Kamenje ili bube?

  • Začetnik teme guitarrr_babe
  • Datum pokretanja
Elmo Lewis:
Morao sam da ozivim ovu temu i da dam odgovor - THE ROLLING STONES. Zasto?

Jedan engleski novinar je rekao: Bitlsi zele da vas drze za ruku, a STONSI zele da vam zapale grad!

Stonesi su za klasu iznad Beatles-a. Ja mogu to da kazem, zato sto sam preslusao sve albume i bitlsa i stonsa. Pogledajte samo pesmu Sympathy For The Devil sa albuma Beggar's Banquet iz 1968. Dubokoumna pesma, viseslojna, za razliku od pesmica bitlsa. Nije da ne volim bitlse, imam sve njihove albume, postujem ih, cak ih ponekad i slusam, ali energija stonsa, riffovi richardsa, dzegerovo igranje, charlieve palice, sitar pokojnog briana jonesa, sve je to nekako iznad bitlsa. Pravi buntovnicki rock n roll! Fora je u tome sto stonesi imaju blues korene. Pogledajte i druge hitove i ploce stonesa. Ploce kao sto su Sticky Fingers, Beggars Banquet, Let it Bleed, Exile su stvarno viseslojnije od bitlsa. Sve ploce su im fenomenalne, ali ove se izdvajaju. Naravno tu su i Some Girls, Goat's head Soup, Their Satanic Majesties Request...
Inace stonesi krecu 2005 ili 2006 na turneju...
u pravu si.. sve to stoji.. ali ne priajuju oni svakome :wink:
 
Svidja mi se sta su Running Wild uradili sa obradom pesme "Revolution" od buba.Pa napravili su tako melodicnu brzu Heavy Metal pesmu da ti mozak stane.Svaka cast veteranima iz Hamburga.
Ali ipak Rolling Stones,jer uzevsi u obzir da je sa njim svirao Mick Taylor,sjajni gitarista,prosto nema poredjenja.
A tu su naravno i meni omiljene "Paint In Black",ali live verzija sa albuma "Flashpiont" iz 1991,i "One Hit To The Body",pa onda "Rock And A Hard Place",....
Nema sumnje,jaci su od isfoliranih Beatlesa.
Mada mi se nesto mota po glavi sada Motorhead,.....ne znam zasto.
 

Back
Top