PRESTANITE FILTRIRATI P2P SAOBRACAJ!!!

vanjanja

Početnik
Poruka
8
Sto se mene tice ja sam ogorcen,ako neki tamo amer moze da skine muziku sa neta kada hoce,hocu i ja,kod njih postoje autorska prava a kod nas ne,necu bre da placam nekom supak provajderu 1350 kinti da bi on mene filtrirao,nek se bre nose! Sto se mene tice moj provajeder je neobee iz Novog Sada i toplo vam preporucujem da ga ne koristite!
 
vanjanja:
Sto se mene tice ja sam ogorcen,ako neki tamo amer moze da skine muziku sa neta kada hoce,hocu i ja,kod njih postoje autorska prava a kod nas ne,necu bre da placam nekom supak provajderu 1350 kinti da bi on mene filtrirao,nek se bre nose! Sto se mene tice moj provajeder je neobee iz Novog Sada i toplo vam preporucujem da ga ne koristite!

izvini, ali kako to misliš "kod njih postoje autorska prava a kod nas ne" ?? Autorska prava postoje i kod nas poodavno, što je sasvim logično za jednu pravnu državu... jedino što je nama zaštita autorskih prava i kontrola kršenja malo labavija nego u usa, ali daleko od toga da ne a. p. uopšte postoje :D :D
 
vanjanja:
Sto se mene tice ja sam ogorcen,ako neki tamo amer moze da skine muziku sa neta kada hoce,hocu i ja,kod njih postoje autorska prava a kod nas ne,necu bre da placam nekom supak provajderu 1350 kinti da bi on mene filtrirao,nek se bre nose! Sto se mene tice moj provajeder je neobee iz Novog Sada i toplo vam preporucujem da ga ne koristite!
Da li je ovo tema o autorskim pravima ili o problemima koje imaš sa p2p protokolim(a) kod provajdera kojeg trenutno koristiš?
 
autorska prava nemaju veze sa ovim...
ja hocu da skidam najnovije distribucije linuxa i ne mogu zbog toga (realno mogu, ali zamislimo da ne mogu)...
ja hocu da poslusam novi album Juno Reactor, i da ga mozda kupim, ali ne mogu (opet, realno mogu, ali ne mogu)...

to sabani provajderi zabranjuju samo da bi smanjili saobracaj i da bi uzeli vise para....
 
To ima samo kod nas: bez P2P, agregacija P2P i sa P2P. Sramota. A cene su tek druga prica.
Moj prijatelj iz Beca placa mesecno 25 eura, kablovsku sa milion programa + internet 1024 kb/s. A da ne pricam kako kod nas funkcionise net. Malo malo pa sarenilo sa protokom.

E zemljo Srbijo.
 
Tako nekako i to su autorska prava moci ces samo fajlove: Worda, Photoshopa Exela, Corela, Illusttratora, InDesign-a, JPG-a TIFF-a i ostalih programa.
Provajderi su cudo. evo recimo kablovski provajder KDS Novi Sad, jos koji dan koristim flat paket jer eto desava se ovaj mesec cesce nego obicno da mi jednostavno prekinu signal iz cista mira onako iz zezanja. A razlog je totalno nerazuman. To ti kazem zato sto provajderi rade sta hoce i koliko hoce naravno sve za iste novce i t kao korisnik ne mozes nista jer na mailoove ne odgovaraju
 

Back
Top