Sve blizi rat Amerike i Irana

JerryRopero

Primećen član
Poruka
835
London, Brisel -- Indipendent ocenjuje da su se SAD približile ratu sa Iranom.

List piše da su se SAD, optužbom da su najviši zvaničnici u iranskoj vladi odgovorni za snabdevanje iračkih pobunjenika bombama koje su ubile 170 američkih vojnika, približile ratu sa Iranom, a da su te optužbe po tonu i kredibilitetu slične onima koje je američka vlada pre četiri godine uputila Iraku, tvrdeći da poseduje oružje za masovno uništenje.

Londonski list, kako prenosi BBC na srpskom, podseća da je Bejker-Hamiltonova komisija, u čijem sastavu su bili i demokrate i republikanci, krajem prošle godine preporučila da je pokretanje dijaloga sa Iranom i Sirijom najbolji način za rešavanje iračke krize.

Umesto toga, ističe Indipendent, predsednik Buš je krenuo potpuno suprotnim putem, svaljujući krivicu na Teheran i Damask za pogibiju američkih vojnika u Iraku.

Gardijan, pak, piše da je Bušova vlada pojačala pritisak na Iran upravo u trenutku u kojem su na razgovorima u Minhenu propali diplomatski napori da se obnove pregovori o iranskoj nuklearnoj krizi, što bi smanjilo šanse do dođe do američkih udara iz vazduha.

Amerika već jača svoje pomorske i vazduhoplovne snage u Zalivu i očigledno je da Vašington vodi politiku strateške ambivalentnosti, kako Teheran ne bi mogao da predvidi njegove namere, ali u ovom trenutku Amerika ipak nema kazus beli, zaključuje Gardijan.

EU podržala sankcije UN

Šefovi diplomatija Evropske unije podržali su primenu sankcija UN Iranu zbog odbijanja da odustane od nuklearnog programa i procesa obogaćivanja uranijuma. Članice Saveta bezbednosti UN su u decembru donele odluku o ograničenim sankcijama Iranu.

Evropski zvaničnici su se posle godine prekida pregovora juče sastali s glavnim iranskim pregovaračem o nuklearnom pitanju Alijem Laridžanijem. "To je bio dobar sastanak, ali Iran zna kakav je naš stav. Otvoreni smo za pregovore, ali Iran zna šta mi od njega tražimo", izjavio je visoki predstavnik EU za spoljnu politiku i bezbednost Havijer Solana.

Današnja odluka EU trebalo bi da znači da će se evropske vlade pridržavati sankcija UN koje podrazumevaju zabranu prodaje Iranu materijala i tehnologije koje mogu da se koriste za nuklearni program.
 
Наши кривоноги пријатељи ће да зарате и с Ираном - што да не кад су већ ту ...Да помогну браћи Иранцима да се ослободе нуклеарних програма. Скупо, брате, то за њих - а ни не знају. Увешће им демократију, женама скинути фереџе . Прави хуманитарци. Кад су могли и малој Србији да "помогну" што не би и тамо где има нафте - поготову оне која још није под њиховим шапама.
Каубој Џими опет језди ....
 
Lacibg:
Наши кривоноги пријатељи ће да зарате и с Ираном - што да не кад су већ ту ...Да помогну браћи Иранцима да се ослободе нуклеарних програма. Скупо, брате, то за њих - а ни не знају. Увешће им демократију, женама скинути фереџе . Прави хуманитарци. Кад су могли и малој Србији да "помогну" што не би и тамо где има нафте - поготову оне која још није под њиховим шапама.
Каубој Џими опет језди ....


Ne znam za vas ljudi ali ja sam u ovom pitanju na strani Amera...
 
Sentimentalna budala:
Ne znam za vas ljudi ali ja sam u ovom pitanju na strani Amera...

Budi objektivniji, znam da si ljut na Amere radi njihove podrške Ujama, balijama i šipcima...ali znaj, to u osnovi nije išlo na štetu srpskog naroda nego je bilo protiv one umiruće aždaje od tiletovog trulog režima, izvinjavam se kolateralnim žrtvama...
 
Sentimentalna budala:
Ne znam za vas ljudi ali ja sam u ovom pitanju na strani Amera...
Поштено колега. Само објасни разлоге. Може да има Индија, може Пакистан, Северна Кореја, Руси, Амери, Кина, Британија - а Иранци су луди? Ко суди да ли је неко луд или није ? Ја јесам за Глобално разоружавање, поштовање међународних закона, мир у свету итд.(ко на избору за лепотицу). Међутим, чињеница је да је данас, још увек униполаран свет - један газда, полицајац, заправо бандит. Прво то да решимо, па онда даље.
 
fosilvaso:
Dobro, lapsus, trebalo je ovako napisati: to u osnovi nije bilo upereno protiv srpskog naroda
Ја бих рекао да у емотивном смислу није против Срба - нема емоција у политици, бар тако кажу. Али политички (интересно) јесте против Срба.
Раз*ебати СФРЈ можеш само ако развалиш оне (Србе) који су чинили половину целокупног становништва те земље - дакле највећег и најјачег. Да се заиста хтело само развалити комунизам - могло је и без милион српских избеглица, много мртвих и унесрећених. Они су хтели баш да нас "намрве" што више - да нас ослабе максимално. Да не говорим о дуготрајној последици мржње Срба, Хрвата и Муслимана. Врло добро су знали шта раде.
 
Lacibg:
Ја бих рекао да у емотивном смислу није против Срба - нема емоција у политици, бар тако кажу. Али политички (интересно) јесте против Срба.
Раз*ебати СФРЈ можеш само ако развалиш оне (Србе) који су чинили половину целокупног становништва те земље - дакле највећег и најјачег. Да се заиста хтело само развалити комунизам - могло је и без милион српских избеглица, много мртвих и унесрећених. Они су хтели баш да нас "намрве" што више - да нас ослабе максимално. Да не говорим о дуготрајној последици мржње Срба, Хрвата и Муслимана. Врло добро су знали шта раде.

U planu rasturanja juge nije bilo ništa određeno o milonu srpskih izbeglica, to su se Uje i balije ubacile sa svojim 'sitnim' interesima i 'iljadugodišnjim snovima...

Mržnje je bilo i pre, samo je iskorištena za plan gaženja aždaje....
Uostalom, sada smo manje više svako u svojoj državi, može svako da mrzi koliko hoće bilo koga u susednoj državi, šta mu to vredi....
 
Ajd' da se ponovim. Klasicnog rata nece biti vazdusni udari, mozda cak i sa taktickim nuklearnim naoruzanjem po postrojenjima. Otprilike za sest meseci do kraja godine. Pri kraju godine ce v erovatno biti neki pokusaj upada kopneno ali neka veca invazija bar prema sadasnjim procenama nije moguca.
 

Back
Top