Сећање америчког пилота обореног код Шапца

Alekasandar2

Iskusan
Poruka
5.546
The surface-to-air missile that hit the belly of Lt. Col David Goldfein's F-16 in May 1999 came from an unexpected source.

The SAM launch sites had proved to be a constant threat in Serbia, disappearing and reappearing. This one appeared right under the squadron's route as it flew into Belgrade, Serbia, on a night mission to destroy enemy air defenses. The missile destroyed Goldfein's engine.

"I became a very expensive glider pretty quick," said the 47-year-old Goldfein, now a brigadier general in command of Holloman Air Force Base, who recounted the incident last week. He saw the flak clouds from the anti-aircraft fire that was trying to zero in on his damaged plane.

He felt a stinging sensation on his hand and he looked down to find blood welling from a minor shrapnel injury, said Goldfein, who then commanded the 555th Fighter Squadron and led the first of many missions of Operation Allied Force over Serbia.

"That's when your training kicks in," said Goldfein, one of two pilots shot down in the operation. "It was a full-moonnight. You don't want to be highlighted (in the sky) too long."

http://www.elpasotimes.com/military/ci_5090072

Ови Шапчани гадан неки сој, ем обарају туђе авионе, ем дижу побуну због прасићи...
 
Chávez:
А ти си неки крволочан? Шта ти је крив тај несретни пилот, он ће пред оним горе одговарати за то шта је радио, оно што је битно је да је једна машина мање просипала бомбе над Србијом.

Е, ал ми се свиђа "ПВО системи су се појављивали и нестајали, један се одједном појавио испод мене и погодио ми мотор"

безобразни ПВО системи!

"Мој аавион се одједном претворио у веома скупу једрилицу"

хехехехе
 
Chávez:
А ти си неки крволочан? Шта ти је крив тај несретни пилот, он ће пред оним горе одговарати за то шта је радио, оно што је битно је да је једна машина мање просипала бомбе над Србијом.
otkud ti d sum krvoločan
zato štoj priupitah kako ga odvezoše kući a da ik nesmo sprečili i zarobili.pak ondak jope seo u novu mašinu d roka po nami
ondak nesmo trebali ni tu ne srećnu mašinu d obaramo.po toj logiki
 
Hm...pogođen je negde između Šapca i Obrenovca...pilota smo 'lovili' na potezu...Urovci-Ratari-Skela...prema Šapcu,uz Savu...ybg. bio je mrak i izgleda da je bio crnac...:lol: Na deponiji pepela...obrenovačke A elektrane je pronađeno sedište...sa našim oznakama...ccccc...dobro,tu se i nismo baš proslavili...ali par dana kasnije...naši oboriše još jedan jeroplan...e taj majstor je uhvaćen u selu Ratari kod Obrenovca...seljaci ga savatali...Francuz a crnac...predat obrenovačkom sup-u...šta je kasnije bilo...nemam pojma...
 
Chávez:
А ти си неки крволочан? Шта ти је крив тај несретни пилот, он ће пред оним горе одговарати за то шта је радио, оно што је битно је да је једна машина мање просипала бомбе над Србијом.

Pa nece bas biti tako.Jedan avion za njih manje vise neznaci nista dok je gubitak pilota ozbiljna stvar i dozivljava se kao veliki samar.
 
*BILJA*:
Kakva secanja, Sale, nego trazi kakav helikopter i baci koji 'lebac, mi cemo tebi kojeg prasca, a nam dopadne saka:)
Jbte, da prostis, pa oni ne odustaju?!
Zato, pripremaj onaj vas vrsacki s kojim mozes krov da polupas:)

Ма нема бриге Биљо, наш вршачки `лебац је таквог квалитета да је мек после месец дана као првог дана!
:)

Ма ви мотке у руке и да млатите оне што штрајкују!
 
*BILJA*:
U prevodu, porodio se avion i napustio "bebu" :lol:

или авион није хтео да има ништа са напаљеном будалом у кабини.
Што да загине ко онај црни невидљиви што се коорчио да је најбољи у игрању жмурки!

хеби га, овај авион је знао да није невидљив од старта!
 
Alekasandar2:
или авион није хтео да има ништа са напаљеном будалом у кабини.
Што да загине ко онај црни невидљиви што се коорчио да је најбољи у игрању жмурки!

хеби га, овај авион је знао да није невидљив од старта!
Ma, znam, salila sam se.
Desava mi se kad sam umorna da previdim ponesto, ili kazem nesto tek da bih kazala :roll:
Zato, odoh da malo pozdravim opustelu Ambasadu, i da se iskljucim.
Laku noc, Sale, laku noc svima!
 

Back
Top