Moju put do MCSA sertifikata...

andrija.panic

Početnik
Poruka
15
Imam 22 godine. SAM sam se spremao za MCSA (bez ikakvih skola i gluposti), nisam imao NIKAKVO mrezno iskustvo, a prilicno slabo predznanje (skoro nikakvo).

Ispit: 70-290 sam polozio sa 1000 poena !
Ispit: 70-270 sam polozio sam 952 poena !
Ispit: 70-291 sam polozio sam 940 poena !
Ispit: 70-350 sam polozio sam 975 poena ... i stekao zvanje MCSA.
Trenutno privodim kraju spremanje ispita 70-293, ka MCSE...
Koga interesuje moj nacin spremanja ispita (LearnKey video, potom knjiga SYNGRESS i na kraju TESTKING), neka mi se obrati na email: panic.andrija@gmail.com

Neki ljudi imaju viska para pa placaju skole 900 evra za MCSA i 1500 evra za MCSE...Ja toliko para nisam imao, pa sam resio sam da se spremam.
 
Da li se to jede? :)
Mala šala , svaka tebi čast Andrija Paniću , ali tvoj put veruj mi nikoga na ovom svetu ne zanima , lepo je pohvaliti se ali ja i dalje nevidim ovde neku vezu sa temom operativni sistemi , svoj CV bolje postavi negde drugde , recimo na neki blog koji ćeš napraviti i tamo sve opisati (obavezno sa slikom) , i ponudi se nekome ko traži tako obučenoga čoveka da zaradiš novce i da počneš da naplaćuješ svoje znanje.
 
Sto se tice zemlje Srbije... dragi moj Panticu, mozes ti da se hvalesas po forumu koliko hoces, niko te nece (ne bas niko, ali nazalost dobra vecina) uzeti u obzir bez fakulteta. I gde god da krenes, ta tvoja silna teorija ce u praksi nailaziti na probleme koje nisi mogao nauciti napamet drndajuci tastiknove... To je jedan deo price... A drugi kaze da ces imati 99% potrebu da podizes i radis pod Linux okruzenjem, zatim tu je tona aktivne mrezne opreme koja nije obuhvacena testkingovima... Cisco (kao nezamenjivi deo "pametnog" mreznog okruzenja, kojekakvi firewalli, baze podataka, po koji radius server... ma svasta nesto.
Vidi, to sto si procitao i sertifikovao, je samo jedan maleni deo onog sto te ceka u IT "radionici"...
Za pocetak... naravno, odglavljivanje papira iz stampaca nespretne sluzbenice, eventualno da ubacis neki comp u domen... najvisi nivo dodira sa serverom pustiti update... a sto se tice nekih ozbiljnijih inzenjerskih poslova oko projektovanja jednog poslovnog okruzenja... e moraces da se nacekas do tada dragi moj PaMticu. Da ne spominjemo skripte, programse jezike, kojekakve upite... i ostalo sto se radi iskljucivo rucno bez kliktanja po GUI-u...
Ipak, i pored svega lepo je videti da postoje mladi i ambiciozni ljudi u informaticki polupismenoj Srbjij.
 
BTW, da se zna, nisam koristio TestKing da bih naucio ispit, vec NAKON 15-20 sati video materijala (Learnkey), sam seo i procitao od korice do korice knjigu (knjige) od preko 1000 strana na engleskom, pa kad sam mislio da sam naucio, i sve to prakticno implementirao na svojoj mrezi (VMware mreza od 4-5 racunara), onda sam seo za TestKing da bih ISTESTIRAO svoje znanje. U svakoj oblasti NISAM DAVAO ispod 70% tacnih odgovora (nisam citao unapred tacan odgovor na pitanje, vec sam sam pokusao da dam svoj odgovor). Potom sam samo ponovo preradio (a NE NAUCIO NAPAMET) pitanja na koja sam dao pogresan odgovor...

Slazem se u potpunosti da ako se koristi TestKing da bi naucio pitanja za ispit, taj COVEK, a takodje i njegov SERTIFIKAT ne vredi bas mnogo, jer taj covek nije stekao NIKAKVO znanje, osim tacnih odgovora za ispit.

BTW, nije mi bila namera da se hvalisem sto bi SYSTEMS rekao, vec da eventualno zainteresovanim ljudima objasnim kako se moze gotovo bez novca (ne bas doslovno) nauciti potreban materijal, naravno uz dosta snage i volje. Meni je ova oblast veoma interesantna (negde sam izneo ovakvo misljenje, pa su me napadali kako nemam zavrsene skole, i da sam ucio skolu ovo onda ne bi bilo interesantno...sta da kazem na ovakve gluposti). Skole sam zavrsio, pa sam sada u civilnoj vojsci (sedim kuci uglavnom) pa sam to vreme iskoristio za spremanje sertifikata: MCSA-->MCSE--> MCSA:Security-->MCSE:Security. Trenutno posedujem ovde prvi navedeni, i gruvam dalje ka poslednjem...Inace koliko sam naucio? MNOOOOOOOGO, i teorijski i PRAKTICNO (dzaba vam teroija bez prakse)

Cheers
 
Nije mi tesko da ostavim linkove, ali ne postoje direktni linkovi, vec peer-to-peer, skinuo sam oko 8GB podataka (materijala) sa neta ;-) znaci: Bittorrent sajtovi, neki forumi itd... nema pravila, nekad se nesto nadje na jednom mestu, sutra ga tamo nema itd. Ne skida se sav materijal za par meseci :-)

Pozdrav
 
samo da primetim da pohadjanje tih kurseva uopste nije bezveze...
zasto? pa iz prostog razloga sto tamo sretnes gomilu ljudi, od predavaca, pa do kolega koji se bave istim poslom kao i ti...
a to je, potencijalno, vrlo vredan izvor informacija...
sto se tice ucenja i slicno, ja sam sve ispite spremao kroz praksu koju sam vec i imao, tako da sam testkingove naucio napamet posle 2 citanja...dakle, kad nesto znas, onda znas, i sve situacije koje su opisane vec unapred znas da resis...trenutno sam MCAD, a za sad ciljam na MCSD...
 
Sto se tice MCAD i MCSD tu se ne mesam, sto se tice skola i predavanja...

Sto se tice bubetanja TestKinga - dzaba ti sertifikat ako si ga dobio na takav nacin, znanje je ... nepostojece (slozices se)

Sto se tice "samo da primetim da pohadjanje tih kurseva uopste nije bezveze...
zasto? pa iz prostog razloga sto tamo sretnes gomilu ljudi, od predavaca, pa do kolega koji se bave istim poslom kao i ti...
a to je, potencijalno, vrlo vredan izvor informacija..."
- ako imas 1500 evra viska da bi upoznavao ljude - svaka tebi cast :-) Jedino JESTE dobro ako ti FIRMA plati pa iskoristis The Best Of Both Worlds.

Da nije TestKinga, ne bi bas SVI polagali MCxxx sertifikate, i ne bi se vrednost tih sertifikata srozala na tako malu vrednost...a mi koji ih imamo bismo malo vise "vredeli"

Inace kako ide nalazenje posla sa MCAD ????
Pozdrav
 
Gottii:
imam jos jedan ispit do zavrsetka mcse.kakva je prodja za posao negde?


Vidi, ja sam zahvaljujuci serrtifikatima i dosao do posla.
Fakultet nisam zavrsio, jednostavno nisam imao para za to, zakacio me takav period....
Recimo, moja firma trenutno trazi radnike, pojma nemam odakle si, javi se na pp.Ono sto je bitno,obzirom da sam dobio sve CV-jeve ljudi koji su aplicirali... gledajuci ih... ni jednog trenutka nisam obracao paznju na obrazovalje onoliko koliko sam obracao paznju na to sta taj neko zna. Sa druge strane masa nekakvih inzinjera koji su zavrsili nekakve fakultete sa kojima nista ne mogu niti umeju da urade, nazalost. Specijalisticko obrazovanje koje dobijas sticanjem tih srtifikata ce ti ipak mnogo pomoci zaposao, veruj mi... ;)
Mada, postoji i laksi nacin da se dodje do tih sertifikata, ako si tako doputovao do njih... to ti nije neka preporuka za posao.
 
Zdravo svima,

zanima me da li je za dobijanje MCSA zvanja neophodno položiti sva četiri ispita (70-290, 70-270, 70-291 i 70-350) i koliko ih je teško spremiti ih, budući da posedujem, donekle, iskustvo u održavanju hardvera i softvera računara a želeo bih da naučim više. Koje knjige se, konkretno, koriste za spremanje gorenavedenih ispita - da li ima negde da se naruče?

Hvala
 

Back
Top