Barettov jednjak?
Prikazujem rezultate 1 do 5 od 5

Tema: Barettov jednjak?

Početnik
    Učlanjen
    29.01.2007.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Barettov jednjak?

Ako imam stalno osjećaj da će mi se hrana vratititi natrag u usta a jedem malo(na dijeti sam, jer sam se prije 14 dana prežderao sarme pred spavanje i već me duže vrijeme muči kiselina), da li to ima veze sa bolesti na jednjaku.Prije sam imao osječaj vračanja hrane kod dizanja tereta i kod težih naprezanja.Malo nespretno sročeno,ali se nadam ste sve shvatili.Ćao

Početnik
    Učlanjen
    29.01.2007.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Barettov jednjak?

Ah,da od kada sam na dijeti nemam kiselinu(barem nešto).Čak i na popijeni čaj imam osjećaj kao da želi van.Ćao

Poznat dr (avatar)
    Učlanjen
    24.08.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    151

A zasto si temu naslovio Barettov jednjak?
    To je dijagnoza koja se postavlja endoskopskim pregledom, odnosno gastroskopijom i najcesca je komplikacija gastroezofagelane refluksne bolesti.
    Sa navedenim tegobama si pacijent za gastroenterologa.Kiselina nije samo prolazna tegoba, nego simptom koji treba vrlo ozbiljno ispitati i adekvatno leciti.

Početnik
    Učlanjen
    29.01.2007.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio dr
    A zasto si temu naslovio Barettov jednjak?
    To je dijagnoza koja se postavlja endoskopskim pregledom, odnosno gastroskopijom i najcesca je komplikacija gastroezofagelane refluksne bolesti.
    Sa navedenim tegobama si pacijent za gastroenterologa.Kiselina nije samo prolazna tegoba, nego simptom koji treba vrlo ozbiljno ispitati i adekvatno leciti.

Negdje sam pročitao da su ti simptomi vezani uz moj naslov.Znači ne mora biti,a i može.Dobro moram na gastroenterološki pregled.Da li to mogu biti i simptomi vezani uz gastritis ili nešto drugo.Ne bih previše pametovao,ali sam samo znatiželjan.Eto sa kiselinom trenutno nemam problema, ali i pazim što,kada i koliko jedem.

Poznat dr (avatar)
    Učlanjen
    24.08.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    151

Verovatno se radi o kombinaciji vise faktora, gastroezofagealnom refluksu, gastritisu,helicobacter pylori infekciji,hiatus hernii...ali se nista zasigurno ne moze reci bez gastroskopije.
    Trenutno bi se tvoje tegobe podvele pod naziv dispepsija.
    Javi se svom lekaru,nije dobro cekati sa lecenjem.

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •