Zrtvovati se zbog nje\ga?A kad je dosta?

zasto "zrtvovati"? ta rec nije bas dobra... ljudi... ja nisam do sad postovao ovde... meni to nije zrtva... nikada ne bi' shvatio to tako... ako mogu da pomognem, bilo kako, da se osoba pored mene oseca ispunjenom, ucinicu to... sta zrtvujem? vreme? ne mogu ga ni potrositi na bolji nacin... svoje veze? isto... nema boljeg nacina da se one upotrebe... sta god... koliko god je puta potrebno... bez reci... i uradicu to od srca...
ne znam kako vama izgleda ovo pitanje, al' meni izgleda jako sebicno... tipa: od usta sam odvajala da tebi bude bolje... tipa: mladost sam spiskala na tebe... ma... mislim da nema niceg lepseg od takvog "zrtvovanja"... jer, kad ta osoba uspe... to ce biti i moj uspeh... i radovacu se jednako... i tugovati zajedno sa njom, ukoliko ne uspe... i to ce onda biti i moj poraz...
to nije zrtva... to je vise posvecenost... kad je neko zadovoljan onim sto ima... zato se neki i smeju lepse... a vidi se to odma'...
 
Dobro dobro svi ste u pravu jeste mi malo lose formulisano pitanje a i komplet tema ali nije ni lose ispalo... provokacije nikad previse.....Nisam ja bas mislio bukvalno zrtvovati i vagati ja tebi ovoliko a ti meni toliko u ljubavi,to moze samo neko ko nikad nije iskreno i bez kalkulacija voleo i bio voljen.....Malo sam bio iznerviran kad sam smisljao naslov teme jebga,ali Ok. Konkretno ja sam ovde a doticna mi osoba preko grane....ali borimo se i zrtvujemo za nas i nasu nam buducnost,ali teska je ljubav preko zice zar ne? verovatno mnogo puta ispricana prica,ali pitam se....sta raditi?suvise je to komplikovano za napisati odjednom....
 
E to samo ti mozes da procenis. U praksi je da nekad vredi, nekad ne vredi. Ako mislis da je to sto imas prava ljubav onda vredi cekanje. Bitno je da imate konkretan plan i da radite na tome da sto pre budete trajno zajedno. Ako je sve nedefinisano i svodi se na planiranje kad cete se privremeno videti, a sve ostale je 'ne zna se', onda ce se veza tesko odrzati.
 
Bravo rile- imas li ti devojku? ;)
To o cemu ti pricas jeste prava, cista, iskrena ljubav i neka osnova na kojoj se moze graditi...covek samo mora biti dovoljno pametan, mudar pa mozda cak i proracunat da bi dobro procenio, vredi li ulaganje vemena, paznje itd.- zasluzuje li ta osoba sve to? Jer ako veza postane "bure bez dna" u kojoj ima samo jednostranog davanja onda ljubav prestaje da bude ljubav- dakle zadovoljstvo i postaje "zrtvovanje"...

Konkretno sto se tebe tice Gorkak- moras sam odluciti koliko ces "davati"! Kada je covek srecan, zadovoljan i ispunjen ta daljina jeste otezavajuca okolnost ali pravoj ljubavi ne bi smela da pretstavlja barijeru koja te dovodi do pitanja- raskinuti ili ne!
Svako je krojac svoje sudbine- zato kroj sebi put po svojoj meri, ako nisi tip koji moze voditi vezu na daljinu onda je se resi jer te nece usreciti, ukoliko pak mislis da si pronasao pravu osobu za sebe onda tu (privremenu?)daljinu prihvati kao manu!
Uostalom uz ljubav svakako ide prihvataje partnerovih mana ali to je moranje a ne zrtvovaje, i ako je daljina trenutno jedini problem u vasoj vezi onda cestitam!!!zaista imas razloga da budes srecan a ne iznerviran.
Samo napred! :)
 
Lako je davati kad taj kom se daje ume i da primi.
Vise o tome ja sam pokusala na temi Opasno ili ne.
Na kraju je ispalo jako opasno,naravno,ekstremna situacija,ekstremna opasnost.
Opasno je ne otvoriti oci,a zrtva je valjda srz ljubavi(ne u kontekstu prisilne zrtve,vec dobrovoljne,kao Hristove na Krstu)
 
Misanthropos:
Prava ljubav je uvek zrtvovanje, nistenje sebe zarad drugog. A ovi sto bi samo da uzimaju iz tog povrsnog odnosa neka to nazovu sexom, tucanjem, "vodjenjem ljubavi" ili kako god.

Zasto sebe nistiti zarad drugoga, zarad bilo koga??Nistiti sebe, zrtvovati se cini coveka nesrecnim, neispunjenim i nezadovoljnim a kao takav ne moze biti ni u stanju da voli drugog! Pre svege voli i ceni sebe- i samo tako mozes biti u stanju da ljubav i postovanje preneses na drugog i stvoris bazu za jedan zdrav odnos tj. vezu u kojoj se oboje lepo osecaju, uzivaju i udopunjuju a ne niste!!!! A vodjenje ljubavi bi trebalo da bude jedan mali bitan deo te veze koji je krasi a ne cini!
To je bar neko moje misljenje. Mnogi mi kazu da zivim u svetu bajki i da je sve to lepo ali realno neeksistentno...ali "mnogi" gresite!!! :lol: Funka i u praksi!!!
 
Romansa:
Lako je davati kad taj kom se daje ume i da primi.
Vise o tome ja sam pokusala na temi Opasno ili ne.
Na kraju je ispalo jako opasno,naravno,ekstremna situacija,ekstremna opasnost.
Opasno je ne otvoriti oci,a zrtva je valjda srz ljubavi(ne u kontekstu prisilne zrtve,vec dobrovoljne,kao Hristove na Krstu)

Ja se ne bih slozila sa ovim "zrtva je srz ljubavi" jer mislim da se Hristovo zrtvovanje ne moze uporediti sa "zrtvovanjem" u jednoj vezi!
Ja kao vecita "zrtva" u vezi svojim stavom ponizavam sebe i gusim partnera...na duge staze gledano postajem dosadna, smaram, glumim otirac... Svako voli da pored sebe ima nekoga kome se ponosi, nekoga ko je vredan ljubavi i skime se moze meriti! "Zrtva" unistava, gasi ljubav! A po meni je srz ljubavi- uzajamno postovanje, iskrenost i poverenje!
 
Romansa:
A sta je uzvisenije od davanja sebe do one granice kada postanemo bas ta ljubavna,dobrovoljna zrtva,jer volimo drugog vise nego sebe.
Boze,opet ja,a upravo sam zbog toga dozivela nesto kao hladnokrvno ismevanje od onog ciji sam 'otirac'.


Pa kako biti u stanju drugog vise vleti nego samog sebe? :evil:
Mozda to zvuci egocentricno ali mislim da niko nije u stanju da voli drugog ako pre svega ne voli i ceni sebe i time stvori osnovu zbog koje bi bio voljen...kakva dobrovoljna zrtva?- ako "taj" tebe ne voli i ne ceni onakvu kakva si onda ce te kao "zrtveno jagnje" jos vise pocenjivati, sto to hladnokrvno ismejavanje potvrdjuje...
Zasto sam sebe postavljati u nizu "kastu"-zasto biti inferioran u ljubavi i dozvoliti ismevanje?zar je to uzvisenje?- mislim da ne!!! nije to ni zrtvovanje ni ljubav vec slabost i nesigurnost sa tvoje strane! Mislim da si mnogo bolje zasluzila i ako si u stanju a do te granice dajes sebe i toliko ulazes u vezu onda bi trebala da nadjes adekvatnog partnera koji te tvoje osobine ceni i koji ce biti u stanju da na njih odgovori istom merom a ne smehom!!!Ceni sebe i voli SEBE najvise jer tako nece doci do toga da nekom budes otirac!!!A "zrtvovanje" svakako nije merilo ljubavi!!!!!! Pozdrav tebi i srecno :p Samo napred hladne glave!
 
Misanthropos:
Prava ljubav je uvek zrtvovanje, nistenje sebe zarad drugog. A ovi sto bi samo da uzimaju iz tog povrsnog odnosa neka to nazovu sexom, tucanjem, "vodjenjem ljubavi" ili kako god.
A, pa ti si se pro(sro)filosofirao! :-)
Šta je ovo, FILOSOFIJA BIBLIJE, dragi sugrađanine!?! Nešto kao: ljubi bližnjeg svog a sebe zahebi!... Ajde, ajde, nemoj da me sramotiš, možeš ti to (mnogo) bolje, vidiš kako je ova Mina, fina 8-)
 
Mina M.:
Zasto sebe nistiti zarad drugoga, zarad bilo koga??Nistiti sebe, zrtvovati se cini coveka nesrecnim, neispunjenim i nezadovoljnim a kao takav ne moze biti ni u stanju da voli drugog! Pre svege voli i ceni sebe- i samo tako mozes biti u stanju da ljubav i postovanje preneses na drugog i stvoris bazu za jedan zdrav odnos tj. vezu u kojoj se oboje lepo osecaju, uzivaju i udopunjuju a ne niste!!!! A vodjenje ljubavi bi trebalo da bude jedan mali bitan deo te veze koji je krasi a ne cini!

Tacno! A najveci problem je u samom shvatanju ljubavi i naravno nemaju svi sposobnost da (iskreno) vole (druge)... :)
 

Back
Top