Povika na Ahtisarija a srpski komunisti odavno raskcmise Kosovo i Metohiju

sever.sena

Obećava
Poruka
75
Svaki razuman gradjanin siromasne zemljice Srbije (na brdovitom Balkanu) ocekuje da ce srpski i albanski narod u skoroj buducnosti naci resenje za Kosovo i Metohiju na obostrano zadovoljstvo. Nazalost, vecina srpskih politicara zajedno sa svojim beogradskim medijima kreirali su jednu neprilicnu i, rekao bih, i nepravednu halabuku protiv izaslanika UN g-dina Ahtisarija, NATO-a, EU-e i SAD-e a u vezi predloga g-dina izaslanika za resavanje kosovskometohijskog problema. Naime, Srbi, njihovi politicari i navedeni mediji namerno ili nenamerno slede kurs “slabo pamtim brzo zaboravljam” a sto su dokazali nebrojeno puta u svojoj modernoj istoriji. U tom smislu, setio bih se davne 1961 ili 1962 godine kada sam, kao student, u ondasnjoj americkoj citaonici u knez Mihajlovoj, procitao clanak jednog od uglednijih novinara americkog dnevnog lista Christian Science Monitor-a (inace veoma konzervativnog) koji upozorava Srbe da ako nastave sa svojim sluganskim dodvovaranjem drugu marsalu Titu ostati jednog dana bez Kosova i Metohije! To su oni isti Srbi koji su podarili svom voljenom Marsalu cuvenu krilaticu: “I posle njega-On!”
Naravno, svaki razuman gradjanin Srbije, takodje, zna da je celu ujdurmu oko Kosova i Metohije “zamesio” Marsal a zdusno su mu u tome pomagali srpski komunisti, t. j. vecina Srba. A njih je bilo vise nego u svih ostalih naroda zajedno tkzv. Titove Jugoslavije. Sve su to oni radili ne zaradi ljubavi prema, ne daj Boze, marksizmu ili Marsalu vec zato jer su imali mnogostruke koristi i privilegije! A Tito je bio "na celu kolone" i “terao” po svome... Prema tome, nije kriv g-din Ahtisari, niti NATO, niti EU a, naravno, ni SAD-e vec srpski komunisti tj. Srbi. To niko od srpskih politicara i medija ne spominje jer su vecina njih vrli potomci onih “nezasitih zderonja i kradova” koji su vec davne 1943 (a bogami i mnogo godina pre toga) 1945 i 1974 godine, darovali ponosnom albanskom narodu Kosovo i Metohiju. A oni, kao narod, to sada nakon 30 i vise godina i u potpunosti zasluzuju. Tome nije kumovao ni onaj pokojni jado i maloumnik iz Pozarevca niti njegovi satrapi nego oni koji i dan-danas uzivaju nasledjene blagodeti “zlatnog Titovog doba”, zajedno sa svojom mnogobrojnim potomcima i rodjacima, po Dedinju i ostalim, po zlu poznatim, komunistickim prebivalistima. Vecina mojih prijatelja, srpske nacionalnosti, u Parizu kazu mi da o tome ne treba pisati niti govoriti da bi se izbegla jos jedna od, za Srbe poslovicna, "deoba i svadja". Ja se s time, naravno, ne slazem jer kriticko razmatranje jedne tragicne istorijske greske nekog naroda pruza sansu da on nesto slicno ne ponovi u buducim vremenima. To je jednostavna logika razuma.

P. Sever-Sena
Paris
 
sever.sena:
Svaki razuman gradjanin ove siromasne zemljice Srbije (na brdovitom Balkanu) ocekuje da ce srpski i albanski narod u skoroj buducnosti naci resenje za Kosovo i Metohiju na obostrano zadovoljstvo. Nazalost, vecina srpskih politicara zajedno sa svojim beogradskim medijima kreirali su jednu neprilicnu i, rekao bih, i nepravednu halabuku protiv izaslanika UN g-dina Ahtisarija, NATO-a, EU-e i SAD-e a u vezi predloga g-dina izaslanika za resavanje kosovskometohijskog problema. Naime, Srbi, njihovi politicari i navedeni mediji namerno ili nenamerno slede kurs “slabo pamtim brzo zaboravljam” a sto su dokazali nebrojeno puta u svojoj modernoj istoriji. U tom smislu, setio bih se davne 1961 ili 1962 godine kada sam, kao student, u ondasnjoj americkoj citaonici u knez Mihajlovoj, procitao clanak jednog od uglednijih novinara americkog dnevnog lista Christian Science Monitor-a (inace veoma konzervativnog) koji upozorava Srbe da ako nastave sa svojim sluganskim dodvovaranjem drugu marsalu Titu ostati jednog dana bez Kosova i Metohije! To su oni isti Srbi koji su podarili svom voljenom Marsalu cuvenu krilaticu: “I posle njega-On!”
Naravno, svaki razuman gradjanin Srbije, takodje, zna da je celu ujdurmu oko Kosova i Metohije “zamesio” Marsal a zdusno su mu u tome pomagali srpski komunisti, t. j. vecina Srba. A njih je bilo vise nego u svih ostalih naroda zajedno tkzv. Titove Jugoslavije. Sve su to oni radili ne zaradi ljubavi prema, ne daj Boze, m,arksizmu ili Marsalu vec zato jer su imali mnogostruke koristi i privilegije! A Tito je bio "na celu kolone" i “terao” po svome... Prema tome, nije kriv g-din Ahtisari, niti NATO, niti EU a, naravno, ni SAD-e vec srpski komunisti tj. Srbi. To niko od srpskih politicara i medija ne spominje jer su vecina njih vrli potomci onih “nezasitih zderonja i kradova” koji su vec davne 1943 (a bogami i mnogo godina pre toga) 1945 i 1974 godine, darovali ponosnom albanskom narodu Kosovo i Metohiju. A oni, kao narod, to sada nakon 30 i vise godina i u potpunosti zasluzuju. Tome nije kumovao ni onaj pokojni jado i maloumnik iz Pozarevca niti njegovi satrapi nego oni koji i dan-danas uzivaju nasledjene blagodeti “zlatnog Titovog doba”, zajedno sa svojom mnogobrojnim potomcima i rodjacima, po Dedinju i ostalim, po zlu poznatim, komunistickim prebivalistima. Vecina mojih prijatelja, srpske nacionalnosti, u Parizu kazu mi da o tome ne treba pisati niti govoriti da bi se izbegla jos jedna od, za Srbe poslovicna, "deoba i svadja". Ja se s time, naravno, ne slazem jer kriticko razmatranje jedne tragicne istorijske greske nekog naroda pruza sansu da on nesto slicno ne ponovi u buducim vremenima. To je jednostavna logika razuma.

P. Sever-Sena
Paris

zanimljiva zapažanja :) ;)
 
goxy:
Vracanje u proslost nam sada nece pomoci :roll: .....Trebamo da se okrenemo buducnosti i saradnji sa susedima, medju kojima ce biti i Kosovo...To nit me raduje vise me cini tuznim, ali to je jednostavno cinjenica :|
jao konačno da i od tebe čujem nešto s čim se mogu složiti
da treba se okrenuti budućnosti
to je u redu
i treba razvijati dobrosusjedske odnose poglavito ekonomije radi...
mada me bilo kakva pomisao ka nekom srdačnijem zbližavanju baš previše ne veseli
ali odnosi se trebaju normalizirati
 
Da narocito je smesno to sa Ahtisarijem kao da je njemu bitno hoce li Kosovo biti u Srbiji ili ne. Obican cinovnik UN koji radi svoj posao onako kako su mu sefovi nalozili a nalozili su mu ono sto su se predstavnici velikih svetskih sila dogovorili. Ovi ovde se ponasaju kao da je Ahtisari dosao da uzme Kosovo i da ga nosi u skandinaviju ili odakle je vec, ispravite me ako gresim.
 

Back
Top