Srbi u Engleskoj

Pozdrav svima!Jako dugo nisam bila na forumu u medjuvremenu sam se preselila u Englesku.Zivim ovde vec godinu dana ,radim vec neko vreme ali sem jako puno poljaka nisam naletela na srbe,pocinjem da se osecam kao izumrla vrsta:)
Veceras sam se vratila sa vikenda u beogradu i ako ima nekog u ovom delu ko je raspolozen za chat volela bih da mi se javi.
 
Ej, ja sam tamo provela dva mjeseca prije dvije godine i upoznala sam kompletnu srpsku zajednicu. Reci mi gdje si tacno u juznoj e, pa da se i ja malo nostalgisem. Ti za Srbijom, a ja za Engleskom.. Eeeee, a koja starosna struktura te interesuje?

Pozdrav
 
pozdrav svima ...da li je neko zainteresovan za poslovnu saradnju???
ja se bavim uvozom polovnih automobila...a trenutno me zanimaju engleska kola ,ne poznajem nikog tamo i nikad nisam bio u engleskoj.
ako je neko zainteresovan moj skype name je( zozefin sedam).
pozdrav svima
 
Cao, planiram da nostrifikujem dilomu medicinskog fakulteta u Engleskoj, pa me interesuje jel ima neko neke informacije o tome? Kakve su mogucnosti za zaposlenje? Kakva je Engleska za zivot?

Engleska je super za zivot, sve je nekako organizovano. Sto se tice medicine, nisam bas upucena u to, moraces malo da se raspitas ili da istrazujes internet. Ovo je njihov zvanicni sajt pa pocni odatle, uputi im neko pitanje, pa vidi sta treba da radis http://www.nhs.uk/Pages/HomePage.aspx

Inace kod njih je porodicna medicina vec dugo godina u praksi, imas svog doktora i on ti je sve...(dermatolog, ginekolog...) ako ti on ne moze pomoci, onda te on uputi kod doktora specijaliste u bolnicu. Ti porodicni doktori (dokori opste medicine) rade po kao po nekim ''mini ambulantama'', i svaki dio grada ima tu svoju ambulantu. Meni je moja na 5 minuta od moje kuce. Tesko da ces doci do prave bolnice bez upute. Takodje privatne bolnice su popularne i imas ih mali milion. Mogu ti reci da Englezi ne vole posebno medicinu, pa nemoj da se cudis ako su vecina sestara i doktora Pakistanci ili Indijci. Plate su im extra. Rezultati ti stizu na kucnu adresu, znaci nema nigdje da ides i cekas u redu. Sve je na zakazivanje i nema stele, kad je tvoj red onda je tvoj red, nema ubacivanja kao kod nas. Svi su ljubazni i rade svoj posao profesionalno.

Srecno...puno pozdrava.

Sanja
 

Ne idi ,veruj meni ,najgori su od najgorih ,ne znam odakle gomila polu-sveta bas tamo ,ali tako je . Ako ti se vec pali negde probaj Lexembourg ili Belgiju ,Svedsku .....Engleska je prsla a sa nasima sem ako ti nisu drugari ili drugarice iz Srbije bezi koliko te noge nose ...znas ono kad se kaze pobegao iz "sela" ali nece "selo" iz njega ...+ milion jos drugih fraza :dash:
 
cao svima.....dete nam je rodeno u engleskoj 2001 godine.Tamo smo ziveli oko 3 godine i dobili deport. Zanima me da li postoji sansa za izvijati neke papire na konto deteta?? Citali smo na oficijalnim stranicama,ali tamo pise da ne moze...ali ako neko zna drugacije molim da napise
hvala....
 

Back
Top