Kineska kuhinja, recepti!

Obozavam je ;) Inache...bas sam pre neki dan pravila...stir fry...dakle recept ;) Przis luk (crni),papriku,baby corn...sta god hoces od povrca stavis...onda stavis u sve to meso (pileci filei) iseckani...na komadice...i to sve przis zajedno... dok...meso nije gotovo..naravno :P Prelijes soya sosom...i posebno skvas pirinach...ili njihove one rezance...noodles...mogu je dobro !!! :wink:
 
Posto sam pokrenuo temu, red je da dam neki recept

PILETINA S KIKIRIKIJEM

Treba: paprika, krastavac, pilece belo meso (moze i svinjski but, ili neka mlada teletina), kikiriki
Za sos: crno vino, soja sos, gustin, beli luk, sirce, ulje

Papriku iseci na rezance, krastavac ocistiti od onih semenki i iseci na kockice, belo meso iseci na kockice i u odvojenim serpicama proprziti. U jednu solju staviti pola kafenu solji crnog vina, kaf. solju soja sosa, kasicicu gustina, kasiku ulja i kasicicu sircete i jedan cen sitno iseckanog belog luka. Kad belo meso, paprika i krastavci budu gotovi (paprika ce onako omeksati, belo meso pobeleti, a za krastavac...ne znam, treba mu oko 5 minta na ulju) sve spojiti u jedan tiganj, baciti saku kikirikija u to i preliti sa pripremljenim sosom. Pustiti minut jos da se krcka i GOTOVO!

Prijatno ljudi!
 
Ima jedan, koji nije bez veze, kao neka nasa varijanta kineskog, vec pravi kineski. Izdaje ga "Puna Kuca", a autor je Yan-Kit. Nije ni skupa knjizica. Pravio sam nekoliko stvari i samo mi jedna nije uspela. Inace ima par fora jer nasi seljaci nisu znali da prevedu, kao npr. seri ili visnjevaca nema veze sa visnjom, to je zapravo cherry, a sherry je nesto sasvim drugacije i mnogima se ne svidja taj ukus (to je sherry brandy). A i to je zamena za vino od pirinca koje ide skoro u svako kinesko jelo, i koje ima da se kupi kod Kineza za 100 din. 1/2 lit.
 
Evo jos jednog jednostavnog recepta.

Przeno pile sa karijem
800gr piletine sa kostima, 1 s.kasika serija, ulje
umak:1 supena kasika karija, 1 kafena kasika secera, 1 sup.kasika soja sosa, 1 sup. kasika serija, so

Komade piletine posoliti, preliti serijem i kuvati na pari oko 20 min.
Izvaditi meso, a umak od kuvanja ostaviti u posudi.
Izmesati sastojke za umak i preliti njime meso koje treba ostaviti neko vreme da odstoji.
U dubokom ulju prziti piletinu, prethodno 'obrisanu' od viska umaka.
Preostali umak pomesati sa umakom od kuvanja mesa /jel me pratite? :wink: / i sve zajedno prokuvati.
Umak servirati uz przenu piletinu.
 
300gr mljevenog mesa
1 casa od jogurta vode
1 srednja glavica crnog luka
3 jaja
3 kasike brasna
3 kasike ulja 1 prasak za pecivo,so,biber,vegeta,persun i beli luk

Sve to zajedno umesiti i ostaviti u frizider da stoji 2 sata.Vaditi kasikom i prziti na tihoj vatri kao kolacice(priganice).
Servirati uz zelenu salatu a moze i uz druge priloge.
Prijatno!
 
Obozavam kinesku kuhinju...

Svinjetinu i junetinu obicno spremam po sledecem receptu:
Meso se isece na tanke listice (dok je zamrznuto), stavi se u posudu, prelije se soja sosom, stavi se malo soda bikarbone i kasikica secera. Ovo sve treba da odstoji par sati.
Bitno je da se meso przi na jako vrelom ulju. Takodje u ulje cesto dodam jedan ili dva zvezdasta anisa, dobije poseban smek. Kad je meso poluprzeno, doda se iseckano povrce (praziluk, svezi krastavac na kolutice ili sta vec ko zeli).
Pred kraj se sve prelije smesom od gusin brasna vode, soja sosa, malo sirceta i zacina po ukusu.
 
ja prvo isprzim meso, pa izvadim pa przim povrce...i to male kolicine jer je onda hrskavije i ne udinsta se...naravno, ovaj nacin je prilican pain in the ass ali je stvarno bolje...
od povrca mi je najbolji kupus (ali stari, mladi se ugnjecavi), svez krastavac, sargarepa i nekoliko vrsta luka (crni, crveni, praziluk, beli)...
mislim da je dobra fora praviti odvojeno sos jer povrce ostane cvrsto (tj. na kraju se sve samo ubaci u sos, ne kuva se zajedno...)
a sosovi...pa baza je manje vise ista - soja sos, gustin, voda i paradajz...
meni e svidja da prvo karamelism kasicicu secera i dodam malo djumbira pa onda nalijem sojom i vodom...
a volim i da ubacim malo ananasa i mandarina...
 
Belo meso malo istuci.
napraviti marinat od sledecih sastojaka:
100ml.ulja,1 kasika secera,1 kasicica korijandera,4 kasike dzema od tresanja,4 kasike soja sosa,2 kasicice senfa,1 kasicica cilija,so.
Meso marinirati najmanje tri sata a zatim ga peci 30 min.na 200c.Dok stoji u marinatu jednom okrenuti,i za vreme pecenja takodje.
Kao prilog pirinac koji prelivati sosom iz mesa.
Ja sam jednom stavljala slatko od visanja umesto dzema od reanja i super je a cili po ukusu,mnogo je jedna kasicica,osim ako neko bas voli ljuto!
 
Glupo pitanje, ali, nek'ide zivot...
Svojevremeno mi je u jednom kineskom restoranu servirana salata od zelenih algi (kao tanki zeleni rezanci) i bila je odlicna :D !!! Ali, kako to prilagoditi kucnim uslovima? Ima li toga u prodaji za nas neazijatske smrtnike?
 
tirionelf:
Glupo pitanje, ali, nek'ide zivot...
Svojevremeno mi je u jednom kineskom restoranu servirana salata od zelenih algi (kao tanki zeleni rezanci) i bila je odlicna :D !!! Ali, kako to prilagoditi kucnim uslovima? Ima li toga u prodaji za nas neazijatske smrtnike?
te rezance o kojima pricas imas da kupis kod kineza na n. bgd.Nisu skupi, u originalnoj su ambalazi i nalaze se u jednoj prodavnici s desne strane od glavnog ulaza.U toj prodavnici ima svasta da se kupi, sosovi od soje, ostriga i sl, pirincani rezanci u par varijanti i sl.Sve to u ambalazi.Ovo naglasavam jer se mnogi ljudi ne usudjuju tu da kupe (iako napominjem da je hrana u ambalazi), dok s druge strane gomila ljudi kupuje tu sitake pecurke, alge u raznim varijat.(koje su 5 x skuplje u nasim prodavnicama)pirincane spagete, soja sosove, zacine i sl.Ne zanam sta da ti kazem, proceni sam....
 
Goscica:
tirionelf:
Glupo pitanje, ali, nek'ide zivot...
Svojevremeno mi je u jednom kineskom restoranu servirana salata od zelenih algi (kao tanki zeleni rezanci) i bila je odlicna :D !!! Ali, kako to prilagoditi kucnim uslovima? Ima li toga u prodaji za nas neazijatske smrtnike?
te rezance o kojima pricas imas da kupis kod kineza na n. bgd.Nisu skupi, u originalnoj su ambalazi i nalaze se u jednoj prodavnici s desne strane od glavnog ulaza.U toj prodavnici ima svasta da se kupi, sosovi od soje, ostriga i sl, pirincani rezanci u par varijanti i sl.Sve to u ambalazi.Ovo naglasavam jer se mnogi ljudi ne usudjuju tu da kupe (iako napominjem da je hrana u ambalazi), dok s druge strane gomila ljudi kupuje tu sitake pecurke, alge u raznim varijat.(koje su 5 x skuplje u nasim prodavnicama)pirincane spagete, soja sosove, zacine i sl.Ne zanam sta da ti kazem, proceni sam....
Hvala...samo mi jos ostaje da dodjem do Bograda ili da to pronadjem u Novom Sadu... :wink:
 
Jaoo pa ja obozavam salatu od zelenih algi :D
Obavezno je pravim uz kinesku klopu... ali... dobijam je od prijatelja direktno iz Kine ... Nemam pojma da li moze da se kupi kod nas u NS-u ... nisam se ni raspitivala jer je uvek imam na lageru :lol: Ako saznam - javljam.
 
Najpre pozdrav svima na ovom podforumu koji tek sad otkrih (bruka!:) )
E sad pitanje: malo sam vec pretrazivala podforum ali nigde ne nadjoh nijedan recept kineske kuhinje pa ako neko zna neki dobri bila bih mu zahvalna za info :) Zauzvrat cu i sama ostavljati recepte na ovom podforumu, casna rec! ;)
Hvala unapred :)
 

Back
Top