DIJABETES - HITNO !!!
Prikazujem rezultate 1 do 3 od 3

Tema: DIJABETES - HITNO !!!

Početnik
    Učlanjen
    10.02.2007.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano DIJABETES - HITNO !!!

Dijabetičar sam od svoje jedanaeste godine.Živim u Srbiji već skoro tri godine bez zdravstvenog osiguranja zato što sam državljanjka Makedonije.Državljanstvo nemam i ocekujem da ću ga dobiti za 6 meseci do godinu dana.
    Do sada nisam imala zdravstvenih problema do sada, a za insulin sam išla u Makedoniju svakih 4 meseca.
    Problem je iskrsao u tome što su mi se pojavile mrlje na desnom oku i hitno su mi potrebne laserske intervencije koje koštaju bez Srpskog zdravstvenog osiguranja 1000 eura !!! (a potrebno ih je izvršiti minimum 5-10 i to u roku od mesec dana ili se mogu desiti ozbiljne komplikacije u smislu teškog oštećenja vida).
    MOJ NAJVEĆI PROBLEM JE TAJ ŠTO NEMOGU POTRAŽITI LEKARSKU POMOĆ U MAKEDONIJI I MORAM SE SNAĆI U SRBIJI.
    MOLIM VAS DA MI DATE NEKI PREDLOG KAKO I NA KOJI NAČIN DA U ŠTO KRAĆEM ROKU DODJEM DO ZDRAVSTVENOG OSIGURANJA JER JE STVAR VEOMA OZBILJNA .

HVALA UNAPRED

Domaćin RACE MASTER (avatar)
    Učlanjen
    08.04.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    92

Podrazumevano Re: DIJABETES - HITNO !!!

"Prosetaj" malo po sajtovima osiguravajucih kuca u Srbiji,mozda ima neka povoljna varijanta.
    Ne tvrdim nista,ali ti samo popkusavam dati ideju,dok neko upuceniji nesto ne predlozi.

Poznat WithdrawnWater (avatar)
    Učlanjen
    21.10.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    120

Podrazumevano Re: DIJABETES - HITNO !!!

Koliko sam ja upucena, ne postoji nikakav nacin da dodjes do zdravstvenog osiguranja dok ne dobijes drzavljanstvo; a i kad dobijes drzavljanstvo, mozes dobiti osiguranje jedino ako si zaposlena, penzioner, ucenik ili student i to samo do 26 navrsenih godina zivota, kada te skidaju sa zdravstvenog osiguranja, i kao nezaposleni ali samo u odredjenom vremenskom periodu po novom zakonu.
    Tako da ne postoji nacin da regulises zdravstveno osiguranje Srbije dok nisi srpski drzavljanin. Bolje razmisljaj o nekom drugom nacinu da resis zdravstveni problem, ili urgiraj da ti se ubrza procedura oko izdavanja srpskog drzavljanstva (jer je to uslov za osiguranje), ili nadji nacin da ides u Makedoniju ili da skupis novac za intervenciju u Srbiji. Nema ti druge.

A u medjuvremenu, molim te da koristis pretrazivac, tema o dijabetu vec postoji i nema razloga da se bilo kakav diskusija vezana za tvoje stanje ne nastavi tamo. MOzda ne bi bilo lose da postavis pitanje na podforum Politika, mozda ce tamo neko nesto bolje znati da ti kaze o pravnim regulativama.
    Život se ne meri brojem udaha, vec brojem trenutaka koji nam oduzmu dah....

Slične teme

1. Dijabetes (Shecerna Bolest)
    Autor Whitesnake u forumu Zdravlje
    Odgovora: 585
    Poslednja poruka: 26.08.2016., 13:11
  2. insipidni dijabetes
    Autor natasa3 u forumu Zdravlje
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 16.05.2005., 15:07
  3. Dijabetes
    Autor petroz u forumu Zdravlje
    Odgovora: 0