Kosovo i struja...
Strana 1 od 4 1234 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 87

Tema: Kosovo i struja...

Zainteresovan član
    Učlanjen
    26.12.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    47

Podrazumevano Kosovo i struja...

Par puta sam postavio ovo pitanje al mi nikad nije dat tacan odgovor.Pitanje se glasi...
    Dal je istina da Srbija salje struju onim divljacima dole ukljucujuci i amerima u onom njihovom Bondstilu...

Zaslužan član eremita (avatar)
    Učlanjen
    02.02.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2079

Podrazumevano Re: Kosovo i struja...

Citat Original postavio boki1979
    Par puta sam postavio ovo pitanje al mi nikad nije dat tacan odgovor.Pitanje se glasi...
    Dal je istina da Srbija salje struju onim divljacima dole ukljucujuci i amerima u onom njihovom Bondstilu...
    Колико ја знам и колико сам чуо нажалост ШАЉЕ И ТО ЗА ЏАБЕ........тј. на наш
    рачун.
    БИТИ СЛОБОДАН означава стање у којем субјект може деловати без присиле и забране.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    26.12.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    47

hvala na odgovoru
    i ja sam citao kad su neke nase novine pitale nekog majmuna s zapada dal nasa struja ide tamo kod njih i dal ti zapadnjaci odredjuju ovaj je samo odbio da komentarise nesto u fazonu to vam ne mogu odgovoriti
    ne bi bilo lose neku malu diverziju izvesti samo u sta udariti....

Veoma poznat filatelista, pa šta? (avatar)
    Učlanjen
    08.05.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    373

Struja ide srpskim porodicama na Kosovu koji nemaju novca da plate struju koju isporučuje KEK, pa da im se na ovaj način olakša život.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    26.12.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    47

ona ide al da li i dodje
    zar nisu vise pod mrakom nego svjetlom?

Veoma poznat fosilvaso (avatar)
    Učlanjen
    29.08.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    185

hvala na odgovoru
    i ja sam citao kad su neke nase novine pitale nekog majmuna s zapada dal nasa struja ide tamo kod njih i dal ti zapadnjaci odredjuju ovaj je samo odbio da komentarise nesto u fazonu to vam ne mogu odgovoriti
    ne bi bilo lose neku malu diverziju izvesti samo u sta udariti....
    Na mestima gde je virtuelna granica 'srpskog' dela Kosova treba pokrasti i prodati u stari otpad električne stubove i žice.
    Ako su NATO-vci Srbe zahebavali sa opskrbom struje, nismo ni mi Srbi anđeli, znamo i mi to raditi....
    Sve je apsolutno u totalitarnom režimu!

Učlanjen
    08.05.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    373

ona ide al da li i dodje
    zar nisu vise pod mrakom nego svjetlom?
    Svi imaju restrikcije. Postoje 3 grupe. Srbi su u 3. i imaju najmanje jer ne plaćaju, jednostavno nemaju odakle. 1. grupa kao najpovlašćenija takođe ima restrikcije. Na ovaj način, donacijom od EPS-a njima se olakšava život. Da li se još neko koristi tom energijom i da li negde "zaluta"?
    Verovatno, Balkan je ovo.

Veoma poznat fosilvaso (avatar)
    Učlanjen
    29.08.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    185

Citat Original postavio filatelista, pa šta?
    Svi imaju restrikcije. Postoje 3 grupe. Srbi su u 3. i imaju najmanje jer ne plaćaju, jednostavno nemaju odakle. 1. grupa kao najpovlašćenija takođe ima restrikcije. Na ovaj način, donacijom od EPS-a njima se olakšava život. Da li se još neko koristi tom energijom i da li negde "zaluta"?
    Koja lakrdija, znači na Kosovu ima nekoliko stotina 'iljada ilegalno priključenih potrošača struje Haha
    Sve je apsolutno u totalitarnom režimu!

Zainteresovan član
    Učlanjen
    29.12.2006.
    Reputaciona moć
    43

Mogu da razumem da se struja daje srpskim porodicama na Kosovu koja nemaju novca da je plaćaju u vidu neke pomoći ali koliko znam sa tim je bilo problema pošto KEK nije dozvolio a ako se struja distribuira i ovim separatistima mi onda stvarno nismo normalni

Zaslužan član eremita (avatar)
    Učlanjen
    02.02.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2079

Не ради се о Србима којима се бесплатно шаље струја као хуманитарна помоћ и то после безброј молби - јер им шиптари искључују струју.

Ради се о томе да Србија ШАЉЕ БОНДСВИЛУ СТРУЈУ коју ови НЕ ПЛАЋАЈУ !
    БИТИ СЛОБОДАН означава стање у којем субјект може деловати без присиле и забране.

Iskusan DraGo70 (avatar)
    Učlanjen
    07.09.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    114

Ja sam čuo od jednog prijatelja čiji rođeni brat radi na KiM (radio je i ranije kao jedan od glavnih inženjera u termoelektrani) da Šiptari, a ni međunarodna zajednica ne mogu i ne znaju da održavaju termocentrale na KiM. Nakon odlaska većine Srba sa KiM, počela je pljačka u pogonima i to ni do danas nije sanirano kako treba. Nemaju uopšte stručnjake, a većina Šiptara koja je radila u elektrodistribuciji je bila na nižim poslovima.
    Tako da oni sada niti mogu, niti znaju, niti uspevaju da osposobe celi elektroenergetski sistem. Nedostaje im mnogo energije, zato i isključuju stalno struju, pomalo i Albancima, ali uglavnom Srbima.
    Kada je naš EPS i EDS ponudio da isporuči struju Srbima, bili su ucenjeni time da mogu, ali samo pod uslovom da celo KiM dobije struju i da se naši stručnjaci vrate i osposobe njihov sistem.
    Tako da danas mi uglavnom dajemo struju (besplatno) za KiM, a i naši ljudi rade na svim osetljivim i važnim mestima u distribuciji.
    Toliko o sposobnim Kosovarima i njihovoj stručnosti i završenim fakultetima...
    Toliko i o MZ i o najgorem svetskom političkom, policijskom i vojnom šljamu koji je tamo otišao da "održava red i mir"...
    Duhovit, zanimljiv, iskren, avanturistickog duha...

Buduća legenda adem_ks (avatar)
    Učlanjen
    07.01.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    14
    Reputaciona moć
    0

koliko ja znam NE SALJE uopste, kao postoji dobra volja, ali srbija hoce da ta struja ide dirktno "ugrozenim" podrucjima, a nas KEK tj. unmik da daje tamo gde je najpotrebnije... ma cisto "pranje" [ imamo mi jednu poslovicu za ovakve slucajeve, bukvalan prevod bi bio : "pere prljave ruke pis*com"]

Primećen član shoplifter (avatar)
    Učlanjen
    27.12.2006.
    Reputaciona moć
    0

Pa da... Šiptarima se struja daje ta džabe... dok našem narodu na K&M se jedvva udostoje da pošalju neki agregat...

Učlanjen
    07.01.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    14
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio s.dragan67
    Mogu da razumem da se struja daje srpskim porodicama na Kosovu koja nemaju novca da je plaćaju u vidu neke pomoći ali koliko znam sa tim je bilo problema pošto KEK nije dozvolio a ako se struja distribuira i ovim separatistima mi onda stvarno nismo normalni
    tolike ste neznalice u vezi kosova da je to strasno... SRBI NE PLACAJU STRUJU na kosovu.

Veoma poznat T-Zex (avatar)
    Učlanjen
    12.09.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    225

Citat Original postavio adem_ks
    tolike ste neznalice u vezi kosova da je to strasno... SRBI NE PLACAJU STRUJU na kosovu.
    Lažeš k'o mastan.
    sve dok ne oboriš majmune, brate, neće umeti da te shvate...

Legenda
    Učlanjen
    08.11.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

U onoj 3. grupi nisu samo Srbi,vec i Srbi i Albanci...i ne iskljucuju struju "pomalo Albancima,ali uglavnom Srbima", vec i pomalo i uglavno svima... A druga stvar je sto EPS ucenjuje neke da samo Srbima mogu da salju besplatno... I samo mi nije jasno kako onda to Kostunica misli da Kosovo ostane u Srbiji kada ga uopste nije briga za siromasne Albance koji bi bili gradjani Srbije sa svim pravima...

Učlanjen
    08.05.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    373

Citat Original postavio kami83
    U onoj 3. grupi nisu samo Srbi,vec i Srbi i Albanci...i ne iskljucuju struju "pomalo Albancima,ali uglavnom Srbima", vec i pomalo i uglavno svima... A druga stvar je sto EPS ucenjuje neke da samo Srbima mogu da salju besplatno... I samo mi nije jasno kako onda to Kostunica misli da Kosovo ostane u Srbiji kada ga uopste nije briga za siromasne Albance koji bi bili gradjani Srbije sa svim pravima...
    Pa ne misliš valjda da džabaka šaljemo struju i Tačijevoj stranci?
    Pa nego kome nego Srbima u enklavama? Albanci imaju slobodu kretanja, kako tako rade, Srbi žive u getoima i normalna stvar jeste da im dotiramo struju. Nekad stvarno nemate mere.
    Nemam ništa protiv da dotiramo struju i siromašnim Albancima, ali ako Kosovo ostane u granicama Srbije

Legenda
    Učlanjen
    08.11.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

nemam komentar...A Kosovo prema Upravnom odboru Eps-a i jeste u sastavu Srbije...

Buduća legenda
    Učlanjen
    17.10.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Ала си му рек'о!То је то...Титово време је прошло,и глуматање како гладне треба нахранити(поготово оне који не раде ништа,осим што праве децу и штету).:mad:

Učlanjen
    08.05.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    373

nemam komentar...A Kosovo prema Upravnom odboru Eps-a i jeste u sastavu Srbije...
    Ti hoćeš da kažeš da bi Srbija i EPS trebala da dotira struju svim siromašnim na Kosovu ili nikome? To je tvoj rezon?
    Pa da dajemo struju za džabe populaciji koja ne može da podnese reč Srbija ili srpsko? Prosto jedva čeka da se otcepi, a mi zarad nekeog lažnog osećaja pravde, eto treba svima da poklonimo po megavat struje.
    Dole živi 100 000 Srba, pa to je 1/3 Novog Sada.

Legenda
    Učlanjen
    08.11.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Ne ja mislim da kada nesto smatras delom svoje teritorije,onda ljudi koji zive na toj teritoriji trebaju da imaju ista prava... E ti sad primeni taj princip bilo gde na svetu...Ja ga ovog puta primenjujem na EPS,drugi put cu na UNMIK,treci put cu na Severnu Koreju...i ne znam zbog cega bi toliko bilo strasno sto se drzim principa?
    Poslednji put ažurirao/la kami83 : 07.02.2007. u 15:39

Buduća legenda
    Učlanjen
    17.10.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Зато што неко ту струју треба да плати!А што би ми плаћали оно што троше они који неће да живе са нама?

Učlanjen
    08.05.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    373

Ne ja mislim da kada nesto smatras delom svoje teritorije,onda ljudi koji zive na toj teritoriji trebaju da imaju ista prava... E ti sad primeni taj princip bilo gde na svetu...Ja ga ovog puta primenjujem na EPS,drugi put cu na UNMIK,treci put cu na Severnu Koreju...i ne znam zbog cega bi toliko bilo strasno sto se drzim principa?
    Recimo, nisu dobili struju Srbi u Vojvodini koji nemaju para da plate, nisu takođe dobili gratis struju, nisu ni Srbi u Šumadiji, ni u Beogradu, dobili su samo oni na Kosovu. Tako da taj rezon kako moramo dati istovremeno i Albancima ne stoji.
    Zadovoljan sa time?

Legenda
    Učlanjen
    08.11.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Ne,ali to je duga prica...

Učlanjen
    07.01.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    14
    Reputaciona moć
    0

Pa ne misliš valjda da džabaka šaljemo struju i Tačijevoj stranci?
    Pa nego kome nego Srbima u enklavama? Albanci imaju slobodu kretanja, kako tako rade, Srbi žive u getoima i normalna stvar jeste da im dotiramo struju. Nekad stvarno nemate mere.
    Nemam ništa protiv da dotiramo struju i siromašnim Albancima, ali ako Kosovo ostane u granicama Srbije
    VEROVALI ILI NE ali niko na severnom delu mitrovice ne placa struju ili vodu itd. bio on srbin ili albanac. tamo "albanac" nema prilaza, [da dodje sluzbeno i da trazi naplatu] a srbi se brinu samo za odrzavanje linije [koliko ja znam, saradnja srpsko-albanske strane KEK-a je OK.] ali niko ne trazi bilo kakvo PLACANJE.

Slične teme

1. Poskupljuje struja za 20-22%
    Autor Тихи u forumu Politika
    Odgovora: 43
    Poslednja poruka: 23.01.2009., 12:24
  2. Struja
    Autor slavka69 u forumu Politika
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 29.02.2008., 08:43
  3. fizika-struja
    Autor Valenticka u forumu Prirodne nauke
    Odgovora: 1