Pitanje za LDP-ovce

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

JerryRopero

Primećen član
Poruka
835
Ajde mi, molim te, recite kako je to Kosovo dokazalo da moze biti samostalno, u ovih 7 i po godina od kako se "oslobodilo tiranijske vlasti Beograda"

Koji su to ekonomski argumenti koji govore da bi Kosovo trebalo biti nezavisno?


Je li zato sto je Kosovo od strane Interpola proglaseno za "glavno cvoriste puta droge od Bliskog Istoka ka Zapadnoj Evropi", "zemlja snabdevac u lancu trgovine zenama", itd.?

Da li zbog toga sto mogu da se "ponose" cinjenicom da od 5 najvecih narko-kartela u Evropi, 2 drze njihovi sunarodnici?

Da li zato sto 3/4 stanovnistva zivi ispod granice siromastva koja, po UN metodologiji, znaci da je potrosnja po osobi manja od $1 dnevno?

Ili po tome sto Kosovo, po podacima UNDP-a, ima najvise nepismenih u Evropi (oko 11%), sa skoro cetvrtinom stanovnistva koje je funkcionalno nepismeno?

Da li time sto, po podacima Svetske banke, imaju nezaposlenost od 64% radno sposobnog stanovnistva?

Ili mozda po tome sto imaju ubedljivo najnizi BDP po glavi stanovnika u Evropi?

Sto im je pokrivenost uvoza izvozom "impresivnih" 4.9%?

Bice pre da je zbog toga sto im siva ekonomija cini skoro 3/4 BDP-a, zar ne?

Da li zato sto po oceni bivseg sefa UNMIK-a (Haryja Holkeryja) stepen korupcije je takav da "paralise i najosnovnije funkcionisanje sistema"?

Da li zbog toga sto im je "okupatorska" Srbija na ime otplate njihovog spoljnog duga samo u 2006. servisirala (vratila ino-poveriocima) $1.23 milijarde iako od 1999. ne ubira ni pare poreza?

Je li zato sto je u vreme i SFRJ i SRJ Kosmet sa svojim elektranama bio izvoznik struje a sada su tamo restrikcije po 9 sati dnevno, jer nemaju strucnog (tehnickog) kadra za odrzavanje elektrana?

O politickoj kulturi, nivou demokratije, postovanju prava manjinskih zajednica i sl. tek da ne pricamo?

Ovo su samo neka od pitanja koja su mi prva pala na pamet. Ako je odgovor: "jeste, zbog toga", onda priznajem da ste me ubedili i da Kosovo danas nije "crna rupa Evrope" (ocena bivseg americkog ambasadora u Beogradu, Willliama Montgomeryja) vec "dugorocno perspektivna zemlja i faktor stabilnosti na Balkanu" (Agim Ceku).
 
Жао ми је Џер, ја нисам ЛДП-овац ал ћу ипак да "ланем" :

Зато што кривоноги имају огромна уста и буљу. Све би тамо да стрпају, па тако и део наше територије. Ђ*оку ће шиптари да имају, зна се ко ће тамо да управља и ко има најважнију логистичку базу у Европи.

Е видиш, ове три болдоване именице - то је демократија којом се они служе, не само код нас. А ове што си их питао - помажу ту исту и такву демократију.
 
pa nema ceda vremena da se bavi mojom malenkoscu. al valjda ce se naci neko od njegovih klonova na forumu da odgovori na postavljena pitanja.

pitanje mozda malo nespretno formulisano kao pitanje za LDP-ovce, al generalno pitanje je postavljeno svim onima koji se zalazu za nezavisno Kosovo.
 
JerryRopero:
pa nema ceda vremena da se bavi mojom malenkoscu. al valjda ce se naci neko od njegovih klonova na forumu da odgovori na postavljena pitanja.

pitanje mozda malo nespretno formulisano kao pitanje za LDP-ovce, al generalno pitanje je postavljeno svim onima koji se zalazu za nezavisno Kosovo.


Ma ima ko odgovara sigurno!
Napišeš "Dragi moji mili, obožavam vas. Lepim postere po zidu. Samo mi recite ZAŠTO?"
 
Iron Lord:
I njima napišemo mail
"Dragi moji mili, obožavam vas! Lepim postere po zidu. Samo mi recite - ZAŠTO?"

fallingmoneybt6.gif
 
JerryRopero:
Ajde mi, molim te, recite kako je to Kosovo dokazalo da moze biti samostalno, u ovih 7 i po godina od kako se "oslobodilo tiranijske vlasti Beograda"

Koji su to ekonomski argumenti koji govore da bi Kosovo trebalo biti nezavisno?
Je li zato sto je Kosovo od strane Interpola proglaseno za "glavno cvoriste puta droge od Bliskog Istoka ka Zapadnoj Evropi", "zemlja snabdevac u lancu trgovine zenama", itd.?

Da li zbog toga sto mogu da se "ponose" cinjenicom da od 5 najvecih narko-kartela u Evropi, 2 drze njihovi sunarodnici?
Da li zato sto 3/4 stanovnistva zivi ispod granice siromastva koja, po UN metodologiji, znaci da je potrosnja po osobi manja od $1 dnevno?


Ovo su samo neka od pitanja koja su mi prva pala na pamet. Ako je odgovor: "jeste, zbog toga", onda priznajem da ste me ubedili i da Kosovo danas nije "crna rupa Evrope" (ocena bivseg americkog ambasadora u Beogradu, Willliama Montgomeryja) vec "dugorocno perspektivna zemlja i faktor stabilnosti na Balkanu" (Agim Ceku).


To je sve tacno, zaboravio si da su u medjuvremenu i vlasnici svih kupleraja
u Evropi, ali to sve nista ne menja stvari.. Bice nezavisni i nas se vise ne tice
da li ce ostati crna rupa ili ce rupa posvetliti.. Premijer im je obecao da nezaposlenost
nece rasti. :grin:
 
JerryRopero:
pa nema ceda vremena da se bavi mojom malenkoscu. al valjda ce se naci neko od njegovih klonova na forumu da odgovori na postavljena pitanja.

pitanje mozda malo nespretno formulisano kao pitanje za LDP-ovce, al generalno pitanje je postavljeno svim onima koji se zalazu za nezavisno Kosovo.

Ceda jedini ima moooda da izgovori ono sto plebs nece da cuje,shvati, watever..

A jes ti blesavo da takvo pitanje upucujes Cedi i Co.

Ja Cedu nisam birala a zelim da Kosovo sto pre postane nezavisno..
 
Lacibg:
Кад је разношење у питању, онда искључиво оним мокрим петардама испод његовог џипа.
c007.gif
И по томе се види да смо банана држава!Да нисмо,постојао би комитет или тело(посланички)који би могао због нарушавања изборне тишине и ширења лажних вести,да Чеду и сателите одстрани из кампање.:D
 
misoni:
Па онда им помози на сваки начин, и иди живи на Косову!:)

Traze se dobrovoljci tvog profila da idu tamo da zive obzirom
da liju krokodilske suze oko nezavisnosti..Moz odes za Vaskrs,
da farbas malo yaya (posto si specijalista za farbanje pogresnih duvara)
u neku srpsku familiju.. po ugledu na tvog predsednika vlade..
 
Ја живим у Србији,а не у иностранству.И на долазим на форум да лијем лажне патриотске сузе.Живео сам поред шиптара и знам да против њих кукање и лупетање не помаже!А ти иди па им помози и немој да солиш памет онима који не мисле као ти!:D
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top