Roditeljstvo

Zefirra

Iskusan
Poruka
6.123
Pita vas devojka koja bi volela da jednog dana bude dobra majka svojoj deci.

Da li vam je tesko,kad imate posao da pored toga vaspitavate svoju decu?

Malo sam se frapirala...Ceo dan cujem kako se neka zena iz komsiluka, dere,rida vristi a onda razaberem recenicu ''Pa znas li ti sta on ima iz Engleskog?''

Pretpostavljam da je njoj tesko , da je verovatno preopterecena pritiskom na poslu...ali opet...iskaljivati se na deci? Da li vam se to nekad 'omaklo'?
 
U, mojima se redovno "omakalo" :lol: i jednom i drugom... E sad, ne znam dal' će meni...
Bre strašno je to, bolje ići na neku psihoterapiju nego vrištati po ceo dan, gledam tu neku generaciju mojih roditelja i ne mogu da verujem da mene to čeka, zato i kukam ovde stalno na bolesnu ambiciju i preopterećenost qćom i poslovima. Ustvari, pitanje je da li kao posledica prezaposlenosti ti ljudi nemaju život, ili je posledica njihove sputane prirode upravo prezaposlenost..... Ne znam šta je uzrok, a šta posledica. Ali definitivno je povezano :?
 
Gde nestade ljubav prema zajednickim trenutcima?...
Nemogu da verujem kako pustaju decu da se zapletu u komp-igrice...samo sto ih mrzi da provedu kvalitetno vreme s njima...pa devojcice 14-god koje se **** s tipovima od 25 i vise?
Sta se to desava,sa nama?
 
Moja majka j radila i nikad nisam osetila 'teret' zaposlenosti. Ukoliko je posao psihicki naporan, uvek ga mozes promeniti, nista nije vredno vristanja na decu i uopste u porodici. Mada ja sam bila svedok vristanja i nervoze koje je domacica unosila u kucu, pa tako nista nije pravilo. Postoje i zivcane zene kojima uvek nesto smeta i nikad im ne mozes udovoljiti :(.
 
Gde nestade ljubav prema zajednickim trenutcima?...
Nemogu da verujem kako pustaju decu da se zapletu u komp-igrice...samo sto ih mrzi da provedu kvalitetno vreme s njima...pa devojcice 14-god koje se **** s tipovima od 25 i vise?
Sta se to desava,sa nama?

Нестала је још у раном детињству...али раном детињству родитеља!
Шта може да да онај ко није добијао када му је требало?
Ако је такав модел односа видео у својој породици, велике су шансе да такав родитељ буде и својој деци...
Онај за кога су родитљи имали времена и који је добијао љубави, пажње и интересовања...тај ће то и пружати.
Није то никакава нова појава, нити карактеристична за одређено време. Није то '' шта се то дешава с нама'', тако је одувек било.
 
sto si promenila nick :?
_ducky__by_gadgetsguru-1.png
 
Дође ми тата једног детета и ја му кажем да његов син никада не ради домаће задатке. Он ће на то:''Ништа ви не брините, чим дођем кући, одма ћу га каишем, има да запамти!''Ја се престравим и попчнем причу како не треба да га бије, него да треба да га подсети да уради домаћи, да понекад преконтролише...а он мени:''Па и мене су тукли каишем, па шта ми фали?''
И тако тата оде кући, измлати сина, а син настави да не ради домаће задатке.

Хоћу да кажем да многи родитељу улазе у родитељство слепо пратећи модел из своје примарне породице, не размишљајући много, верујући да то ''тако треба'' и да је то логичан поредак ствари, понављајући исту причу из генерације у генерацију...
 
Veoma je teko osloboditi se balasta proslosti. Ti repovi se vuku i onda kad mislite da ste veliki deoposla odradili. Potrebno je biti veoma uporan i pre svega svestan sta je dobro, a sta ne. Jedino tako covek moze da zna kojim putem da ide. U ovom slucaju roditelj. Kada vas neko 15, 20 godina vaspitava na jedan nacin, prirodno je da takav model preuzimate zdravo za gotovo. E, kasnije kada se preuzme odgovornost roditeljstva pocinje dug proces presvlacenja kosuljice.Bilo bi dobro da se to dogodi pre dobijanja dece.Ali... nije uvek sve idealno.
 
Zefirra:
Pita vas devojka koja bi volela da jednog dana bude dobra majka svojoj deci.

Da li vam je tesko,kad imate posao da pored toga vaspitavate svoju decu?

Malo sam se frapirala...Ceo dan cujem kako se neka zena iz komsiluka, dere,rida vristi a onda razaberem recenicu ''Pa znas li ti sta on ima iz Engleskog?''

Pretpostavljam da je njoj tesko , da je verovatno preopterecena pritiskom na poslu...ali opet...iskaljivati se na deci? Da li vam se to nekad 'omaklo'?

А ево и да одговорим на питање:
Није ми тешко, ја сам иначе, у животу уопште, тип МАМЕ. Била сам врло свесна шта ме чека као родитеља и врло спремна на све оно што родитељство носи. Тачније, спремила сам се на то да ће бити и много теже, па сад уживам јер је лакше него што сам мислила.

А да ли ми се омакло да викнем на децу више него што треба зато што сам се изнервирала на другом месту? Па наравно да ми се омакло, и родитељи су живи људи! :roll: :lol:
 
Lexa:
Pa, Hellen, u tom slučaju ja sam na'ebala :lol:
Ma, nema veze, bar ću imati nekoga da se pošteno istresem :)
Ma boli te uvo, nisi ti na'ebala nego tvoji klinci :mrgreen:
Sad ozbiljno, mislim da je pola posla da osvestimo ta ponašanja koja smo pokupili od roditelja. I samo da ih ne ponovimo. I ondaK niko nije na'ebao.
 
Zefirra:
Pita vas devojka koja bi volela da jednog dana bude dobra majka svojoj deci.

Da li vam je tesko,kad imate posao da pored toga vaspitavate svoju decu?

Malo sam se frapirala...Ceo dan cujem kako se neka zena iz komsiluka, dere,rida vristi a onda razaberem recenicu ''Pa znas li ti sta on ima iz Engleskog?''

Pretpostavljam da je njoj tesko , da je verovatno preopterecena pritiskom na poslu...ali opet...iskaljivati se na deci? Da li vam se to nekad 'omaklo'?
http://forum.krstarica.com/threads/135165
 
opet deshava se i da deca ne mogu da se otresu ogorchenja na svoje roditelje, te oni kao roditelji odu do krajnosti u suprotnost.... shto opet nije dobro.... al shta mozhemo... svi mi mislimo da postupamo najbolje... tj imamo neki pogled na stvari koji je samo nama samima jasan jer je izgradjen na lichnom isqstvu.... i takvi kakvi smo nikad necjemo mocji realno da sagledamo stvari.....
ta majka shto se drala je mozhda isto to proshla a mozhda je bila prezashticjena i dok je nije strefila odgovornost nije imala pojma shta je znachenje iste.. pa sad ima neq traumu da ma koliko ona govorila da njena deca toga nisu svesna.... ko zna?
mis.. mene je mnogo strah toga... ok rano je i inache ne planiram bash neshto decu... otqd znam.... al postoji taj strah odgovornosti.... jer nikada nije bila na meni.... i onda.. iako moja mama nikad nije radila sasvim je mogucje da cju se ja isto ponashati kao i ta zhena....
kao treba da tezhimo univerzalnom razumnom... al otqd ja znam shta je razumno..... nisam sigurna ni shta je univerzalno....
valjda je najvazhnije biti prijatelj... prvo biti prijatelj pa onda idu te titule mama, tetka, deda.... jer titula namecje prvenstvo... namecje rech..... i nekad se zaboravimo.... i onda dajemo sebi za pravo da se ponashamo prema najblizhima zapovednichki..... izgubimo osnovu shta li?
 
Veoma retko......mada nije lako ono dodjes sa posla gde te svi iznerviraju,preopterecen si gomilom problema,i onda dodjes kuci zeljan malo odmora i mira,a tu te ceka rat sa detetom zato sto nece da vezba da cita.E onda ti pukne film,........znam ja kako to ide i meni tako ponekad dodje.Ali se trudim da taj bes izbacim negde drugde,a ne na detetu.Jer,ako cu sa vrata da pocnem da se derem na nju(zato sto nece da uci naprimer)nista ne dobijam.Samo cu povrediti dete,ona sigurno od tog trenutka nece poceti naprsno da uci,a mene ce kao malo proci bes.sa decom treba lepo,sto je duze moguce,po meni.Ok,u nekim situacijama treba povisiti ton,ali ne stalno.Jer ako mi decu ucimo da probleme resavaju histerojom,tj.ako oni gledaju nas kako mi probleme resavamo na taj nacin,oni ce biti kao mi ili sto je verlo moguce jos gori od nas.
 

Back
Top