Virus,kako ukloniti

Peruzzi

Domaćin
Poruka
4.066
Kaspersky je prijavio prisustvo virusa:
TrojanDownloader.Win32.IstBar.ag
negde u C:Windows\emporary internet files...
suvse dugacak path nisam mogao da upamtim.
Kako da ga skinem
Kaspersky nista ne moze da mu uradi (?)
 
Ne razumem se mnogo, tako da ne bi mnogo ovo je samo nesto sto mislim da vredi uraditi ko zna o ovome neka me ispravi ako gresim..
Promeni samo ime file-a i onda isprazni taj folder al znas kako, mada sacekaj na druge odgovore, jer ja u ovaj nisam siguran..
Mada najbolje bi bilo da potrazis nove definicije na sajtu AV-a koji imas..
 
Peruzzi:
Kaspersky je prijavio prisustvo virusa:
TrojanDownloader.Win32.IstBar.ag
negde u C:Windows\emporary internet files...
suvse dugacak path nisam mogao da upamtim.
Kako da ga skinem
Kaspersky nista ne moze da mu uradi (?)

Ovaj gore navedeni path liči na C:Windows\Temporary internet files\... ako je to to onda možeš jednostavno da pobrišeš sve iz tog foldera (osim datoteke index.dat koju ti windows neće dozvoliti da obrišeš) jer su to sve privremene datoteke koje koristi Internet Explorer dok šetaš po Internetu.
Teoretski, i Kaspersky bi trebalo da može da obriše zaraženu datoteku kad je pronađe, ako mu to podesiš u opcijama (umesto Desinfect staviš Delete).
 
Ako koristis XP,treba da uradis sledece:prvo iskljucis System restore(start-desni klik na My Computer-Properties-System Restore-Turn of).Pogasis antivir.programe i ides na Disc cleanup(start-programs-accessories-sistem tools).Cekiras sve boksove i sve pobrises.Ako to ne upali,onda idi na Search-all files i u gornjem prozorcicu upisi *.tmp,u donjem nadji tvoj disk,klikni search i sve tempove koji se pojave obrisi.Meni je tako uspelo,posto sam imao isti problem
 
koristim win98se
obrisao sam sve tempove
ali...
opet mi nesto s.e.r.e ovde na kompu
programi koce.
konektujem se tek iz drugog ili teceg puta
obicno pre toga zakoci sistem ili nkei program
cesto nece da pokrene outlook ako sam online
i jos mnooogo toga
uglavnom usporava ucitavanje programa
e,sad...
 
Ako je taj virus sto ja mislim on usporava masinu za 75%, unistava fajlove i formatira hard.
Ubaci pc-cillin on ce ga naci i srediti.Resi ga se da ne bi najebo ja sam napravio slican i isprobo sam ga kod sebe gadno je stvarno.Ako uspe cillin javi :P
 
najbolje što možeš je da instaluješ AVAST PRO4,i nijedan virus nema više šanse da proživi,i ja sam imao problema na internetu sa trojancima, koji su prošli pored nortona kao za šalu, pa mi je prijatelj savetovao AVAST i nema problema.
 
Peruzzi:
Kaspersky je prijavio prisustvo virusa:
TrojanDownloader.Win32.IstBar.ag
negde u C:Windows\emporary internet files...
suvse dugacak path nisam mogao da upamtim.
Kako da ga skinem
Kaspersky nista ne moze da mu uradi (?)
Imas da skines sa neta alatku za trajno uklanjanje blastera samo treba da ga nadjes i skines.Inace zove se FixBlast i 99% ce ti uspeti jer ja sam imao isti problem i resio sam ga!
 

Back
Top