Srbi u Engleskoj

Ja ziveo godinu dana u Leytonstonu istocni London.
Bio mlad lud bilo je interesantno. Kraj je poznat po emigrantima i lokalnim sibicarima,
nesto kao u seriji "Mucke". Ne znam kako je sad tamo.
Isao sam u nasu pravoslavnu crkvu Svetog Save, kod Portobelo marketa u Londonu, otac Milun bio tada.
Ziveo sam kod nekog pakija u iznajmlenom stanu, svasta-nesto radio itd.
Pisite kako je sada tamo za zivot, cujem da ih kriza lepo drma?
 
Ne idi ,veruj meni ,najgori su od najgorih ,ne znam odakle gomila polu-sveta bas tamo ,ali tako je . Ako ti se vec pali negde probaj Lexembourg ili Belgiju ,Svedsku .....Engleska je prsla a sa nasima sem ako ti nisu drugari ili drugarice iz Srbije bezi koliko te noge nose ...znas ono kad se kaze pobegao iz "sela" ali nece "selo" iz njega ...+ milion jos drugih fraza :dash:
Pa ti bas imas loseg iskustva.
Nadam se iskreno da nije tako.
Pozdrav
 
Pozd. drustvo,
Bio sam radio u UK 2007-08, nisam upoznao nase ..tj. ne puno njih( sem na ulicama Londona)...ali sam se divno proveo za 6 meseci,zanima me postoji li neki "lagan" nacin ulaska u UK ,tj dobijanja work permita, ja sam isao preko agncije iz srbije koja me je odrala... isao bih opet...P.S, kako si se doselio u UK?
 
Zdravo svima,
Preselio sam se u Englesku pre 2 meseca i zanima me da li ima nasih u okolini?
Ja sam u Fareham-u to je na jugu kod Portsmoutha.
Javite sa ako ima nekoga.
Veliki pozdrav

Blago tebi.....ja bih se zbog ovakvih stvari preselila tamo za 2 dana...

farehamDM1105_468x292.jpg

Exbury Gardens in the New Forest, pictured by Terry Hayter of Fareham, Hants
 
Ćao svima! Završio sam VISOKU ZDRAVSTVENU ŠKOLU STRUKOVNIH STUDIJA, radiološki smer (bivša viša medicinska), trenutno radim u NS, interesuje me ima li neko od kolega u UK iz te struke, da li se tamo priznaje naša diploma , nostrifikacija i t.d.:D
 
Treba mi pomoc. Posto sam u engleskoj i vozio bi neku osobu i trebam da vadim osiguranje, a ne mogu da nadjem agenciju koja bi mi to omogucila. Ovde nemam mesto stalnog boravka, vec zivim kod nekog, imam medjunarodnu vozacku dozvolu... hvala unapred:)
 
Ćao svima! Završio sam VISOKU ZDRAVSTVENU ŠKOLU STRUKOVNIH STUDIJA, radiološki smer (bivša viša medicinska), trenutno radim u NS, interesuje me ima li neko od kolega u UK iz te struke, da li se tamo priznaje naša diploma , nostrifikacija i t.d.:D
Ne priznaje se diploma, mozes samo na crno ili sve iz pocetka

Treba mi pomoc. Posto sam u engleskoj i vozio bi neku osobu i trebam da vadim osiguranje, a ne mogu da nadjem agenciju koja bi mi to omogucila. Ovde nemam mesto stalnog boravka, vec zivim kod nekog, imam medjunarodnu vozacku dozvolu... hvala unapred:)
nema mogucnosti da je vozis, rizikujes da te deportuju ako te uhvate
 

Back
Top