Potreban downlad

Pre mi je neko nudio donwload za 0.5din/Mb a ja nisam hteo jer sam mislio da je 0.33din/Mb realna cena.

Sad nudim 0.4 , a oni trazi 2din :shockiran: :oklempavljen:

Nista uzecu mesec dana premium account, to mi ispadne najpametnije resenje. :idea:
 
Pa malo mi je ovako vece cimanje, moracu ja sa 64kb/s 20 noci da skidam te fajlove i to cu platiti 420din. a hteo sam da mi to neko uradi za 800din.

Sta znam ja da imam ADSL ja bih ovu ponudu prihvatio bez razmisljanja, + ko zna koliko vredi to sto njemu treba da se skine.... :evil:

Da napomenem da vise nije potreban download, uzeo sam premium account i sam cu da se cimam kad niste drugari :(

utata,utata
 
Drago mi je sto ces resiti taj problem.
Moras razumeti da mene 2GB kosta 2000 dinara. Fajlove te velicine skidam za manje od dva sata, ali da bi to mogao ipak moram platiti. Prema tome, tvoja ponuda od 800 din mi ne znaci mnogo :)
Mada razumem tvoju racnicu, tebe kosta 420, ti si spreman da das 800, samo nije realna. Jer, 2GB su 2 GB kojom god brzinom da skidas.. :)
 
2G su sa ADSL-om 15 sati donlaoad ,a sa ISDN-om 175 sati.

Pretplata za ADSL je 1,500 din, za neogranicen protok, tako da skidao 2Mb ili 2Gb isto ti se hvata, samo se vreme potrebno za preuzimanje srazmerno povecava.
 
Ne znam kako i koliko se ADSL ili ISDN placa ali 15 sati mi deluje "malo" mLogo, da li se uopste isplati? Sto ne probas u nekom internet kafeu? Neka im je sat 50 din, imaju sigurno barem ADSL brzinu? Ostavis pa se vratis kad zavrsi?

Ja kad god sam na putu a treba mi neki veci download, umesto da u hotelu placam internet iz sobe, odem u prvi internet kafe, imaju velike brzine i sinem za 2-3 sata najvise, za to vreme procitam novine, pojedem nesto i prosetam se usput. Sve to me na primer u Atini kosta 1 evro/sat
 
@Dejan, Bojan
Izgleda da cu vas morati uzeti za ekonomske savetnike :)
Uvek se negde zaracunam.
Ako me nema poduze ovde, zaglavio sam negde i radim poljoprivredne radove odeven u odelo od sive coje, jer me skleptala finansijska policija.. :(
 
kod nas ljudi obicno imaju 256 paket.
Ta brzina omogucava nekih 100MB za 50minuta.
PA racunaj.
2GB ti je oko 17 i vise sati jer moras da znas da je ovo idealna brzina a da nekad ta brzina zna i da opadne. Sve zavisi sa kog servera se skida, koliko je opterecenje i slicno.
Tebi mozda ne izgleda puno 17 sati jer cekas da ti neko uradi ali taj neko treba 17 sati da drnda racunar, opterecuje link, trosi struju i da ne radi ono sta bi radio na netu (jert bi u suprotnom dodatno usporio vezu pa onda ne bi skidao 17 nego 30 sati) da bi dobio 800din :lol:
Veoma velikodusno sa tvoje strane :lol:
Kako nisi zaokruzio na 1000 din?
 
Ja sam se vodio mojom racunicom, izneo sam ponudu, niko je nije prihvatio i ja sam izabrao drugu opciju koja mi je povoljnija.

Ja se ne ljutim ni na koga zato sto nije hteo to da uradi za te pare, postujem svaciju odluku, ali isto tako nemate ni vi pravo da se ljutite na mene sto nisam bio spreman da platim vise.

Ako ima neko kome nije problem da da 2000, 1300 ili 1000 dinara za 2Gb, samo napred, ja sam jednostavno nasao povoljniju soluciju ;)
 
bojanP a izgubljeno vreme i sedenje za računarem?.
Još ako tih 2GB nisu na istom mestu nego rasčeprkani po netu šta onda ,neko treba sve da ti i nađe još to! Da je to posao od sat dva ajde de da ti neko to i uradi , međutim od 17 sati ALOOOO , jbt ja plaćam mesečno za 1.6GB - 1100 dinara pa ti vidi tu tvoju računicu!!! Zamisli da ti neko sa dial up-a se cima za tebe 20 noći za 800 dinara . U svakom slučaju predlog je bio za "No comment"
 

Back
Top