Problem sa monitorom

Mr X

Primećen član
Poruka
707
Nedavno sam kupio Samsungov monitor SyncMaster 720n i od skoro mi je poceo svake sekunde da ukljucuje automatsko podesavanje (auto adjustment) kao kada se pritisne taster AUTO. Dali je neko imao slican problem i dali moze da se nekeako iskljuci to automatsko podesavanje?
 
Ma cackao sam, pritiskao... onda jos vise prolupa.
Moracu da ga nosim u servis, mada ne verujem da ce da mi daju drugi.
U garanciji pise da daju drugi ukoliko ne bude nesto u redu posle 7 dana a proslo je vise.
 
Jedan je drug kupio Samsungov monitor pod slicnim okolnostima pa im je dosadjivao na servisu dok ga nisu poslali u BG (iz NS-a) po drugi (naravno on je snosio troskove puta). E sad poredjenja radi, ja sam pazario pre par dana monitor od cige iz Austrije (polovan naravno) i kad se ispostavilo da monitor brljavi bez reci mi je vratio pare. Sad vi vidite ko je tu posten, a ko krade raju :-)
 
to prvi put cujem... ja sam kupio philips 170s u metrou, i ako mu se nesto desi a proslo je nedelju dana- ne dobijam odmah novi nego pokusavaju da poprave ovaj... ali ako ne uspeju- dobijam novi...
mada i nije ti mnogo bitno- ti ces ako treba dobijati polovne dok god traju te 3 godine.... mislim nije u redu i cimace te mozda- ali u principu ne mozes ostati bez monitora svo to vreme......
ma jesi ti siguran da ti ne daju novi ako ne mogu da poprave ovaj? mislim otkud radnji polovni monitori pa sada svakome kome ne radi da uvaljuju njih!
 
U Austriji obicno,recimo u Media Marktu...imas garanciju 2god da dobijes nov uredjaj.Znaci ako imas npr garanciju 3god..ako u prve dve nesto krene po zlu dobijas nov uredjaj...tek posle toga ide na popravku a za to vreme dobijes njihov uredjaj na koriscenje.Sto se tice polovne robe..npr Moneypoint lanac prodavnica polovne robe daje obicno garanciju 2-3 meseca.takodje je za nove stvari moguce uplacivati dodatno osiguranje...3-4e mesecno u slucaju mehanickih ostecenja.Takodje posoji mogucnost produzetka garantnog roka na recimo 5god uz odredjenu nadoknadu
 
Ja nisam ni citao garantni list dok mi nije zatrebao.
A u njemu pise ovako:

"ERC Commerce Computers se obavezuje da ce na vas zahtev, izrazen u garantnom roku, otkloniti u svojim odnosno ugovorenim servisnim odeljenjima kvarove i tehnicke nedostatke proizvoda koji bi nastali prilikom normalne upotrebe, u vreme za koje se garancija daje. Ukoliko kvar ili nedostatci ne budu otklonjeni u roku od 45 dana od dana prijema uredjaja od korisnika ERC Commerce Computers se obavezuje da ce neispravan uredjaj zameniti istim takvim ispravnim ili uredjajem slicnih karakteristika"

Zatim sledeca tacka:

"ERC Commerce Computers ce izvrsiti zamenu otkazanog uredjaja novim uredjajem u slucaju funkcijonalnog otkaza uredjaja koji nastaje u roku od 7 (sedam) dana od datuma preuzimanja, a da tom prilikom funkcionalni otkaz nije prouzrokovan neadekvatnom upotrebom."

A mozda ja nisam dobro razumeo, moguce je ako im vratis neispravan monitor u roku 7 dana da ga i ne pokusavaju popraviti nego ti odma daju novi.

Ne znam cim nadjem vremena nosim ga u servis pa cemo videti...
 
Mr X nisi ti dobro razumeo, mada posle jesi.
Ako u roku od 7 dana nesto nevalja ODMAH dobijas nov.
U slucaju da posle 7 dana nesto nevalja oni probaju da ga oprave a max za 45 dana, posle toga dobijas nov, slican ili pare(ako nisu uspeli da ga poprave).

Citajte garancije!!!(npr za mobilne obicno pise da softver ne spada pod garanciju-znaci tel neradi-kazu softver. )
 
meni je na tft philips 170s- treperela slika ponekada- dok nisam promenio uticnicu!! neverovatno, ali tako je!
ne mislim da to direktno ima veze sa tvojim problemom. al eto da znate ako se nekome javi slican prob sta da probate...
 
to sa treperenjem se i meni desilo kao i mnogim drugim forumasima....i uopste nije neverovatno jer je monitor osetljiv na napon.....dakle ili prebaciti u drugu uticnicu ili sacekati da treperenje samo nestane....
 
Oggy:
"Kvar se resava tako sto sacekate da prodje!"-Majstor(vrsni)
:lol: :lol: :lol:
Da znas :lol:
Meni je monitor stvarno retko trepereo, i jaaako blago- nekada jedva vidljivo.. ali to me je kopalo toliko da sam ga dao sestri i uzeo neki stariji...
oko 2 nedelje sam se raspitivao sta moze da bude (posto je kod nje monitor radio super) kako bih onda na miru sve predloge isprobao...a sve se svelo na: struju, graficku i napajanje... bilo je ono sto je najlakse resiti- samo jedan produzni i gotovo :) bla bla blaaaaa......
hocu da kazem da bih stvarno popizdeo da sam ga popravio cekanjem da treperenje prodje :)
al tebi svaka cast sto mozes da cekas... ziveces 100 godina! :)
 
ivam91:
Ozbiljno...sacekas nekoliko dana i ono prodje....osim ako ti ne treperi toliko da ne mozes nista da vidis...onda morash da se vatas posla...ja sam cekao..i isplatilo se....:) (pravi majstor)...


U slucaju da trepti toliko da nista ne vidis, kupis drugi a ovaj ostavis neko vreme da se samopopravlja :)
 
ivam91:
Ozbiljno...sacekas nekoliko dana i ono prodje....osim ako ti ne treperi toliko da ne mozes nista da vidis...onda morash da se vatas posla...ja sam cekao..i isplatilo se....:) (pravi majstor)...
ma meni je jedva bilo primetno treperenje, pojavljivalo se jednom u 2-3 dana i trajalo oko minut-dva! I nisam mogao da budem miran :evil:
Nauci me kako da budem vise kao ti :lol:
 
Kad smo vec kod resavanja problema, evo i mog: imao sam monitor IBM 14" mislim da je '96, i bilo je vreme da nadjem drugi, mada sam mogao da buljim u njega po 10h bez ikakvih posledica. I tako kupim ja Philips CRT Flat Brilliance 107P4 sa LightFrame3, :-) i ukljucim ga prvi dan kad nakon 1h oce oci da mi ispadnu a glava da pukne pa mu trazi originalne drivere, cackaj, smanjuj ovo smanjuj ono a ono drugo povecavaj i malo po malo dobro je, uspem da izdrzim i po 3-4h bez hladnih obloga na glavi. E sad kome vise odgovara da misli da sam se navikao na njega, tj resio problem metodom: cekaj dok se ne popravi ili da sam ubo dobitnu kombinaciju sa podesavanjem ne znam ali cim nadjem nekog pokusnog kunica da ga posadim 3h pred njega ja cu da vam javim.
zakljucak: cini mi se da su nekad pravili bolje monitore
 

Back
Top