Grcka '07

markosu

Početnik
Poruka
26
gde ove godine letovati
malopre sam svratio u agenciju i uzeo katalog za ovu sezonu
razmisljam se da idem na Krf, tamo nikad nisam bio, ali ne znam koji grad
takodje, u katalogu se pojavila ponuda za ostrvo KOS
je li neko bio tamo?
 
nasao sam veoma opsirnu temu o Krfu, tako da ne bih da je i ovde ubacujem :)
hvala na ponudama, ali me trenutno zanima Kos
ne mogu da nadjem temu o tome.
ako neko moze da mi posalje link, bicu zahvalan ili barem da kaze neke utiske o tom ostrvu
 
markosu:
gde ove godine letovati
malopre sam svratio u agenciju i uzeo katalog za ovu sezonu
razmisljam se da idem na Krf, tamo nikad nisam bio, ali ne znam koji grad
takodje, u katalogu se pojavila ponuda za ostrvo KOS
je li neko bio tamo?


Bila na Krfu pre 3 godine ... u mestu Kasiopi ... Bilo je lepo. Kasiopis u mala luka za sebe ... ima 3 plaže i udaljena je od Krfa oko 30ak km. Ostrvo je takvo da ga rent-a-carom obidješ za dva dana ... Lepo je .. treba videti.
 
joj a jel bi neko mogao ,ako ima iskustava , da mi kaze kakva je Moraitika na Krfu? Ima jedna dobra ponuda za vilu Bella Grecia ali naravno uvek nam treba par misljenja za donosenje konacne odluke...Dakle kakva je plaza, cene, koliko je rent a car? molim vas!!!!!
 
Ja sam otvorila temu pod nazivom Kos ali nemam srece,nista nisam saznala.. :cry:
Relaxov katalog za 2007 je izasao i moze se skinuti sa njihove internet stranice...ne znam zasto i druge agencije nisu izbacile cenovnike?!Rano li je?! ;)
 
LaNa83:
joj a jel bi neko mogao ,ako ima iskustava , da mi kaze kakva je Moraitika na Krfu? Ima jedna dobra ponuda za vilu Bella Grecia ali naravno uvek nam treba par misljenja za donosenje konacne odluke...Dakle kakva je plaza, cene, koliko je rent a car? molim vas!!!!!

Ima na Krfu mnogo lepsih mesta. Vila Bela Grecia je u glavnoj ulici i udaljena je od plaze nekih 300 m. Put do plaze vodi kroz neko siprazje, mesto kao da jos nije izgradjeno, ima dosta praznih placeva, plaza prosecna.
Sve u svemu meni se bas nije dopalo mesto.
Sto se same kuce tice, ne znam. Videla sam samo spolja.
Kasiopi, Benices i Dasija su po meni mnogo bolji izbor (Paleokastricu nase agencije na zalost nemaju u ponudi).
Mi smo prosle godine letovali u Barbatiju (ili Barbatima - ne znam sta je pravilno) koji preporucujem samo ako se ide kolima. Ima odlicnu plazu i nista vise (savrseno za pravi odmor). Prokrstarili smo celo ostrvo, pa ako te nesto konkretno zanima tu sam.
 
@ Lola33 A jel mozes da mi kazes koliko iznosi rent a car na Krfu, za dan ili kako vec daju... Po prici bih rekla da se vise isplati uzeti jeftiniji smestaj a pare dati na iznajmljivanje auta pa na taj nacin obici celo ostrvo :) .... A pod pretpostavkom da se ipak smestimo u Moraitici, koje sve plaze vredi obici, idem sa deckom pa nas vise interesuje lepa i mirna plaza nego lud provod....
 
LaNa83:
@ Lola33 A jel mozes da mi kazes koliko iznosi rent a car na Krfu, za dan ili kako vec daju... Po prici bih rekla da se vise isplati uzeti jeftiniji smestaj a pare dati na iznajmljivanje auta pa na taj nacin obici celo ostrvo :) .... A pod pretpostavkom da se ipak smestimo u Moraitici, koje sve plaze vredi obici, idem sa deckom pa nas vise interesuje lepa i mirna plaza nego lud provod....

Mi smo isli kolima pa se nisam raspitivala ze cene rent a cara. Smestaj mozes i ove godine naci po povoljnim cenama. Argus je danas izbacio cene za celu sezonu, a i preko relaxa je povoljno ako iskoristis popuste.
Sto se plaza tice, to je stvar ukusa. Meni se najvise dopala Paleokastrica (jeste voda `ladna ali je lepo) i Mirtiotica (valjda sam tacno napisala) na zapadnoj strani ostrva. Plaza u Barbatiju je takodje lepa - sljunak i kristalno cisto more. Plaze na severu se meni nisu dopale (Aharavi, Roda, Sidari) osim Sunset beach kod Peruladesa (plaza ispod visokih stena do koje se dolazi stepenicama) koju vise vredi videti nego kupati se. Na jugu i jugozapadu su pescane plaze (Glifada, Agios Gordios, Agios Georgios) pa ko voli...
Nadji na forumu temu od prosle godine o Krfu (Krf - koje odrediste izabrati i zasto) i tu ces naci bas dosta informacija.
 
LaNa83:
@ Lola33 A jel mozes da mi kazes koliko iznosi rent a car na Krfu, za dan ili kako vec daju... Po prici bih rekla da se vise isplati uzeti jeftiniji smestaj a pare dati na iznajmljivanje auta pa na taj nacin obici celo ostrvo :) .... A pod pretpostavkom da se ipak smestimo u Moraitici, koje sve plaze vredi obici, idem sa deckom pa nas vise interesuje lepa i mirna plaza nego lud provod....

Cena za rentu automobila je od 20eur do 40 eur dnevno, u zavisnosti od termina kada letujes, i naravno od broja dana na koliko rentiras automobil.Dovoljno je da se auto iznajmi na 2-3 dana da se obidju neke znamenitosti ( ostrvo Vido, Srpska Kuca, Ahilion, Paleokastrica..) , a sve ostalo moze i skuterom koji kosta u spic sezoni oko 10-12 eur dnevno, i to je bolja varijanta, mozes da dodjes do divljih plaza i uvala koje i jesu najlepse.Sama Moraitika je hotelsko naselje,plaza solidna,2 prodavnice i jedan kafic..u sustini nista spec, tamo uglavnom letuju Englezi, Nemci,Slovenci...Bolje da se ode u Dassiu, Ipsos, Kassiopi...
 
markosu:
nasao sam veoma opsirnu temu o Krfu, tako da ne bih da je i ovde ubacujem :)
hvala na ponudama, ali me trenutno zanima Kos
ne mogu da nadjem temu o tome.
ako neko moze da mi posalje link, bicu zahvalan ili barem da kaze neke utiske o tom ostrvu
Kos je malo ostrvo, nalazi se skroz juzno, blizu Rodosa .Ima lepe pescane plaze koje su ujedno poznate i po ludim zurkama...voda je najtoplija u severnom delu ostrva, a za najlepsu plazu vazi LIMNIONAS BAY, zatim Tingaki i Marmara.Sto se provoda tice , postoji cuvena Bar Street ( po cemu je mogla dobiti ime ), zatim Kanari,Dolphins Square ( laser show ), a mesto Zouroudi ima dve najvece diskoteke: Heaven i Calna. Ostrvo treba obici, ne izostavite Neratzia Castle, divlje plaze,...a sve to moze da se obidje i turistickim busevima, ili rentirati auto ( Kia Picanto,od jula -do 31 .8,za 1-2 dana 44 eur, za 3-6 dana 32.5 eur,za 7-13 dana 27.5 eur ).savet: slobodno idi, ne verujem da nekome moze da se ne dopadne.Idi u Kos grad ili u Psalidi, eventualno Lambi ( za mirniji odmor je Lambi ).
 

Back
Top