Da li je Srbija kriva za genocid u BiH???????

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Mit dunavskih rusalki

Zainteresovan član
Poruka
416
26. FEBRUARA PRESUDA PO TUŽBI BIH

Beograd -- Pred Međunarodnim sudom pravde 26. februara biće izrečena
presuda po tužbi BiH protiv SRJ za genocid u ratu u Bosni.

Uoči izricanja presude u sporu Bosne i Hercegovine i Srbije pred najvišom
pravnom instancom Ujedinjenih nacija, glavni pravni zastupnik Beograda
Radoslav Stojanović kaže da ne veruje da sud može proglasiti Srbiju krivom
za genocid.

Sarajevske vlasti najavljivale su da će, ukoliko dobiju spor, od Srbije
tražiti nadoknadu štete koja se meri desetinama milijardi dolara.

Da li iko o ovom razmišlja, ali ozbiljno, o posledicama, naročito?!?!?!?
 
Mit dunavskih rusalki:
26. FEBRUARA PRESUDA PO TUŽBI BIH

Beograd -- Pred Međunarodnim sudom pravde 26. februara biće izrečena
presuda po tužbi BiH protiv SRJ za genocid u ratu u Bosni.

Uoči izricanja presude u sporu Bosne i Hercegovine i Srbije pred najvišom
pravnom instancom Ujedinjenih nacija, glavni pravni zastupnik Beograda
Radoslav Stojanović kaže da ne veruje da sud može proglasiti Srbiju krivom
za genocid.

Sarajevske vlasti najavljivale su da će, ukoliko dobiju spor, od Srbije
tražiti nadoknadu štete koja se meri desetinama milijardi dolara.

Da li iko o ovom razmišlja, ali ozbiljno, o posledicama, naročito?!?!?!?


razmišljat će tek naknadno kad sud presudi u korist BiH, pa će Srbija kao što je i dosad imala tradiciju raditi: odbijat će to isplatiti
pa će joj biti nametnute još veće snakcije...itd itd
umjesto da reagira pravovremeno

nikako cijeli narod nemože biti kriv
al da bi Srbija trebala isplatiti ratnu štetu ne u cjelosti već jedan dio simbolike i moralnosti radi
trebala bi

al to će bit još svega i svačega, kako se meni čini
Srbija još neznagdje su joj "sopstvene" granice kako će tek rješavati vanjskopolitičke dugove i potraživanja...

sve u svemu

živi bili pa vidjeli :roll: 8-)
 
kyoatia:
razmišljat će tek naknadno kad sud presudi u korist BiH, pa će Srbija kao što je i dosad imala tradiciju raditi: odbijat će to isplatiti
pa će joj biti nametnute još veće snakcije...itd itd
umjesto da reagira pravovremeno

nikako cijeli narod nemože biti kriv
al da bi Srbija trebala isplatiti ratnu štetu ne u cjelosti već jedan dio simbolike i moralnosti radi
trebala bi

al to će bit još svega i svačega, kako se meni čini
Srbija još neznagdje su joj "sopstvene" granice kako će tek rješavati vanjskopolitičke dugove i potraživanja...

sve u svemu
To bese ono kad su regularne jedinice HV prelazile Savu i palile Srpska sela po Posavini.ili kad su reguralne jedinice HV pomagale HVO u Hercegovini.Ili bese ono kad su regularne jedinice HV zajedno sa Armijom Bosne i HVO 95e cinile zlocine u Drvaru,Jajcu,Sanskom mostu,...Mislis li na takav tip odstete.
 
sumnjivo lice:
To bese ono kad su regularne jedinice HV prelazile Savu i palile Srpska sela po Posavini.ili kad su reguralne jedinice HV pomagale HVO u Hercegovini.Ili bese ono kad su regularne jedinice HV zajedno sa Armijom Bosne i HVO 95e cinile zlocine u Drvaru,Jajcu,Sanskom mostu,...Mislis li na takav tip odstete.

da u pravu si
Hrvatska je zahvaljujući onom našem zagorskom kmetu isto učinila kardinalne pogreške i isto bi trebala isplatiti ratnu odštetu BiH
ali
gledajući ekonomski
Srbija bi tu daleko tragičnije prošla
naime od Slovenije do Kosova je velik broj km kvadratnih na kojima ste "djelovali"

stoga pametnije ti je jezik za zubima držati...
 
kyoatia:
da u pravu si
Hrvatska je zahvaljujući onom našem zagorskom kmetu isto učinila kardinalne pogreške i isto bi trebala isplatiti ratnu odštetu BiH
ali
gledajući ekonomski
Srbija bi tu daleko tragičnije prošla
naime od Slovenije do Kosova je velik broj km kvadratnih na kojima ste "djelovali"

stoga pametnije ti je jezik za zubima držati...

Ista preporuka vazi i za tebe.. Ocistili ste lijepu vasu (onako strucno i perfidno
a sve u dobroj ustashkoj tradiciji iz WWII )do poslednjeg Srbina,
sada se jebavate sa Slovencima oko 2 litra mora, pa batalite malo brige
o Srbima. Aman,zaman..
 
kyoatia:
da u pravu si
Hrvatska je zahvaljujući onom našem zagorskom kmetu isto učinila kardinalne pogreške i isto bi trebala isplatiti ratnu odštetu BiH
ali
gledajući ekonomski
Srbija bi tu daleko tragičnije prošla
naime od Slovenije do Kosova je velik broj km kvadratnih na kojima ste "djelovali"

stoga pametnije ti je jezik za zubima držati...
Ja cu drzati jezik za zubima ,a ti mozes nesto drugo .Cinili ste stravicne zlocine i nad Srbima i nad Muslimanima,i ti sad dosao da pricas Srbima kakvi su.Samo u Mostaru je nestalo oko 800 Muslimana.Tvoja sabraca iz HVO-a su ih pekli na vrelom hercegovackom asfaltu.Poredjaju ih gole na put(cestu),pa se prze nekoliko sati na jednoj strani.Pa posle druga na ledja,i to sve na plus 45 kad se asfalt topi na Suncu.Nema ste pravi ste inovatori.I ti nasao da pricas nesto nama.
 
Rayela:
Ista preporuka vazi i za tebe.. Ocistili ste lijepu vasu (onako strucno i perfidno
a sve u dobroj ustashkoj tradiciji iz WWII )do poslednjeg Srbina,
sada se jebavate sa Slovencima oko 2 litra mora, pa batalite malo brige
o Srbima. Aman,zaman..

čuj
pa nisam ja otvorio temu
a predmet ove teme nije Hrvatska nego
Srbija i BiH
točka

ako imaš šta o Hrvatskoj pisat otvori temu
i nemojte se opet vračati u "kameno doba"

baš me briga šta je bilo u WW2
nisam se ni rodio tada
pa ne osjećam nikakvu krivicu...
 
sumnjivo lice:
Ja cu drzati jezik za zubima ,a ti mozes nesto drugo .Cinili ste stravicne zlocine i nad Srbima i nad Muslimanima,i ti sad dosao da pricas Srbima kakvi su.Samo u Mostaru je nestalo oko 800 Muslimana.Tvoja sabraca iz HVO-a su ih pekli na vrelom hercegovackom asfaltu.Poredjaju ih gole na put(cestu),pa se prze nekoliko sati na jednoj strani.Pa posle druga na ledja,i to sve na plus 45 kad se asfalt topi na Suncu.Nema ste pravi ste inovatori.I ti nasao da pricas nesto nama.

1. nisu mi nikakva sabraća
2. Hrvati hercegovci isto kao pokršteni Hrvati su opsjednuti za dokazivanjem svojeg hrvatstva pa su imali potrebu za dokazivanjem....jadno
3. baš si "životopisno" opisao način mučenja, jel si možda i ti nazočio?
 
kyoatia:
razmišljat će tek naknadno kad sud presudi u korist BiH, pa će Srbija kao što je i dosad imala tradiciju raditi: odbijat će to isplatiti
pa će joj biti nametnute još veće snakcije...itd itd
umjesto da reagira pravovremeno

nikako cijeli narod nemože biti kriv
al da bi Srbija trebala isplatiti ratnu štetu ne u cjelosti već jedan dio simbolike i moralnosti radi
trebala bi

al to će bit još svega i svačega, kako se meni čini
Srbija još neznagdje su joj "sopstvene" granice kako će tek rješavati vanjskopolitičke dugove i potraživanja...sve u svemu

živi bili pa vidjeli :roll: 8-)

A sto tebe boli nesto za srpske granice? Gledaj da sredis onu svoju sa Slovenijom..

Usput mozes i na pravopis da obratis paznju..

Nas boli nesto za hrvatske krokodilske suze.. Mi znamo ko smo i sta smo,
i ne bolujemo od evrospkih kompleksa u stilu tatka Tudjmana "svoj na svome
i Mitteleuropa"..
 
Rayela:
A sto tebe boli nesto za srpske granice? Gledaj da sredis onu svoju sa Slovenijom..

Usput mozes i na pravopis da obratis paznju..

Nas boli nesto za hrvatske krokodilske suze.. Mi znamo ko smo i sta smo,
i ne bolujemo od evrospkih kompleksa u stilu tatka Tudjmana "svoj na svome
i Mitteleuropa"..

jel to tvoja destinacija Frankfurt ili želja kamo bi voljela poći kad se Srbiji nametnu nove sankcije?
 
kyoatia:
preočito je... nema smisla dalje s tobom razgovarat
pogotovo s ljudima poput tebe koji su na tom nivou
zbogom
od sada si za mene
ignore

Ti ne razgovaras, nego si zao,zlonameran, uzivas u tudjoj nesreci..

A od kuda ti hrabrosti da me pitas gde zivim. Radis u nekom institutu
za ispitivanje javnog mnjenja i na statitistikama o srpskim forumima?

A za ignore , me stvarno dve suze guse..
 
Moje misljenje je da je tuzba apsurdna.. 1/3 neke drzave tuzi neku drugu drzavu za genocid,
agresiju itd. Pod pretpostavkom da sud donese presudu da drzava Srbija ima isplatiti
drzavi Bosni recimo 10 milijardi dolara, koji ce biti po kljucu podeljeni svima koji zive
u Bosni, znaci da 1/3 dobija RS, sto opet znaci da Bosnjaci iz Sandzaka imaju placati
Radovanu i njegovim unucima sledecih 100 godina nekakvu lovu..


Ovo ce vaziti naravno i za stanovnike Kosova obzirom da su u to vreme bili drzava Srbija..

Koji apsurd..
 
Rayela:
Moje misljenje je da je tuzba apsurdna.. 1/3 neke drzave tuzi neku drugu drzavu za genocid,
agresiju itd. Pod pretpostavkom da sud donese presudu da drzava Srbija ima isplatiti
drzavi Bosni recimo 10 milijardi dolara, koji ce biti po kljucu podeljeni svima koji zive
u Bosni, znaci da 1/3 dobija RS, sto opet znaci da Bosnjaci iz Sandzaka imaju placati
Radovanu i njegovim unucima sledecih 100 godina nekakvu lovu..


Ovo ce vaziti naravno i za stanovnike Kosova obzirom da su u to vreme bili drzava Srbija..

Koji apsurd..

e pa znaš i ti civilizirano zboriti
drago mi zbog tog

nego što se tiće ovog šta si napisala
slažem se da je apsurd
al evo primjerice Crnogorci će platiti ratnu štetu Dubrovačko-neretvanskoj županiji, za bombardiranje Dubrovnika i okolice
doduše ta ratna šteta neće biti u cjelosti jer su svjesne obje strane da to nije realno s obzirom na ekonomiju Crne Gore, ali će biti i ona će biti više moralnog i simboličnog karaktera
i to je u redu
i lijepa gesta Crnogoraca za buduće dobrosusjedske odnose
jel se možemo tako nećemu nadati od Srbije?
mislim da teško
nitko realan u Hrvatskoj nije za to da Srbija isplati ratnu štetu Hrvatskoj
al da obnovi Vukovarsku bolnicu primjerice koju su bjesomučno granatirali
ili da obnovi još po nekoju građevinu koja je bila simbol ljudskih stradanja 90ih
mnogo bi značilo za neku pomirbu i smanjenje netrpeljivosti između Srba i Hrvata...

a s druge strane i u vašem je interesu da ti odnosi budu bolji upravo zbog Srba povratnika u Hrvatsku
Naša vlada poduzima korake da se Srbima vraća imovina, red bi bio da i Beograd učini neki korak

Znamo da ste u problemima sa Kosovom pa ne očekujemo da će se stvari dešavati brzo
ali treba krenuti naprijed
 
filatelista:
Srbija sigurno nije kriva za genocid. To što je na našoj strani bilo ludaka, nije razlog da nas osude i opterete desetinama milijardi $!
Ide u korist i to što niko od bivšeg rukovodstva nije osuđen za to u Hagu.

U Hagu i nema nikoga iz Srbije (mislim na politicki nam "vrh",predjasnji) koji
se tereti za nekakve genocide u Bosni. Svi su optuzeni za Kosovo.
Cak je i SMrad bio samo za Kosovo optuzen, ali se onoj budali nadiglo da
prosiri optuznicu i na Bosnu i Hrvatsku..

Za genocid je zvanicno proglasena Srebrenica i naravno glavni krivci za to
R.Mladic i Karadzic. Tako da i ja ne vidim nikakvu vezu izmedju tuzbe BiH
i drzave Srbije..
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top