Dolje Dayton!
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 60

Tema: Dolje Dayton!

Veoma poznat fosilvaso (avatar)
    Učlanjen
    29.08.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    185

Smile Dolje Dayton!

Ovako bi to radili srbijanski političari da im je bar i malo stalo do Srba u rasejanju, pa kaže citirajući:

Na ruke g. G.W.Busha Štovani g. predsjedniče!

Kako je situacija na Balkanu još uvijek zapetljana, želio bih Vas podsjetiti na jedan loš potez vašeg prethodnika, demokratskog playboja Clintona. Ukratko, pod dirigentskom palicom njegove administracije su u Daytonu, tadašnji predsjednik Slobodan Milošević i Franjo Tuđman potpisali onaj famozni sporazum. Ta dva bedaka su bili predsjednici susjednih država i nisu imala pravo potpisivati takve stvari o sudbini naroda u BiH jer je to van prava pomoći za svoje narode u dijaspori.

Paralele radi, to bi bilo u obrnutoj situaciji kao da bi se predsjednici Srbije, Hrvatske, Meksika itd sastali i potpisali sporazum po kojem bi se od vaše države odvojili dijelovi gdje Srbi, Hrvati i Meksikanci čine većinu.

Naravno, Vi ovo možete ignorirati, međutim, trebate znati da ako Srbi budu ikada rješavali BiH u svoju korist, uopće nam neće biti problem odraditi to mimo svih međunarodno priznatih pravila diplomacije, ratovanja itd. Ako se prema Srbima ne igra pošteno, ne očekujte ni od nas fer-play.

Hvala na pozornosti, pozdrav od četnika Vase
    Sve je apsolutno u totalitarnom režimu!

Domaćin RACE MASTER (avatar)
    Učlanjen
    08.04.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    92

Podrazumevano Re: Dolje Dayton!

"Istorijsko NE" je mogao reci samo jedan covek,a da posledice ne budu tragicne.
    On je vec skoro 27 godina mrtav,a i da nije,ne bi ni on mogao to da ponovi,jer su okolnosti mnogo nepovoljnije.
    I posle njega su to neki pokusavali,pa se ispostavilo da su se gadno zeznuli,tacnije -nas su zeznuli.
    Ucimo se na greskama.

Učlanjen
    29.08.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    185

Citat Original postavio DB 06
    "Istorijsko NE" je mogao reci samo jedan covek,a da posledice ne budu tragicne.
    On je vec skoro 27 godina mrtav,a i da nije,ne bi ni on mogao to da ponovi,jer su okolnosti mnogo nepovoljnije.
    I posle njega su to neki pokusavali,pa se ispostavilo da su se gadno zeznuli,tacnije -nas su zeznuli.
    Ucimo se na greskama.
    Ti si običan pesimista:
    Mnogo lošeg šta nam se dogodilo u zadnjih 15 godina bi se i tako DOGODILO BEZ OBZIRA ŠTA MI REKLI ILI NE REKLI.....

Učlanjen
    08.04.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    92

Citat Original postavio fosilvaso
    Ti si običan pesimista:
    Mnogo lošeg šta nam se dogodilo u zadnjih 15 godina bi se i tako DOGODILO BEZ OBZIRA ŠTA MI REKLI ILI NE REKLI.....
    Pa tako ce se i u buducnosti desavati,bez obzira sta mi govorili.
    Neke stvari imaju samo jedan nacin.
    A "glede" ovog pesimizma..Pa znas i meni je pre 15 godina bilo simpaticno kurcenje nasih znamenitih licnosti,cak mi je bilo i logicno na momente njihovo postupanje(samo na momente),ali kad je pocelo da puca preko ledja,po glavi,po dzepu...(vidis,ne mislim samo na rat),onda mi je postalo jasno da nekad treba i precutati i poslusati jaceg.
    Nije to pesimizam,vec negativno iskustvo.
    Na greskama se uci.

Učlanjen
    29.08.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    185

Pa samo na rat),onda mi je postalo jasno da nekad treba i precutati i poslusati jaceg.
    .
    Međutim, ako taj jači zastupa nešto šta nije u interesu boljeg života raje, već za njegove interese?
    Zaključak: Poslušao, ne poslušao, nahebo si, znači, barem pokaži zube radi duševnog mira i mirnog sna....

Učlanjen
    29.08.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    185

Pa kaže:
    Šta mislite zmotani srbijanski političari, gde vidite moralnu i ekonomsku opravdanost toga što bi deo srpskog naroda u BiH rezultate svoga rada, tj. plaćanje poreza trebao obavljati u zajedničku kasu Federacije, kada bi ona proradila 'punom parom'?
    Ako to ne želite, ne mislite valjda da će se belosvetske barabe tek tako pokenjati na svoje umotvorine i reći:
    Evo vam RS, mi smo debelo pogrešili i izvinjavamo se! Pre bi oni svoju mrtvu mater pohebali......HI

Učlanjen
    08.04.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    92

Međutim, ako taj jači zastupa nešto šta nije u interesu boljeg života raje, već za njegove interese?
    Zaključak: Poslušao, ne poslušao, nahebo si, znači, barem pokaži zube radi duševnog mira i mirnog sna....
    Za mnoge i "vecnog sna".
    A i taj dusevni mir je diskutabilan.Mislim da je on vise posledica nespremnosti da se prizna osecaj nemira.Ja bas nisam imao dusevni mir '99. recimo.

Učlanjen
    29.08.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    185

Za mnoge i "vecnog sna".
    A i taj dusevni mir je diskutabilan.Mislim da je on vise posledica nespremnosti da se prizna osecaj nemira.Ja bas nisam imao dusevni mir '99. recimo.
    Stvar pristupa problemu: Za to imam duševni mir jer kada Hrvati svode broj Srba na manje od 5 procenata, imaju prečutnu podršku bitnih faktora, a kada to rade Srbi na Kosovu, dobiju NATO bombe.
    Nemoj misliti da je meni lako to pisati jer nisam bio tamo, ali ja sam bio ovde, išao sam i ja u sklonište, mogao sam i poginuti od zvončića 95-e.

Učlanjen
    08.04.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    92

Dobro si ovo rekao-stvar pristupa.

Iron Lord nije na forumu
    ne vadi prst iz uveta odkad je čuo da uvo više uživa
    Elita Iron Lord (avatar)
    Učlanjen
    23.12.2004.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    0

Angry Re: Dolje Dayton!

шврљ-шврљ, švrlj-švrlj, шврљ-švrlj

Aл смо им показали, јел буразеру?
    Ko na zasijedanjima SK BiH!
    Pobi se pućanstvo umijesto da potpišemo prvo...

Iron Lord nije na forumu
    Elita Iron Lord (avatar)
    Učlanjen
    23.12.2004.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    0

Talking Re: Dolje Dayton!

Политичар1: Хиљаду му мачића, стиг'о рачун! Ко је ово потписивао уопште?

Политичар2: Хиљаду му европских звездица, изгледа да није читао

Политичар3: Хик... Хиљаду му бурића и секирица... Нема везе... Хик... да наздравимо!
    Poslednji put ažurirao/la Iron Lord : 10.02.2007. u 13:46

Učlanjen
    29.08.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    185

Noćna mora Koštunjavog: Koji klinac smo išli rušiti Crnog Slobu ako se moramo pridržavati svega što je potpisao, ko zna šta je sve potpisivao za samu Srbiju?

Noćna mora Mesića: Lepo sam Franceku savetovao da se ne meša u Bosnu, eto svojim potpisom je samo dokazao da se smatrao predsednikom i susedne okupirane države, a teško je pobiti tu činjenicu jer se zna koliko se hrvatskih vojnika tada muvalo po Bosni

Noćna mora virtuelnog predsednika balija: Šta je taj blesavi Alija potpisao, zar nam bratske Đamahirije nisu obećale da će nam mudžahedini izboriti čistu balijsku državu u srcu Balkana

Buduća legenda Rayela (avatar)
    Učlanjen
    30.01.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    935

Noćna mora Koštunjavog: Koji klinac smo išli rušiti Crnog Slobu ako se moramo pridržavati svega što je potpisao, ko zna šta je sve potpisivao za samu Srbiju?

Noćna mora Mesića: Lepo sam Franceku savetovao da se ne meša u Bosnu, eto svojim potpisom je samo dokazao da se smatrao predsednikom i susedne okupirane države, a teško je pobiti tu činjenicu jer se zna koliko se hrvatskih vojnika tada muvalo po Bosni

Noćna mora virtuelnog predsednika balija: Šta je taj blesavi Alija potpisao, zar nam bratske Đamahirije nisu obećale da će nam mudžahedini izboriti čistu balijsku državu u srcu Balkana
    Samo mala ispravka:

Nije Koshtunjavi rusio Slobu nego casni likovi tipa Djindjic i Jovanovic..

Učlanjen
    30.01.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    935

Stvar pristupa problemu: Za to imam duševni mir jer kada Hrvati svode broj Srba na manje od 5 procenata, imaju prečutnu podršku bitnih faktora, a kada to rade Srbi na Kosovu, dobiju NATO bombe.
    Nemoj misliti da je meni lako to pisati jer nisam bio tamo, ali ja sam bio ovde, išao sam i ja u sklonište, mogao sam i poginuti od zvončića 95-e.
    Ali i Hrvatskoj zivi zaista oko 5% Srba, kao sto i na Kosovu zivi stvarno 5% Srba
    (ako je uopste i toliko)

Učlanjen
    29.08.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    185

Citat Original postavio Rayela
    Ali i Hrvatskoj zivi zaista oko 5% Srba, kao sto i na Kosovu zivi stvarno 5% Srba
    (ako je uopste i toliko)
    NATO-bombe su išle jer se pomislilo da hoćemo broj Šipaka smanjiti na ispod 5 procenata u celoj Srbiji....

Učlanjen
    30.01.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    935

NATO-bombe su išle jer se pomislilo da hoćemo broj Šipaka smanjiti na ispod 5 procenata u celoj Srbiji....
    Pa i hteli smo tako nesto, ali se zahebali po stoti i jubilarni put..

Učlanjen
    29.08.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    185

Pa i hteli smo tako nesto, ali se zahebali po stoti i jubilarni put..
    Ne očajavaj, pa ni naši preci nisu turčine isterali jednim ratom, bilo je nekoliko propalih pokušaja....

Iron Lord nije na forumu
    Elita Iron Lord (avatar)
    Učlanjen
    23.12.2004.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    0

Ne očajavaj, pa ni naši preci nisu turčine isterali jednim ratom, bilo je nekoliko propalih pokušaja....

Hoćeš da kažeš onu: "Najveće sinove srpskog naroda majke su radjale pod Turcima"?

Učlanjen
    29.08.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    185

Citat Original postavio Iron Lord
    Hoćeš da kažeš onu: "Najveće sinove srpskog naroda majke su radjale pod Turcima"?
    Neće biti, gde bi sin turčina išao klati oca svoga, kevu svoju baciti u tugu i žalost za ocem svoga deteta itd....

Učlanjen
    30.01.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    935

Ali je zato sin majke Srpkinje bacao u tugu i zalost na svoje pleme i domovinu..

Mislim pri tome na cuveno i pametno ( i lepo ) srpsko dete Mehmet Pashu Skolovica..

Malo je off topik ali jedan kratak isecak iz istorije pecke patrijarshije..
    Naime do 19.veka rec a narocito pojam "nacija" nije uopste igrala nikakvu ulogu.
    Na Kosovu ( boj na Kosovu) borili su se Shiptari na strani Srba a Srbi na strani Turaka..

Manastir u Peci su vekovima cuvali Rugovci, gorstaci sa planina koja se dizu odmah nakon stotinak metara od Partijarsije.Zahvalni svesteni velikodostojnici proglasavali su ih vojvodama.To je bila tradicija koju su oni ljubomorno cuvali. Otuda i ona cuvena slika Paje Jovanovica" Velika seoba ", , gde ispred patrijarha Arsenija, ide gorstak sa ranjenom desnom rukom i puskom preko ramena koju drzi levom. U najoriginalnijom rugovskom narodnom nosnjom. Oni, Rugovci, najkasnije su primili islam. Da li su bili katolicke ili pravoslavne veroispovesti, moze se nagadjati ali jedno je sigurno:Nisu Albanci bili tako neprijateljski nastrojeni prema Srbima, kako se to od XIX veka trubi i tvrdi, sve u cilju potiskivanja Albanaca. Pa zaboga, njihov nacionalni junak, Skenderbeg od Turaka tako prozvan, sin je Srpkinje Voisave, a njegova dva brata su sahranjena u Hilendaru.Tada nisu postojale nacije, vec zajednicki neprijatelj:Turci. Oni koji su govorili albanski sasvim su se dobro razumeli sa onim koji su govorili srpski. To je bila i jedina razlika koja je i spajala.

Iron Lord nije na forumu
    Elita Iron Lord (avatar)
    Učlanjen
    23.12.2004.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    0

Meni malo preko glave da se u srednjem veku uvek zborilo mudro u vremenima teškim...

Propaganda "Super Srbina" posle Maričke bitke gde smo odbili mnogo manju vojsku, nas je skupo koštala.

https://www.youtube.com/watch?v=t_rILq-tDOE
    PUKLI SMO BRE ŠTO SU OTIŠLI PIJANI NA BOJNO POLJE!

Nekoliko godina je skupljana vojska unutar Turske imperije za novi obračun...

Učlanjen
    30.01.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    935

Citat Original postavio Iron Lord
    Meni malo preko glave da se u srednjem veku uvek zborilo mudro u vremenima teškim...

Propaganda "Super Srbina" posle Maričke bitke gde smo odbili mnogo manju vojsku, nas je skupo koštala.

https://www.youtube.com/watch?v=t_rILq-tDOE
    PUKLI SMO BRE ŠTO SU OTIŠLI PIJANI NA BOJNO POLJE!

Nekoliko godina je skupljana vojska unutar Turske imperije za novi obračun...
    A sta drugo nego da verujes nekim pricama,zapisima..

CNN nije postojao.. Ali ni RTS

Legenda
    Učlanjen
    08.11.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Ali je zato sin majke Srpkinje bacao u tugu i zalost na svoje pleme i domovinu..

Mislim pri tome na cuveno i pametno ( i lepo ) srpsko dete Mehmet Pashu Skolovica..

Malo je off topik ali jedan kratak isecak iz istorije pecke patrijarshije..
    Naime do 19.veka rec a narocito pojam "nacija" nije uopste igrala nikakvu ulogu.
    Na Kosovu ( boj na Kosovu) borili su se Shiptari na strani Srba a Srbi na strani Turaka..

Manastir u Peci su vekovima cuvali Rugovci, gorstaci sa planina koja se dizu odmah nakon stotinak metara od Partijarsije.Zahvalni svesteni velikodostojnici proglasavali su ih vojvodama.To je bila tradicija koju su oni ljubomorno cuvali. Otuda i ona cuvena slika Paje Jovanovica" Velika seoba ", , gde ispred patrijarha Arsenija, ide gorstak sa ranjenom desnom rukom i puskom preko ramena koju drzi levom. U najoriginalnijom rugovskom narodnom nosnjom. Oni, Rugovci, najkasnije su primili islam. Da li su bili katolicke ili pravoslavne veroispovesti, moze se nagadjati ali jedno je sigurno:Nisu Albanci bili tako neprijateljski nastrojeni prema Srbima, kako se to od XIX veka trubi i tvrdi, sve u cilju potiskivanja Albanaca. Pa zaboga, njihov nacionalni junak, Skenderbeg od Turaka tako prozvan, sin je Srpkinje Voisave, a njegova dva brata su sahranjena u Hilendaru.Tada nisu postojale nacije, vec zajednicki neprijatelj:Turci. Oni koji su govorili albanski sasvim su se dobro razumeli sa onim koji su govorili srpski. To je bila i jedina razlika koja je i spajala.

Ma nemas ti pojma,nikada casna srpska-arijevska nacija nije mesala svoju krv sa tom bagrom... Mi smo najcistije pleme hristovo,od Hamurabija naovamo

Učlanjen
    30.01.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    935

Citat Original postavio kami83
    Ma nemas ti pojma,nikada casna srpska-arijevska nacija nije mesala svoju krv sa tom bagrom... Mi smo najcistije pleme hristovo,od Hamurabija naovamo
    Amebe si nesto izostavio

Iskusan Salvantis (avatar)
    Učlanjen
    16.10.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    105

Samo mala ispravka:

Nije Koshtunjavi rusio Slobu nego casni likovi tipa Djindjic i Jovanovic..
    Ma u pravu si 1001%
    Svi znamo da je Ceda pobedio Milosevica na izborima, a ne Kostunica

A i 'castan' je Ceda, kao Al Kapone, na primer
    Poslednji put ažurirao/la Salvantis : 11.02.2007. u 00:43

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •