pomenuto.
    U vezi utvrdjivanja programa koji to pokrece, vrlo rado ali ne znam kako to da utvrdim. (ne razumem se bas preterano).
    A da se ja obratim nekom ko moze da dodje i pogleda to posto imam osecaj da ovako necu nikad resiti tako dosadan problem!?

Zainteresovan član
    Učlanjen
    22.10.2003.
    Reputaciona moć
    55

Podrazumevano

Što se mene tiče nije problem to gde si postavio pitanje, samo što bi tamo više njih videlo i možda ti pomoglo.
    Ako sam dobro razumeo on samo pokušava da se konektuje a ne ostvaruje konekciju, što je na neki način dobro jer to znači da taj program pokušava da koristi tvoju konekciju tj nisi 'navukao' neki 'Dialer' koji se kači na svoj broj i pravi poveće telefonske račune.
    U principu najbolji način da se to rešiš je da to vidi neko ko se malo više razume, lakše je nego ovako na daljinu nagađati šta može da bude ...

Možeš da pokušaš nešto od sledećeg
    proveri da li su ti isključeni Windows Update, Windows Messenger, Outlook Express i u konfiguraciji Antivirus programa proveri da li ne postoji opcija za automatski update (ovu opciju ima Kaspersky, za druge nisam siguran) tj proveri da li je neki od ovih programa podešen da uspostavlja konekciju ako ona nije uspostavljena.
    Dok ne pokuša konekciju pritisneš istovremeno Ctrl+Alt+Delete, otvoriće ti se Windows Task Manager, proveri na kartici 'Apllications' listu aktivnih programa i na kartici 'Processes' listu aktivnih procesa, ako ne možeš da ih popamtiš popiši ih,
    pa kad računar pokuša konekciju uradiš isto (Ctrl+Alt+Delete) i pokušaj da ustanoviš razliku ...

Slične teme

1. Da li neko moze da mi objasni ovo?
    Autor Ved_Ran u forumu Politika
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 07.01.2008., 21:17
  2. Moze li neko da mi objasni!!!
    Autor Veki 37 u forumu Astrologija
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 06.05.2004., 23:21
  3. Ako moze neko da mi objasni?!
    Autor Leka u forumu Programiranje
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 12.04.2004., 00:32
  4. Da li neko moze da mi objasni sta je ovo???
    Autor Milow u forumu Arhiva
    Odgovora: 26
    Poslednja poruka: 19.02.2004., 15:30

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •