Tadić i Koštunica znali za Ahtisarijev plan
Prikazujem rezultate 1 do 5 od 5

Tema: Tadić i Koštunica znali za Ahtisarijev plan

Iskusan Samanta_ (avatar)
    Učlanjen
    21.04.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    116

Podrazumevano Tadić i Koštunica znali za Ahtisarijev plan

INTERVJU: Tomislav Nikolić
    NA IZBORE!
    Zamenik predsednika SRS tvrdi da su Tadić i Koštunica znali za Ahtisarijev plan još u novembru, ali da su o tome ćutali pred izbore, i traži poništavanje izbornih rezultata
    BEOGRAD - Tomislav Nikolić, zamenik predsednika SRS, tvrdi da su Vojislav Koštunica i Boris Tadić znali za Ahtisarijev plan još 10. novembra prošle godine, ali da su se s njim dogovorili da ga ne objavljuje do okončanja izbora. On zato traži poništavanje "nerealnih" izbornih rezultata i raspisivanje novih parlamentarnih izbora!

- Ovo što sad imamo nije izborna volja birača. Tadić i Koštunica su ih namerno obmanuli i sakrili od njih bitnu činjenicu. Za sadržinu Ahtisarijevog plana znali su još 10. novembra, ali su se s njim dogovorili da izađe s planom kad se završe izbori. Plašili su se da će izgubiti većinu u suprotnom. Tražim da se izborni rezultati ponište i da se održe novi - kaže Nikolić u intervjuu Kuriru.

Jeste li baš ubeđeni da je realan taj zahtev za poništavanjem izbornih rezultata?
    - To je jedino pravično i jedino moguće. Ovo su falsifikovani izbori, ovo nije volja birača. Šta to znači?! Izađite na izbore, pa ćemo vam reći šta će biti s Kosovom i Metohijom.

Tražite izbore, jer mislite da će se vama okrenuti većina birača zbog nepovoljnog plana?
    - To je surovo činjenica. Pa, zar ne treba svi da se suočimo sa Kosovom i Metohijom? E, trebalo je pre izbora da se suočimo s tim, pa da onda narod kaže da je saglasan ili da nije saglasan sa tim.

Vi niste hteli da preuzmete odgovornost. Zašto niste uzeli učešće u pregovaračkom timu, pa da nešto promenite?
    - Nije tačno. Ko me je zvao? Vi, novinari? Evo, tu su obojica, živi, pa neka kažu da li je iko ikada u razgovoru sa mnom pomenuo ideju da radikali budu u timu. Ne, bio je nalog sa Zapada da nas nema. Zato srpska javnost i ne zna šta se događalo u Beču. Što se nas tiče, nikada nećemo popustiti po pitanju Kosmeta.

Šta to znači?
    - Da vam uđe neko u kuću i ukrade neku vrednu stvar. Da vam otme auto, njivu. Možda ne možete vi ili vaš sin da vratite. Ali, možda može vaš unuk! Nije ni Nemačka ratovala da sastavi istočni i zapadni deo. Nije ni Francuska dobila Alzas u ratu. Ako moramo da branimo Kosovo od takozvane međunarodne zajednice, onda nam tamo i nije mesto.

Lidija nije glumica

Zašto ste na pregovore o sastavu vlade poslali glumicu?
    - Ona nije glumica.
    Kako nije?
    - Ona je, uz to što je član SRS, i glumica i biće narodni poslanik. To nisu bili pregovori, već obično ćaskanje. To potvrđuje i činjenica da Tadić nije objavio nikakve zaključke.

Tadićeva zaključana vrata

Kako je Tadić reagovao na Vaše pojavljivanje u utorak?
    - Nije baš domaćinski, vrata su bila zaključana. Izašao sam iz Skupštine i sreo Ivicu Dačića kako čeka na prelazu. Stoje ispred novinari, postavljene kamere, a nas dvojica guramo zaključana vrata. Ja onda lupam u ta vrata, i najzad dolazi neko i otključava. E, onda sam pet minuta vikao po Predsedništvu, psovao i šta im nisam sve rekao. Ulazim unutra, a Tadić me pita: "Zašto vičeš kad dolaziš kod mene?" Ja mu kažem: "Zašto nisi otključao vrata kad zoveš u goste?"

Kako je protekao sastanak kod Tadića?
    - Iznenađenje je bilo što Tadić uopšte nije bio spreman za sastanak. Plan smo dobili na engleskom! Ono što je rekao pred novinarima, nije rekao i na sastanku. Ispada da DS želi da nastavi pregovore, što na sastanku iza zatvorenih vrata nije bilo tako očigledno.

Ima li u planu nečega što nije objavljeno?
    - Ima, na primer da NATO dolazi na Kosovo. Neće biti poslate UN, već NATO snage u našu pokrajinu. Mi nismo članica NATO i zašto bismo ih prihvatili?

Uzdate li se još uvek u ruski veto?
    - U šta drugo da se uzdam? Imamo dve strane. Jednu koja nam otima i drugu u koju se uzdamo. Pa čak i da ispadne da smo se uzalud uzdali, nikada ne može da mi bude draži onaj koji mi je oteo. To je zamena teze.

Šta mislite o podeli Kosova?
    - Šta mislite, koliko bi dugo trajala dok Albanci ne bi preuzeli i taj drugi deo?

Šta sad savetujete preostalim Srbima na Kosovu?
    - Državni interes je da ostanu tamo. Ali, nemam savet za Srbe koji žive na Kosmetu. Ja samo znam, ako ta teritorija bude data na raspolaganje isključivo Albancima, tamo neće biti Srba. Svestan sam da su ovog časa Srbi topovsko meso. NATO ih sigurno neće zaštititi.

Da li ste Koštuničinu platformu za Kosmet shvatili kao mig vašoj stranci?
    - Ne. Niti sam pozvan od njega ili bilo koga od njegovih.

Vi ste jači. Što Vi njega ne pozovete?
    - Ja sam njega jednom zvao.

Kad?
    - Pre tri godine. Tada je rekao da ne sme.

Da Vas sad pozove Koštunica i kaže: "Tomo, imamo zajedno 128 poslanika, hoćemo li da formiramo vladu", kakav bi bio vaš odgovor?
    - Ja s njim nisam na "Tomo". U ovako teškoj situaciji, teško mi je da razmišljam o tome hoćemo li da pravimo vladu ili nećemo. Ja mislim da smo mi zreli za nove izbore. Neka Koštunica vlada do tad.

SMILJANA VIDIĆ

Poznat Elvin (avatar)
    Učlanjen
    17.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    145

Podrazumevano Re: Tadić i Koštunica znali za Ahtisarijev plan

not gonna happen.

toma sve više podseća na neku babu, samo kuka i nariče. on the plus side, izgleda da noj nije jedini hronično neobavešten. lepo sam rekao da su rođeni jedan za drugog.

Aktivan član
    Učlanjen
    12.07.2006.
    Reputaciona moć
    52

Toma je postao obican demagog (ako je ikad bio ista drugo). Naravno da su znali za plan...Svi smo bili svjesni da ce nezavisnost biti u planu, jedina razlika je u tome sto su neki odlucili da lazu sami sebi.

Veoma poznat filatelista, pa šta? (avatar)
    Učlanjen
    08.05.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    373

Opet neke lepe novine!
    A šta je Toma očekivao, pa Tadić je to rekao pre izbora da je Kosmet još uvek bliže nezavisnosti nego autonomiji, pa šta se sad pravi mutav.
    Tipičano ponašanje, mene se ništa ne tiče, neću nikad doći na vlast, a baš mi lepo i ovako, imam najviše poslanika i galamim gde, šta i kad hoću.
    Da hoće da vlada, napravio bi dogovor sa Koštunicom, jer 2003. i 2007. nisu isto, ali bolje biti u opoziciji i posmatrati.

Zainteresovan član anntaylor (avatar)
    Učlanjen
    25.11.2006.
    Reputaciona moć
    44

Citat Original postavio UofC
    Toma je postao obican demagog (ako je ikad bio ista drugo). Naravno da su znali za plan...Svi smo bili svjesni da ce nezavisnost biti u planu, jedina razlika je u tome sto su neki odlucili da lazu sami sebi.
    Totalno pogresno, vecina nas je naslucivala sta ce biti plan ali su neki (Tadic i Kostunica) znali 100% kakav je plan.

Reci ZNATI i NASLUCIVATI su dva razlicita pojma.

Nikolic se zali sto nije uspeo njegov plan da se izbori odrzavaju u Martu (posle objave plana) ali i zato sto su navedena dvojica znala za plan i nastojala da se sto pre obave izbori pre nego narod sazna za plan.

Tomo jeste u pravu ali nije u pravu kada trazi da se zbog toga ponove izbori zato sto su navedene stvari politicki trikovi....

Slične teme

1. Makedonija podržava Ahtisarijev plan za Kosmet!
    Autor Karlito Brigante u forumu Politika
    Odgovora: 61
    Poslednja poruka: 18.10.2007., 13:13
  2. Titov: Ahtisarijev plan neće proći
    Autor Alekasandar2 u forumu Politika
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 24.04.2007., 18:34
  3. Četiri od 15 članica SB za Ahtisarijev plan
    Autor GrafDracula u forumu Politika
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 05.04.2007., 02:52
  4. Tadic odbio Ahtisarijev plan