GDE PRESTAJE BESKRAJ

ovde svi filozofi samo gledaju ni ta ne pi[u ja cu da se potrudim da filozofiram i da budem dosadan ne mogu da se naviknem na ovu tastaturu(tipkovnicu).......tesko ti pitanje a odgovor nemam ali zato nesto spremam ustvari nista aal sam smorio samog sebe i tekst je dugacak ali ja sam ti macak..................................
 
nekad tako mislim, a nekad kao vision of disorder.....možda mislim stalno o beskraju..nesvesno...ne znam.........možda je najpribližnije ovo "beskonačnost nije negacija konačnosti"....baš lepo nosi misli, onako beskonačno....beskraj je više prostorna...a prava - beskonačna dimenzija....
 
Veliki prasak, se po meni, nije ni desio, ali to je druga tema! Uglavnom, ja bih pre rekao VECNOST, nego beskraj! Vecnost je, da tako kazem, "bozanska" kategorija, ona nema svoj pocetak ni kraj! Nju mi, ljudi, jednostavno ne moze da ni da pojmimo svojim ogranicenim umovima!
 
islandjanin:
Veliki prasak, se po meni, nije ni desio, ali to je druga tema! Uglavnom, ja bih pre rekao VECNOST, nego beskraj! Vecnost je, da tako kazem, "bozanska" kategorija, ona nema svoj pocetak ni kraj! Nju mi, ljudi, jednostavno ne moze da ni da pojmimo svojim ogranicenim umovima!

Oh mozemo...Kad udjemo u petu dimenziju...Samo, malo nas otvori svoj um za tako nesto...
 
Ono sto pocne u beskraju vremena ne opstaje na pocetku prostora i kontradiktorno je mestu gde je sve sazdano od nistavila.Ustvari beskraj je defincija ludila-ponavljanje iste radnje uz ocekivanje drugacijeg rezultata.
 
angel 021:
Meni je mnogo zanimljivija obrnuta postavka: GDE POČINJE BESKRAJ?
Kako, uostalom znati gde prestaje nešto, čiji ni početak ne znamo? Ili ga nismo svesni...

Делим твоје мишљење.

А ако бих хтела, у следећој фази, да га умножим :D , то би изгледало овако:

И "коначни свет" и "бескрај" зависе од тренутног стања свести -- у једном стању свести видиш свет као коначан, а у другом видиш бескрај. Значи, бескрај и почиње и завршава се у нашој способности да мењамо стања свести по жељи. (Управо то увежбавају Источњаци у оним својим езотеричним "школама").
 
Може то да се схвати и на другачији начин: на пример, ја тренутно седим на послу и уопште нисам свесна бескраја, што ће рећи да је "бескрају" дошао "крај" (у мојој глави) оног момента кад сам ушла у канцеларију.

Сам по себи, бескрај све време постоји, али са нашег, људског, становишта, крај бескрају дође кад ми престанемо да га будемо свесни.

А мене, ипак, највише занима моја (људска) свест о бескрају (бог је прво себи браду створио), јер ја немам ништа од тога што бескрај постоји, ако га ја нисам свесна.
 

Back
Top