Nikola Tesla

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

SerbiaUnited

Primećen član
Poruka
989
sajt www.damninteresting.com
koji daje zanimljive informacije koje su promakle novinama...

odgovor na neko pisanje da su mu roditelji bili hrvati tj da mu je majka bila hrvatica:

Incorrect
"His mother was Đuka Mandić, herself a daughter of a Serbian Orthodox Church priest. She was talented in making home craft tools. She memorized many Serbian epic poems, but never learned to read.[7] His godfather, Jovan Drenovac, was a captain in the army protecting the Military Frontier."
3. Both of his parents are from Serb origin.
4. The only things relates Croats and Nikola Tesla is that they killed most of his family and burnt his home in Smiljani during II World War. Croats were together with Nazi and killed most of Serbs there including majority of of Tesla family .
 
Obersturmfuehrer:
nisi mi odgovorio...
zasto je u tom slucaju TA istina najbitnija?
zar nije bitnija ona istina o njegovom radu doprinosu covecanstvu?

znash...
da tesla nije otisho u ameriku, zemlju mogucnosti, gde sa 5 centi ti mozesh u anale svetskih velikana, kao shto je i pupin, kao i panic neshto skorije...
niko se ne bi pitao dal je srbin il hrvat il aboridzin...

mlatio bi kandilom po lici i vec danas ga se niko ne bi setio...

al to niko od ovih nadrinacionalista nece da prizna 8)

da je tesla josh jedan poklon amerike chovechanstvu 8)

inache... tu pojavu koja sebe zove U.S.A. ne podnosim, al ich! al ovo gore shto sam reko je suva istina... :(
 
Neka bude zabeleženo još jednom!

crow:
znash...
da tesla nije otisho u ameriku, zemlju mogucnosti, gde sa 5 centi ti mozesh u anale svetskih velikana, kao shto je i pupin, kao i panic neshto skorije...
niko se ne bi pitao dal je srbin il hrvat il aboridzin...

mlatio bi kandilom po lici i vec danas ga se niko ne bi setio...

al to niko od ovih nadrinacionalista nece da prizna 8)

da je tesla josh jedan poklon amerike chovechanstvu 8)

inache... tu pojavu koja sebe zove U.S.A. ne podnosim, al ich! al ovo gore shto sam reko je suva istina... :(
Imaš moj potpis!
 
Obersturmfuehrer:
nisi mi odgovorio...
zasto je u tom slucaju TA istina najbitnija?
zar nije bitnija ona istina o njegovom radu doprinosu covecanstvu?

Ko je rekao da je ta istina najbitnija? Ja govorim da je svaka istina bitna.

Crow, to sto si napisao je zaista tesko priznati.... Nema shta, otvorio si ochi zlim nacionalistima, sad su gotovi.
 
Samo da znate da Matica Srpska svojevremeni Tesli nije odobrila novac za dalje skolovanje u Pragu (ili Becu, ne secam se vec). Odnos, nas ... Srba, prema umovima je uvek bio los a taj "trend" cuvamo i danas!

Sramota je sto se onakav covek, kakav je bio Tesla, provlaci kroz ove jeftine forume!

A ovo, za Maticu ... to treba da se zna, jer je to SRAMOTA!
 
Ako je Hrvat onda je u redu. Ako je Srbin onda nije bitno uopste, bitan je doprinos. Naravno da je bitno da li je Srbin, on se tako predstavljao i svako razvodnjavanje cinjenice je zlonamerno posebno ako postoji sebicna i grabljiva propaganda koja ima cilj svojatanja Tesle od strane Hrvatske.
Sto se tice Matice Srpske - bruka je nevidjena i neoprostiva. Nista novo, Srbija uopste ima veoma los odnos prema svim Teslama koji poteknu odavde, da li je to odbojnost prema briljantnosti i pameti ne znam.
 
Ne volim ni SANU ni Maticu jer tu sede ljudi kojima je najbitniji nekakav akademski nivo i cilj koji nema veze sa vezom! Vecinom su ljudi koji sede tamo samo propali filolozi i kvazi srbisti ... CHEMER!

Izigravaju neku visinu a u stvari ne rade nista! Kada se Matica izvinila srpskom narodu (i Tesli) zbog te nepravde? NIKAD! Sramota!
 
А што му Срби нису помогли кад је тражио, то није битно, знам један део у Далмацији кад дођеш код њих не питају пошто си дошао, него што си нам донио, које баш и није далеко од Тесле.
 
Kako nije bitno da li smo mu ili nismo pomogli? Bitno je, i to kako! Sad, potomci tih Srba koji mu nisu pomogli svojataju njega i njegovo ime i dice se istim! Treba da nas bude sramota, sve!
 
Tesla je prawio mashine koje ljudi ni danas ne mogu da naprawe i predpostawlja se da je znao chime se prenosi sila gravitacije i da je to koristio pri prawljenju swojih izuma.
Btw, danas se josh uwek ne zna chime se prenosi grawitacija iako se dosta radi na tome. Bilo da je Srbin ili hrwat, chowek je bio GENIJE!!!
 
Wilkołak:
Kako nije bitno da li smo mu ili nismo pomogli? Bitno je, i to kako! Sad, potomci tih Srba koji mu nisu pomogli svojataju njega i njegovo ime i dice se istim! Treba da nas bude sramota, sve!

nije TO bitno, vec da je srbin il hrvat..
zasta mene cisto zabole....
 
Ne preteruj Wilkolak, ne svojataju njega Srbi, on je sam rekao ko je i shta je, i zbog propusta nekih ljudi iz Matice Srpske nije u redu bacati krivicu na ceo narod. Ukoliko treba da se samopljujemo (u chemu smo izvrsno dobri), ima drugih stvari, mada i takav mazohizam nikada necu razumeti.

U stvari, sve shto izlupasmo ovde je bez smisla... Sitna provokacija ovog Ober-neshto za koju se zakachismo.
 
e o ovoj zatupljenosti ja i govorim...
pomene se tesla i u skladu sa tim se pominje matica srpska, srbija, nekakva krivica...
pominje se provokacija...a ta provokacije se sastoji samo u recenici "nije mi vazno koje je nacionalnosti i porekla"...
stvarno strasno i zalosno...
zasto niko nije spomenuo telekomunikacije, generatore, daljinsko upravljanje, visesmernu i jednosmernu struju? to je tesla, a ne srbin.
 
Prvo nije visesmerna, nego naizmenicna struja.

Drugo, ukoliko ti nije bitno da li je Tesla Srbin ili Hrvat, zasto si osecao da je potrebno to podeliti sa drugima? Savrseno fino bi bilo da si to zadrzao za sebe, ili nastavio negde dalje sa ove teme.

Trece, hajde pisimo o Teslinom transformatoru. Sta znate o njemu?
 
napravio sam lapsus kod naizmenicne struje, tako da ako zelis samnom o tome da pricas, oblast donekle poznajem i ne smatram da sam duduk za nju....
licno, nemam dilemu dal je srbin ili je hrvat, i to sto je on postovao sam shvatio kao novo prepucavanje na tu temu.
sve sto hocu da kazem je kada se spomene tesla, meni nikako nije prva asocijaja - "najveci srpski sin" ili nesto slicno....
 
.

Trece, hajde pisimo o Teslinom transformatoru. Sta znate o njemu?[/QUOTE]

Nazalost, znam samo to da je Telin izum... Tj. mislim da sam chula, ali se secam priche kroz maglu... Zashto nam ne bi ti isprichao?
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top