Srbi u Engleskoj

Cao svima.Zanima me da li je neko upoznat sa procedurom nostrifikacije stomatoloske diplome u Velsu.Uskoro treba da diplomiram u Novom Sadu, decko je dobio ponudu da ostane da radi u jednoj firmi u Velsu.(on ima hrvatski pasos ja srpski), pa me zanima da bih mogla sa njim tamo da zivim i bavim se stomatologijom.
 
Ekipa treba mi jedan savet.
Decko mi je iz Belgije, presao je da zivi u Reading.
Za dve nedelje dolazi u Beograd da se vencamo. Zanima me kad dobijem vencani list da li mogu odmah da apliciram za vizu. Inace on ima smestaj i oslican posao tako da to nece biti problem. Pozdrav svima i nadam se brzom odgovoru.
 
Matica iz Srbije zamoljava Svećonosceva da se ne predsavlja kao Srbin kad ode u Englesku
slobodno nek kaže da je hrvat ili šiptar ili slovenac ili crnogorac ili makedonac
ma može i englez da kaže da je samo nas nemoj da meša


jingle balls jingle balls
jingle balls jingle balls
 
Cao svima,

uskoro se selim iz Skotske za Englesku i necu seliti knjige.
Imam dosta novijih naslova na srpskom, uglavnom trileri i po neki domaci pisac i drama.
ako nekog zanimau na poklon ( samo da plati postarinu) neka mi se javi do septembra
 
Zdravo,evo i mene.Ja uskoro dolazim,nazalost,ne dobrim povodom u London.Dolazim sa mojom četvorogodišnjom devojcicom u Greet Ormond Street Hospital radi njene operacije srca.Ne znamo jos uvek tacan datum,ali po svemu sudeci bice kraj novembra. Inace smo iz Srbije,Leskovac.Pozdrav svima,ako ima nekog u blizini neka se javi,znacice nam da vidimo nase kafa prvi put dodjemo tamo gde nikog ne znamo,cak ni jezik .forenzy69@ gmail.com
 
Krajem novembra dolazim u Great Ormond Street Hospital sa mojom četvorogodišnjom devojcicom na operaciju srca.Inace smo iz Srbije,Leskovac.Niti koga znamo,niti jezik poznajemo dobro,nedelju dana bice strucni pratilac sa nama odavde,a kad se ina vrati Bog neka nam je na pomoci jos 10 dana
 
Izvini da nakon toliko meseci. Zaboravila sam da sam poslala ovu poruku. Treba mi razgovarati na srpskom da bih nie zaboravila jezika, a ovde ne mam ni za kim. Da li je to mogiće? Ako imaš skype ili WhatsApp.
 

Back
Top