Beograd iz maste

D

divlja

Gost
Dragi moji, hajde da mastamo kakav bi Beograd voleli za 10 godina? Sta bi voleli da se promeni, kako bi izgledao, kakva je metropola Beograd u buducnosti u vasim glavama? :razz:
Idemo do najsitnijih detalja! :lol:


bglg5.jpg

photo by mastermind
 
E ozbiljno, evo zamišljam da Beograd ima najsavremeniji metro. Možeš da stigneš u bilo koji deo grada čas posla, red vožnje je apsolutno tačan (u minut), sve funkcioniše ko sat. I ne moraš više da juriš parking, da se nerviraš što je gužva na Gazeli, da razmišljaš da li je ili nije zona, itd.
 
Pošto je uveden metro koji uspešno funkcioniše, svi koriste prednosti ovog novog načina prevoza i u Beogradu nema gužve, nema jurnjave, svuda možeš da stigneš lepo i polako. Možeš da šetaš ulicama a da se ne sudaraš ni sa kim. Nema više ni zagađenja koje nastaje zbog saobraćaja, a ulica 29. novembra je proglašena za ekološku sredinu. :) :) :)
 
Pa to mi se bas svidelo sto si napisao. Radila sam par godina u 29. novembra, u jednoj zgradi koja je bila maltene skroz crna, i pitala se da li je bolje da otvaramo prozore ili ne.
 
-Beograd bez "taxi sluzbe" 8) u stvari ne,ne..da mogu da taxiraju ali sa rikshama..ekologija i to..
-panduri bez prangija i da opet voze kecheve
-besplatan gradski prevoz + svi busevi NOVI i to oni zuti :P
-sa drugim gradonacelnikom,znaci nebitno iz koje stranke,samo da ne bude ovaj "Jastreb"
-samo u BG-u legalna marihuana u coffe shop-ovima i uzgajanje na gajbi do 5 biljki
-nabudzena dzinovska kupola iznad BG-a koja se "aktivira" samo kad pada kisa i to..ko na stadionima sto ima :lol: 8)
-zakon,budzet ili sta vec koji ce omogucivati Beogradu da otima od unutrasnjosti barem 10 puta vise nego sad.....oo daa 8)
 

Back
Top